Článek - Prospěšné účinky černého čaje

<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 3. 5. 2012 09:17

Článek - Prospěšné účinky černého čaje

Pomineme-li tradiční chybu černý/červený, máme tu kratší miničláneček:
"Pijte černý čaj, snižuje krevní tlak – a nejen to!".

Jinými slovy nejen zelený čaj by měl být zdraví hodně prospěšný :-)
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 3. 5. 2012 10:27

Re: Článek - Prospěšné účinky černého čaje

Proč myslíš, že černý/červený je chyba? Snad v celé Evropě, Africe a kusu Asie je to černý čaj... Přijde mi to docela praktické, že takové Assamy, Cejlony, Keni atd. se označují za černé (ono je to od těch čínských červených přeci jen taky dost daleko).

Jinak s článkem souhlas, černým čajem jsem se proléval celé mládí a přijde mi, že to prospělo :)
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 3. 5. 2012 10:58

Re: Článek - Prospěšné účinky černého čaje

Tak jako vysloveně černé čaje vnímám hlavně hei cha a pchu-er (zejména shu), liu bao atd ... ale to je asi věc názoru :-) S tím článkem - těžko říct, studií už bylo, ale že by nějaká přišla s pořádným resultem, to jsem viděl zřídka :-) Ale jako teď už čajař, tak na to říkám ono slavně "No tak určitě ... " :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 5. 2012 12:00

Re: Článek - Prospěšné účinky černého čaje

No opravdu to je jeden z omylů, napr. na krabicce je napsano černy čaj z ciny a vylozene to je hong cha, což v prekladu je červeny čaj. Ten omyl nastal, když evropane posuzovali čaj dle barvy lístku a neslo o zpracovani. Černy čaj by mel byt fermentovan, tak jako puer, apod. Ano v ostatních zemí to muze byt diskutabilní a nevíme jak to nazyvají tam, jak to nazve dovozce sem už je také jina vec.
Hlavne že víme oč se jedná, to že je zdravý také, mi prijde jako objevení ameriky :-) to prece víme dávno...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 9. 5. 2012 21:54

Re: Článek - Prospěšné účinky černého čaje

Myslím, že jde o čaj z evropského, resp. britského pohledu "černý". Jednoduše proto, že o čajích čených, dle čínské klasifikace, neměla Evropa a zbytek světa ani ponětí. A to do nedávna! A úplné přijetí čínské klasifikace bude asi jěště chvilku trvat, dojde li k němu vůbec. :-)
To ale považuji za nepodstatné. Co mě zaujalo je fakt, že po letech naprosto nesmyslného zařazování černého čaje (červeného) mezi "škodlivé" nápoje (pitomost opisovaná z jedné "nedoucké" studie do druhé!), možná svítá na lepší časy. Tak tohle je pro mě posun.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 5. 2012 22:46

Re: Článek - Prospěšné účinky černého čaje

Stane, ono to asi bude jeste i jinak. Jelikož na Cejlonu, v DJ, atd.. se nehovoří o barvách, tam je proste DJ FF - prvni sklizeň, apod. Spíše jde o to že i dnes nabízí renomované obchody, napr Velká Brána Černý čaj Qi Men Hong Cha, což je opravdu špatně, každy kdo zná základy o čínském čaji ví, že to je sice Velká brána, ale červený čaj. Je v tom zmatek, jelikož si tehdá angláni pojmenovali čaj zjednodušeně po barvě sušených lístků. Napadá mě přirovani bratrů slováků a jejich čiernie korenie - pepř :-) a bílý pepř se prý nekde hovoří jako černie bielie korenie :-) nebo se to aspon tak traduje...
Fámy o škodlivosti čaje, nejsou nic jineho než očernovaní konkurenčních nápojů, to dobře víme, tohle panuje všude světem.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz