S kým na čaj?

<<

koalic

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 82

Registrován: 19. 6. 2012 15:37

Příspěvek 26. 2. 2013 22:27

S kým na čaj?

Tak jak jste na tom, máte raději čajování v klidu a samotě nebo raději nějakou společnost? :-)

Já osobně preferuju spíš to čajování o samotě. Především taky, protože moc mých známých a kamarádů příliš nechápe mou zálibu v čajích (je mi 16) :D ..
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 26. 2. 2013 22:37

Re: S kým na čaj?

No já osobně čajuji většinou osamotě, protože nikdo v mým okolí většinou na čaje není a jsou spíš na pivo/víno ... A prostě jim tohle připadá jak pití pro malý děti. No co s tím člověk nadělá. Samozřejmě bych byl rád kdybych někoho na tuto zálibu zlákal a mohl čajovat ve skupině :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 2. 2013 22:38

Re: S kým na čaj?

Jak kdy, nějaký opravdu luxusni sheng, nebo tmavy oolong či kvalitní zelený piji rád sám a v klidu. Ale není problem pít i s přáteli.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 26. 2. 2013 22:55

Re: S kým na čaj?

To já třeba luxusní shengy piji rád se společností, ale pořádně vybranou (tímto zdravím příslušná individua :D ), kdy můžeme o čaji vést odborná pojednání :-) Ale teď vážně, náladu mám jak kdy, ale pár blízkých přátel má dveře otevřeno nonstop :-)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 26. 2. 2013 23:00

Re: S kým na čaj?

Nejčastěji piju čaj sám. Nejraději s přateli. A lhostejno jaký.
Pravdou ovšem je, že v dnešní době těchto příležitostí moc nemám.
<<

mufin

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 54

Registrován: 25. 1. 2008 02:52

Příspěvek 26. 2. 2013 23:04

Re: S kým na čaj?

Castokrat pijem caj sama, ale nijeje nic prijemnejsie, ako podelit sa o misku caju s niekym, kto caj dokaze ocenit podobne ako ja. Pretoze ten usmev na tvari, ktory dokaze skvely caj vykuzlit, to sa neda nezdielat :-)
Naposledy upravil mufin dne 27. 2. 2013 01:23, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 2. 2013 23:13

Re: S kým na čaj?

To je krása čaje, že se přizpůsobí náladě. :-) Někdy mám rád to, že piji čaj sám, kolem jsou lidi, kteri piji cokoliv jiného. Treba na pláži do sebe lijí ty sladké srajdy a ja popíjím liu bao. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 27. 2. 2013 00:50

Re: S kým na čaj?

...je to otázne .. čajovať v zmysle hlbšom, rozjímanie ..kratšia meditácia, zahlbovanie sa do myšlienok, určite o samote, ale i s vybranou spoločnosťou dvoch troch ľudí ktorí sa vedia naladiť na rovnakú vlnu ...
ale nejaký veselý oolong či sheng môže byť aj v spoločnosti .. a samozrejme pokiaľ sa rozlieva Yogi.. nikdy nie som sám :)
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 27. 2. 2013 01:21

Re: S kým na čaj?

Většinou sám, je to pro mě jistý druh relaxace. Ale v žádném případě se nebráním společnosti nad šálkem čaje ;-)
Mufin to popsala dokonale :-g) k tomu není co dodat.
<<

Čajový Kameň

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 194

Registrován: 27. 10. 2012 19:40

Příspěvek 27. 2. 2013 07:20

Re: S kým na čaj?

No ja 95% všetkého čaju pijem sám a to z praktických dôvodov.
<<

koalic

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 82

Registrován: 19. 6. 2012 15:37

Příspěvek 27. 2. 2013 07:44

Re: S kým na čaj?

No já jsem vlastně většinou celkem rád, že jsem sám, dyž si jdu čaj udělat. Ale po takovém pátém, šestém nálevu, kdy už jsem uvolněný a mám takovou čajovou náladu :D .. si řikám, že je vlastně škoda být sám...
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 27. 2. 2013 10:21

Re: S kým na čaj?

ako kedy, zvycajne sam niesom a aj ked moja manzelka momentalne nema chut na caj vzdy si pride usukrnut
ked pripravujem caj len pre seba, je to viac hlbave/meditativne viac si vychutnam otiene farby, vone a chuti, takto pijem hlavne Da Hong Pao, ktore zene nechuti
ale ovela viacej potesenia mam z pripravy caju pre ludi, sice musim upravit volbu podla cielovej skupiny ale o to vacsia je radost, ked im to chuti
ja mam nastastie s kym cajovat, zvycajne s manzelkou a mame par cajovych kamaratov a par sa mi uz aj podarilo k caju obratit :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 27. 2. 2013 20:42

Re: S kým na čaj?

S lidmi, kteří mají rádi čaj, chodím na čaj. Ano, většinou ho piju sám, to je něco jiného. Zároveň mám vždycky obavy nabídnout čaj lidem, kteří s ním nemají zkušenost - nechci vybrat špatný čaj a vzbudit v nich negativní předsudky o čaji. (Ještě nikdy se mi to nestalo, stejně jako jsem vždy zvládl připravit čaj tak, aby byl dobrý, ale je zase fakt, že v tom jedu už nějaký pátek.) U čaje je to něco jiného než u vína, je to o něco hlubší, respektive já to tak chápu.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 11. 3. 2013 11:29

Re: S kým na čaj?

Viac ma baví čajovať v spoločnosti, aj keď som povahovo troška antisociálnejšie ladený :-D Ale zhostiť sa role hostiteľa ma baví asi najviac. Už dáky ten piatok robím v čajovniach a pomôcť vybrať čaj človeku ktorý sa nevyzná a keď mu následne aj chutí je veľká odmena :-) A taktiež rovnaká radosť na skúseného čajovníka vytiahnuť dajaký "podpulťák" :-)

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz