Knihy o východných náboženstvách

<<

kacenak

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 16. 8. 2011 20:28

Příspěvek 9. 5. 2012 23:37

Knihy o východných náboženstvách

Ospravedlňujem sa, ak tu už takáto téma je, ale priviedla ma sem jedna otázka:

Práve som dočítal knihu Milarepa, od Eduarda Tomáša, a rád by som si prečítal viac kníh s podobnou tématikou, nanešťastie v tomto smere niesom dostatočne orientovaný. Tak dúfam, že mi niekto bude vedieť poradiť ohľadom podobných kníh.

Zvykne tu niekto čítať také knihy? Ja som donedávna o niečom takom vôbec nevedel, potom som dostal túto knihu darom, a uvedomil som si, aký som nevzdelaný ohľadom kultúry a histórie východu.. Zároveň táto kniha vysvetlila niektoré moje myšlienkové pochody, o ktorých som si myslel, že sú len dôkazom mojej odlišnosti od rovesníkov, a snažil som sa ich zapudiť, vďaka tejto knihe som ale prišiel na to, že sa nemám za čo hambiť :), že nemusím byť sviňa aby som bol šťastný..

PS: Prosím adminov o premenovanie témy, ak je jej názov nesprávny
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 5. 2012 07:11

Re: Knihy o východných náboženstvách

Ano čtu podobno literuturu, napriklad od Osha, od pana Tomáše jsem také četl. Doporučuji knihy od Dana Milmana a mnoho dalsich.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 14. 3. 2014 20:23

Re: Knihy o východných náboženstvách

Ja som si teraz objednal Tao Te Ting od Lao´c. Ze vraj je to vyborna filozoficko-nabozenska kniha nad ktorou sa da velmi premyslat :)

Dalej ti mozem odporucit knihu od Bruca Leeho umelec zivota :)
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 27. 7. 2014 16:45

Re: Knihy o východných náboženstvách

kacenak píše:
Práve som dočítal knihu Milarepa, od Eduarda Tomáša, a rád by som si prečítal viac kníh s podobnou tématikou, nanešťastie v tomto smere niesom dostatočne orientovaný. Tak dúfam, že mi niekto bude vedieť poradiť ohľadom podobných kníh.


Podobný příběh z tibetského prostředí jako je Milarepa je i kniha: Mipam - lama s paterou moudrostí. Vřele to doporučuji. Pak jsem četl ještě velmi pěkný duchovní příběh Poutník Kámaníta (doufám, že si pamatuji správný název), který je zase z indického prostředí.

Pak existují ještě zajímavé příběhy ze západního prostředí, např. Kámen mudrců od J. A. Larsena nebo Zasvěcení od E. Haichové a hlavně knihy od Paula Coelha.

Takových knih je hodně, ale na víc si takto z hlavy nevzpomenu. Pak je tu samozřejmě ještě velká spousta filozoficko-praktických příruček od mistrů všelijakých různých směrů ...
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz