Pohreb

<<

rami.cz

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 16. 4. 2012 00:04

Bydliště: Breclav

Příspěvek 16. 4. 2012 00:10

Pohreb

Zdravim,

vcera, vlastne uz predevcirem, jsem si rozbil 3 letou, ZASKOLENOU yixing konvicku. Pil jsem z ni vzdycky kazde rano cinsky zeleny caj Mao Jiang ( Zhe Jiang Mao Jian od p. Prachare). Ani nevite, jak me to dostalo :( Ted uz nemam zadnou yixing konvicku, ktera by ji nahradila. Hrozne me to mrzi a zaroven rozciluje :--)

Fotky pridam pozdeji :cool:

BTW. Neznate nekdo eshop s nabidkou kvalitnich yixingovych konvicek? Na netu je toho spousta a u nekterych dokonce pochybuju o kvalite zbozi. Poradte, dekuji.
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 27. 7. 2014 19:14

Re: Pohreb

Předloni jsem přišel o svou oblíbenou misku. Byla z Vietnamu ze silné glazované keramiky, zvenku hodně tmavě hnědá, uvnitř bílá. Před mnoha lety jsem si jí pořídil v čajovně Amana. No vlastně jsem si pořídil poslední tři kusy, co tenkrát měli, od té doby jsem je už nikde neviděl. První misku mi předloni rozbila naše kočička Amálka, když byla ještě koťátko. Popíjíme doma čaj a na čajový stolek skočila Amálka a sedla si do prázdné misky. Vystrčila z ní přední tlapky, odrážela se jimi o stůl a jela v té misce jako na nějakém dětském odstrkovadle. Bylo to roztomilé a tak jsme se tomu smáli. Jenže Amálka se doodstrkala až na kraj stolu a než jsem stačil zareagovat, převrhla se i s miskou dolu :smile:

Druhou misku mi teď v zimě rozbil kocourek Rinzai, honil se se svým bráškou po bytě a jak přeskočil přes čajový stolek, zavadil zadníma nohama o misku a shodil jí. Takže už mám jen jednu misku :smile:
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz