Čaj a zdravá výživa

Jíte zdravě?

Ano
10
40%
Ne
6
24%
Snažím se
9
36%
 
Celkem hlasů : 25
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 11. 2013 12:56

Čaj a zdravá výživa

Zjistil jsem že mnoho lidí pije čaj, se snaží i zdravě jíst. Jak to je u Vás?
Já osobně se zdravě snažím jíst od detství, kdysi jsem byl i velmi přísný vegetarián, ani vajíčka, mléko, sýry.
Nyní jim tak nějak zdravě, že nejím bramburky, fastfood, nepiji colu, energitáky a nejím typická česká jídla, bílou mouku cukr...
peču si vlastní chléb z kvásku, melu si mouku, ale občas si zajdu na čínu, zase to uplně nehrotím.
Co vy?

Ano - jím více než 50% zdravých jídel
Ne - jím méně než 10%
Snažím se jím zdravě jak kdy.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 3. 11. 2013 15:46

Re: Čaj a zdravá výživa

Ja sa tiez snazim stravovat zdravo :) Kazdy den rozlicne druhy ovocia a zeleniny, dostatok tekutin, ziadne sladene napoje, len mineralka (pramen), caj a voda z vodovodu, ziadne fastfoody,... Ale niekedy su jednoducho dni, kedy sa to neda dodrziavat :( Vtedy si zajdem do Cinskeho bufetu :) Aky nazor mate na mlieko a mliecne vyrobky? Je to vobec prirodzena potrava??? Ked si to tak vezmete, je to vlastne materske mlieko, len nie od ludi, ale od kravy, kozi,... podla mna to nie je zdrave, dokonca niektore narody nevedia mlieko ani stráviť.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 11. 2013 16:03

Re: Čaj a zdravá výživa

Mléko? :-) Pokud by bylo od chované krávy nepostarizované a nehomogenizované, tak snad v nepatrném množství ano... ale jinak to je přičina alergii, odvápnění, atd...
Kozí mléko je nam nejbližší, je od přírody homogeni a nejvice podobné lidskému.
Žadny dospelý savec, nepije mléko, už vůbec ne jiného živočísného druhu!
Enzym který nám pomáhá travit mléko, nam mizi v 9 roku našeho života.... když dáš teleti mléko z krabice, uhyne do pár dnů. Takže asi tak :-)))
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 3. 11. 2013 16:09

Re: Čaj a zdravá výživa

Asi obmedzim prijem mlieka :D Pijem ho kazdy den :( To odvapnenie ma zaujima, ako to, ze odvapnuje?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 11. 2013 16:16

Re: Čaj a zdravá výživa

První dva odkazy :-)
link
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 3. 11. 2013 18:17

Re: Čaj a zdravá výživa

aha, vdaka, ci to je az neuveritelne, odteraz pijem max. 1 tyzdenne mlieko :) A co mliecne produkty? - syry, jogurty, ...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 11. 2013 18:21

Re: Čaj a zdravá výživa

To už je neco jiného, fermentací se to zcela změní. Pochopitelně pokud jsou tyto produkty z nepasterizovaného a ještě lépe kozího mléka, tak to je mnohem lepší.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 3. 11. 2013 19:05

Re: Čaj a zdravá výživa

Snažím se jíst hodně ovoce a zeleniny (měl jsem období kdy jsem skoro denně snědl velký ananas, ale jinak nej jsou banány rajčata jablka mrkve) a doma mi bylo řečeno, že jim zdravě protože se občas vyhýbám párkům. Je fakt, že kdybych nebydlel s rodiči tak se na mém jídelníčku plno uzenin nikdy neobjeví, protože mi je prostě nenapadne koupit, ale takhle když je v lednici vysočina tak si ji občas na chleba s máslem dám. Jinak ve velkém jím jogurty bez příchutí. Buď klasik od Olmy nebo Selský, není pro mě problém spořádat 500g (400g) na posezení. Asi pokud bych něco měl změnit, tak je to nedostatek ryb. A teď přemýšlím do které skupiny se mám zařadit :D
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 11. 2013 19:53

Re: Čaj a zdravá výživa

Ano, ono není důležité že občas si dás neco nezdravého ( dokonce autority ve výživě to doporučují, aby tělo vybehlo ze sterotypu ) ale je důležité co jíš stále.
Má matka jednou za mesic udelala sojové maso a říkala jak jí zdravě. A přesně o tom to není. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 3. 11. 2013 23:44

Re: Čaj a zdravá výživa

Já si občas stravu ovoce/zelenina/jogurt/tmavé pečivo/rýže apod. nabourám nějakou tou čokoládou nebo bonbonem. Jím, jak mi chutná, ovoce je bezva a když jsem dlouho ve škole, fruktoza mě nakopne lépe než kofein, který už kolikrát nemá kde brát.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 4. 11. 2013 09:31

Re: Čaj a zdravá výživa

ja drzim tzv. bodovu dietu tj. co vidim to zbodnem :))
teraz trocha vaznejsie, myslim si, ze ako zdrava strava by to, co jem neobstalo, to by som musel vypustit obedy v praci (vecny kolobeh ryza, zemiaky a knedlik)
niesom zaryty mesozrut aj ked rad provokujem vegetarianov (len trosku 88;-) )
bez coho by som nevydrzal su ryby, mlieko a mliecne vyrobky (k mlieku sa este dostanem)
plus minus sa drzim toho, ze telo si povie naco ma chut aj ked su to z casu na cas utopenci z pivom, tak preco nie, plus minus jem asi cca normalne tj. ani zdravo ani nezdravo ziadne extremi, aspon raz do tyzdna na obed rybu (chladenu nie zmrazenu z 50% vody, co sa rozpadne, ked sa voda rozpusti) a podobne
inac fastfood niekto rata cinu do fastfoodu z casu na cas ja cinu rad, potom este pizza a kebab ale ziadne original hambace stylu mekac, to som skusil raz no a hnusne to bolo

a teraz k mlieku:

Dzine prosim nehnevaj neber to hlavne ako utok na tvoju osobu

tela nezakape nato, ze mlieko z krabice je toxicke ale nato, ze oproti originalnemu NEODSTREDENEMU mlieku v krabici, chyba kopec dolezitych veci, teliatko by si takto v podstate vyhladoval na zlej diete (asi ako, ked clovek prestane primat vitaminy a mineraly a bude sa drzat len, cistych tukov, cukrov a bielkovin jak by asi moho skoncit 88;-) )

mlieko a pricina alergii? babska povera potencialny alergen ano ale z rovnakeho dovodu by sme potom mali vypustit exoticke ovocie a zeleninu, vypustit med a napr. aj jahody, alergen spusta alergicku reakciu ale samotne spustenie alergie je zlozitejsi system (napr. nedavno sa zistilo, ze zvysene sance su u deti, co mali v skorom dectve, caste exemy)

odvapnenie no neviem, su diskusie, ze vyuzitelnosti mliecneho vapniku ale zeby mlieko aktivne odvapnovalo organizmus :)) aj keby znizovalo vstrebavanie vapnika v dnesnej dobe, ked je moznost bohatej stravy, to nemoze sposobit problem, pokial clovek nezajde stravou do extremu

enzym predpokladam, ze mas na mysli laktazu, cize enzym, ktory stiepy laktozu (mliecny cukor) a mlieko sa aj vdaka tomu v zaludku zmeni na tvaroh/syr (nieco podobne). Tento enzym ma drtiva vacsina dospelej populacie zapadnych krajin, jeho nedostatok vyvolava intoleranciu k mlieku, prave kvoli laktoze. Jeho hladina sa v dospelosti samozrejme znizuje ale v nasej populacii zvycajne nie natolko aby sme ho nemohli pit. V minulosti to dalo nasim predkom evolucnu vyhodu, ked boli schopny sa takto dostt k dalsiemu zdroju potravy.

aby som to zhrnul mlieko urcite nieje jed, niektory dospely ho nemozu, vacsina ho nepije lebo im prestane chutit ale su ludia, co by bez mlieka nevydrzali (napr. ja z casu na cas na posedenie politer az liter mlieka a este ma to nezabilo). Vacsina tychto informacii je postavenych na polopravdach rovnako ako je to u caju a jeho liecivych schopnosti neexistuju dokazy. Nenutim ho nikoho pit ale pokial to niekomu chuti nemal by sa obmedzovat s tym, ze plati ako u kazdej potraviny dolezita je kvalita (od domacej zdravej stastnej kravky, co najcerstvejsie v podstate moze byt aj pasterizovane).
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 4. 11. 2013 09:54

Re: Čaj a zdravá výživa

Snažím se žít co nejzdravěji.
Už pár let jsem vegetarián, nekouřim a nepiju alkohol (vyjma kvalitního vína v menším než malém množství :-)). Cukr a mléko konzumuji minimálně - sýrů se ale asi nevzdám (miluji vyzrálé kozí a jiné sýry).
Občas si doma peču chleba, když není čas, tak kupuji tmavé cereální pečivo.
Pohyb na čerstvém vzduchu a cvičení beru jako samozřejmost.

Dovolím si přiložit link na velice zajímavé video: http://m.youtube.com/watch?v=zMuJ-bDs30M
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 11. 2013 13:28

Re: Čaj a zdravá výživa

2 Jamo: Neberu to osobně. To co trvdíš ty je jen výplod západních doktorů. U využitelnosti vápníku hraje roli fosfor, dále už asi nemusim nic řikat. Navíc prave vápnik je hlavním tahnonem prodeje mléka a to je práve jedna z tech mega lží. :-)
Pasterizované a homogenizované léko je alergen a jed. Ne přímo od krávy. A to tele fakt pojde kdyby pilo krabicové mléko. Tech pokusů je celá řada. Nemyslím tim dospleá krava co se k tomu pase, ale proste tele.
Ale je to jako s alkoholem, každý dnes již ví jak je skodlivý ( krom malých dávek ) a stejne se to vyrábi a prodává. Kam by asi šlo zemědělství kdyby nikdo nepil mléko.
Jen ho pij dál, já ho fakt pít nebudu ( 2x za rok par ml v yogi nebo másale ). Najde mnoho diskusí o mléku a najdi si nezavislé odborníky, ne ty dotované západní lekare co jim plati zemedelska komora za vysledky :-)
Už ta logika pít v dospelosti materské mléko jineho živočísného druhu je zvracená.
Ano máš pravdu, jsou dokonce lidé kterí maji speciální diety a to mléko potrebují, to je neco uplne jiného.
Pil jsi nekdy mléko přímo od kozy? To je paráda, já kdysi pil 2l mléka denně, sám jsem si vyzkousel jaké to je celá leta pit mleko a pak nepít. Není nad vlastni zkusenost.
A pokud ho pít, tak nepasterizované! Jelikož to zabije vse živé a dobré v tom mléku, to co je v krabicich není mléko, ale bylo to mléko.. to je to podstatné. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 4. 11. 2013 13:47

Re: Čaj a zdravá výživa

Na mléko (krabicové) se koukám jako na něco zbytečného z pohledu přijmu vápníku. A to protože jsou důležité další látky a důležitost vápníku je v dospělosti uplně jiná než v dětství. Možná bych řekl, že se taky ne zrovna dobře tráví. A kdo neochutnal mléko "přímo" od krávy nebo kozy sežeňte si ho a porovnejte.
Avšak nejlepší jsou tavené sýry :D ...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 11. 2013 14:18

Re: Čaj a zdravá výživa

2 lesasyn: To video je skvělé, tak nejak to shrnuje vše co jsem četl v knihách od známých lidí co propaguji zdravou výživu..
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 4. 11. 2013 15:32

Re: Čaj a zdravá výživa

alergen nerovna sa jed (inac ak by si chcel vynechat len bezne potencialne alergeny z beznej potravy, cakal by ta nepekny sok)

pasterizacia je setrna uprava lenze dnes ak kupis kupis homogenizovane mlieko po sonikacii, kde uz prebiehaju aj chemicke zmeny ale spravna pasterizacia je ok, pri nej by nemalo dojst k rozkladu prospesnych latok atd (aj ked nepasterizovane je vzdy lepsie a nie len mlieko ale napr take pivo)
zaplateny vedci z polnohospodarstva tak to sa cudujem, ze vieme aky ma vplyv na organizmus alkohol a tabak :-), ano za vsetkym su prachy ale povedat, ze nezavysly odbornik je len ten, co tvrdi, co je popularne, ci sa hodi a ostatnych oznacit za podplatenych to prosim nie
inac ziadne diskusie hladat nebudem to je ten najhorsi zdroj informacii :--) (bohuzial casto jediny alebo aspon najlahsie dostupny), verim dokazom, ktore sa daju overit nie reciam ludi, co sa prehlasuju za odbornikov, som v podstate vedec, pokial niekto pride z hipotezov, ktora je proti zauzivanemu sytemu neni problem, ale nech ju potvrdi dokazmi, ak by to bolo ako pises bolo by x publikacii o skodlivosti mlieka a podobne, miesto toho ale existuje x diskusii z mojho pohladu teda ide o mytus ako v pripade cajovej konvicky, ktora obieha niekde medzi zemou a marsom (pozor nato tato hipoteza naozaj existuje, dalo by sa povedat, ze jeto relativne moderna cajova legenda :-) )

Už ta logika pít v dospelosti materské mléko jineho živočísného druhu je zvracená.

logiku to ma, v minulosti to bola evolucna vyhoda a ono bohate staci, ze to niekomu chuti ako nam vsetkym dobry caj a nie tie nahrazky z marketov :-P , tak ci onak ono zvratenu logiku ma aj tepelna uprava pokrmu, tiez sme jediny druh, ktory to robi a pozri sa kde nas to dostalo a tepelna uprava je to najmenej, jeme a pijeme produkty, ktore by niekto neznaly mohol oznacit za zkazene (fermentacia), do potravy mame zaradene aj rastlinne aj zovocisne embrya, preco by teda malo byt mlieko nejaka zvratenost, v prirode zvratenost v podstate neexistuje, normy vytvara clovek :-P
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 11. 2013 17:22

Re: Čaj a zdravá výživa

2 Jamo: Opravdu se neshodneme, pokud tvrdis o pasterizaci že je šetrná uprava :-) Asi nevís proč vůbec pasterizace vznikla. Zdroj jsem myslel seriozních informací, ne žádne diskuse.
Neplet si veci jako fermentace že to je zkažené, to je uplne neco jineho. Už se to prilis zavádí uplne jinam. Vím moc dobře kolik je alergenů a práve já moc v hyper super marketech nenakupuji. Kamarad byl 10 let mistr ve vyrobe v mlékarne a kdyby jsi videl co a jak se zpracovává tak by jsi mléko už ani neochutnal ;-) Je to plné zánetů, antibiotik, a dalsich veci.
Videl jsi vůbec to video od lesasyna?
Uzavrel bych to tak že ty si budes pit mléko s dobrým pocitem šetrné pasterizace a já nikoliv. Klidně ho pij i za mě to mléko, ale neříkej že to je spravné, jelikož není jediny podlozeny důvod že by melo byt. Časem se všechny lekarské omyly o vapniku, kaseinu, vitamínech a pasterizacich a homogenizaci, rozplynuly. :-) Mleko co je v krabicich je mrtvá hmota bez enzymu, která sice pozdvihuje náší ekonomiku, ale ne organizmus. To nema s evolucí vůbec nic spolecneho. Ikdyž je evoluce, tak clovek má prakticky stejne dlouhé strevo, stejné zuby, stejné možnosti žaludečních štáv a není ani masožravec ani všežravec.
Toto vlákno jsem nezaložil aby se tu cosi dokazovalo, ale proto, abychom se dozvedeli jestli lidé co pijí čaj inklinuji ke zdravemu životnímu stylu.
Je jen na Tobe jestli chces žit co možná nejvice s přírodou nebo komercí. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 4. 11. 2013 22:12

Re: Čaj a zdravá výživa

lesasyn - Vyborny dokument, po jeho prezreti zacinam postupne menit svoje stravovanie :) Nehovorim, ze prestavam jest maso, len ked si nabuduce budem objednavat obedy v jedalni, budem sa zameriavat skor na jedla s velkym mnozstvom, zeleniny... mlieko si dam len parkrat za mesiac, zacnem jest viac surovu stravu nez tepelne upravenu atd. Medu sa nevzdam :D Ten clovek ma uplnu pravdu! Ja by som sa aj chcel stat vegetraianom alebo veganom, len sa bojim toho, ze co sa stane ked tie pokrmy prestanem jest? Budem mat taky pocit ako keby mi nieco chybalo :( Preto tie pokrmi len obmedzim, ale nie vylucim.

Aky mate nazor na tepelne upravovanie pokrmov? Ja sa snazim jest co najviac potravin surovich a da sa povedat, ze tepelne upravene neznasam. Radsej si dam surovu kukuricu, mrkvu, karelab, ... nez tieto veci uvarene...

Dalej je dolezite posluchat aj vlastne telo. Napr. ked uz dlhsie nejem cesnak alebo mrkvu, tak si to telo jednoducho samo zaziada. Napr. bol taky pripad som videl v telke, ze clovek stroskotal na clne uprostred oceana, lovil ryby a jedol ich aby prezil a postupom casu zacal mat cudne chute. Zacal mat chut na rybie oci, supiny, mozog, vnutornosti, ...pretoze telo si to vypytalo, lebo tieto veci obsahovali aj ine dolezite vitaminy, ktore len jedenim rybieho masa nemohol prijat.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 4. 11. 2013 22:51

Re: Čaj a zdravá výživa

Uff,
dlouho jsem přemýšlel zda reagovat, abychom se opět nedostali s dzinem do zákopové války.
Nechci nikomu říkat, co má pít a co nemá, jen nemám rád, když se šíří bludy, které další osoby bezelstně přijímají. V podstatě nelze říct, že by tu Dzin nebo Jamo napsal nesmysly, ale občas spíše pokroucenou polopravdu.

1) Lidi proti, často říkají, že 60% populace mléko nestráví (laktózová intolerance). Ano, to je v celosvětovém měřítku pravda. Jenže mě nezajímá globální měřítko (pokud nejsem přistěhovalec), ale evropské nebo české měřítko, kde se intolerance pohybuje kolem 10 %. Mimochodem genetici vysledovali před pár tisíci vznik genu, který právě způsobuje produkci laktázy i v dospělosti a vysledovali jeho původ do Evropy. Procento, tohoto genu v populaci klesá, kde byla evropa dlouhodobě vystavena cizím vlivům (muslimská okupace španělska, později řecka apod, také itálie, kam římané vozili lidi z provincií). Dalo by se tedy říci, že my evropané jsme původní konzumenti mléka několik tisíc let - tedy již v době, kdy jeho případné negativní efekty nemohla korigovat moderní medicína. Evoluce se zpravidla nemýlí. Pokud by jeho konzumace byla škodlivá, populace by možná vymřela, ale rozhodně by nezažila zlatý věk od 15 do 19 století. Historicko kulturně je nám tedy přirozené pít mléko.

2) 5íká se, že vápník z mléka je nevstřebatelný. I samo mléko obsahuje látku, která jeho využití ztěžuje. A pak ovšem obsahuje 2 látky, které jeho vstřebání ulehčují a asi 4 u kterých není vliv objasněn. Jenže v lidském těle nejde jednoduše spočítat vlivy těchto látek jako + nebo -. V podstatě vliv celé této směsi zatím nikdo nezměřil - takže jaký má mléko vliv samo na sebe nevíme. Dále je si důležité uvědomit, že málokdo pije 1 litr mléka a pak si dá 4 hodiny pauzu, obvykle jíme i něco jiného. A pokud se podíváme jaké minerály jsou potřeba pro ulehčení vstřebání, zjistíme, že jsou (sice v malém množství) obsaženy v téměř každé základní potravině. Vztáhnou využitelnost vápníku z mléka jen na mléko je pochybné, protože ten vliv neznáme a v jiném případě nám pomůže jiné jídlo. A já bych stejně mohl argumentovat, že většina vápníku v zelenině je vázána na sloučeniny (štavelany), které tělo nestráví a tudíž jsou stejně špatné jako mléko. Jenže vám nezamlčím, že tu zeleninu obvykle jíme s dalšími věcmi, které obsahují naopak jiné látky, které nám pomohou. Účelově používat informace je fakt jednoduché.

3) Mléko odvápňuje. Další účelové zkreslení výzkumů, jak je lehké zblbnout lidi a kolik jich to ještě začně obhajovat! to snad není možné. Neodvápňujue mléko, ale obecně živočišné bílkoviny a to ještě jen jejich nadpříjem. Dle doporučení bych jako dospělý na svou váhu měl denně přijmout 60 gramů čistých bílkovin, z toho zvířecího původu by mělo být maximálně 30 gramů. V litru mléka je cca 28 gramů bílkoviny. moc masa přez den již nesním s jedním řízkem bych měl 40 gramů - jenže kdo pije litr mléka denně? Mimochodem pro odvápnění se nadbytkem příjmu rozumí 2 násobný příjem po dobu měsíce---uff, bych se musel v mléku utopit, kdybych chtěl ztrátu vápníku hodit jen na mléko. Navíc podívejme se na šunku - nejlepšé by měla obsahovat dle vyhlášky 18% čisté bílkoviny, celkem prý obsahuje kolem 30 %, ale budu počítak těch nezpochybnitelných 18%. Hm takže stejný špatný efekt jako litr mléka, má 17 deka šunky a proč se tedy o šunce nemluví v souvislosti s odvápněním, že bychom mléko trochu diskriminovali, nebo se snad protimlékaři chytají stébla? Těžko říct. Vždyť je to postavené na hlavu - mléko tu pranýřujeme za něco, co způsobují všechny salámy a myslím si, že obzvlášť česká populace spořádá mnohem více salámů než mléka.

4) Někdo zde zmínil, že krabicové mléko je alergen a jed. Potenciální alergen ano, leč nic není jisté. S jedem tu ale někdo ustřelil až bych mu nejraději jednu vlepil. Vždyť to je do nebe volající blbost. Jed je toxický a toxicita je schopnost látky nepříznivě působit na organismus. Mléko je směs látek a tato směs lidskému tělu prostě toxická není, ani u žádné jednotlivé složky není toxicita prokázán a ani na ní není podezření. Ovšem již Paracelsus pronesl, že každá látka je jedem i lékem současně a záleží na dávce. Možná se Vám to bude zdát přitažené za vlasy ale u 99% látek to funguje. Například běžně jíme sůl, dokonce jí potřebujeme ale kdyby jste snědli 300 gramů najednou, tak Vás to spolehlivě zabije (ale kdo by to dělal, že). Sůl má dokonce vyšší relativní toxicitu než alkohol. Ale jak řekl Paracelsus, v malém je sůl lék, ve velkém jed. Toto platí i u mléka, jenže smrtelná dávka pevné části mléka se pohybuje v řádech desítek litrů najednou a jak víme, to nikdo nevypije. Dříve by jste spíše zemřeli na otok mozku způsobený nadpříjmem vody. Takže mléka jedem není, pokud použijeme věeobecně uznávané definice jedu.

5) Ta věc s teletem. Ano tele krmené krabicovým mlékem zemře. Jenže jste už nedodali, že UHT mlékem. UHT je pasterizace, která je nejrošířenější, nejlevnější, jenže v mléku rozloží určité látky. A zrovna exenciální bílkoviny, které tele jinak neumí vyrobit a proto zemře. Nezemře tedy, že by toto mléko bylo jed ale zemře na podvýživu a to je podstatný rozdíl. Navíc je prokázáno, že UHT má stejný vliv na kozí, lidské, jakékoliv mléko. Např. kojenec krmený lidským mlékem, které by prošlo UHT, by taky zemřel a opět na podvýživu, nikoliv na toxicitu. Jenže mi řekněte, kdo se živí pouze mlékem a pouze UHT? Nikdo. A chybějící látky získáme z jiné stravy. UHT mléko tedy není jed, jen má oproti čerstvému horší nutriční vlastnosti. Věc s teletem je opět účelově vykládána bez širší souvislosti.

6) Pasterizace, je několik druhů - asi 5 a 4 z nich mléko mění. Pokud ale mléko ošetříme tou původní, co vymyslel Pasteur, tak ta mléko téměř nemění. Jenže se skoro nepoužívá - např. u nás je ale jeden obchod co takové mléko má (30kč litr a trvanlivost 7 dní). Není tedy možné pasterizaci vinit za všechno, musíme se podívat, jaká pasterizace byla použita.

7) Čerstvé mléko od krávy taky není ideální, kvůli obsahu nebezpečných bakterií - to právě vyřešil Pasteur. Ideální je zahřát doma na 70 stupňů, převařením se již blížíme k UHT a to nechceme. Dlouhé roky jsem žil vedle zemědělce (letos bohjužel skončil) a jako malí jsme pravidelně chodili co dva dny pro 1,5 litru čerstvého mléka. Mohu vám řict, že chuťově lepší mléko jsem již nezažil. Hodně se příbližilo pouze mléko z mlékomatu v budějovicích u cinestaru, to dosáhlo tak 95ˇ% kvality chuti a konzistence. budějovičákům závidím!

8) Masmédia nás drtí. Dejme tomu, že vědec zjistí, že tahle látka v mléku blokuje vstřbávání vápníku. Ale hned máme titulky: 60 let nám lhali, mléko není zazrčným zdrojem vápníku! nebo Šokojící pravda o mléku. A novinář, protože tomu prd rozumí a obvykle nečte celou studii ale jen abstrakt, napíše, že mléko nám vápník nedá. To, že je to vytržené z kontextu nezmíní, rozhodně to nedá do titulku. Čtenost zajišťuje šok z titulku, který nás donutí rozkliknout článek a pak stručnost článku, aby nás neznudil. Ataková fáma se pak šíří, protože kolektivní blbost a manipulovatelnost lidsta nezná mezí. 17 stránkový článek s názvem Vše o mléku nikdo nerozklikne, protože to není šokující a když už náhodou někdo ano, tak scroluje dolů, zjistí jak je to dlouhé a část to nebude. Jen si uvědomte, kolik z Vás se již v této fázi u tohohle postu nudí, že?

9) Kasein nezahleňuje. 98% procent studií na Web of Knowledge toto neguje. Opět to je vytržené z kontextu.

10) Nejsme jediní savci co pijí mateřské mléko jiného druhu. Ehm copa čičinky? A trpí snad osteoporózou nebo umírají na otravu? A prosím neargumentujte mi hloupě, že to pijí, protože jim to dáváme, nebo Vám natruc hodím stejně hloupá argument, že tedy touto logikou ježek kravské mléko nepije, protože mu ho nikdo nedal :D

11) Skutečnost pití kravského mléka není zvrácená, neboť by musela být zvrácená po dobu jeho konzumace a předpokládám, že za ty tisíce let by na to lidé přišli. Stejně bych jámohl argumentovat, že jsme jediný druh co nozí kůži jiných zvířat jako obleky a to je zvrácené. A určitě bych i našel nějaké diskuze, že to způcobuje alergie...a nebo jsme jediný druh co lítá na měsíc, oh jak zvrácené. Toto nejsou argumenty, toto je subjektivní názor každého jedince.

12) Jestli mi někdo bude argumentovat, že je to výplod západních vědců placených zemědělstvím, tak já pak nevím, zda vůbec stojí ua to se s ním bavit. Na Web of knowledge je asi 900 odbroných studí na mkléko v užším slova smyslu a mnohem více v širším slova smyslu. Pokud jste opravdu tak přesvědčení o manipulaci a úplatcích, tak prosím těch 900 studií projděte a dohledejte mi ony zemědělské lobby v pozadí. Takovéto tvrzení totiž já nemusím vyvracet, ale ten, kdo je tvrdí, by je měl prokázat, pokud chce být brán vážně.

13) A prosím, neargumentujte, co všešchno vám někdo, kdo někde pracoval povídal. Za prvé lidi rádi zveličují a přehání aby jejich příběhy byly nejlepší a nejšokující, aby byly středem pozornosti. A za druhé,,pak vbychom mohli povídat, co někdo povídal o lécích, o jiném jídlu, o nábytku, o automobilech a zjistili bychom, že v podstatě na této planetě nemůžeme žít.

Dzin zde uvedl určité pravdivé informace, nemohu si pomoci, ale které já chápu jako neúplně uvedené. Jamo mu oponoval, ale typickým vědeckým způsobem - je to takto, protože to tak je, ale neuvedl ten širší kontext a bez něho nikoho nepřesvedčí (ne že by to bylo nutné). A pak jsou samosebou taky lidé, kteří nechtějí poslouchat, že.
Já nechci nikoho nutit pít nebo nepít mléko. Mě je to jedno. Jen nemám rád, když se někde objeví zkreslené informace a někdo se podle nich rozhodne a šíří to dál - viz. Farkyho reakce na dvě ušmudlané diskuze s kusými informacemi na základě kterých bude pít jen jeden hrnek týdně. Každý se může rozhodnout podle sebe, ale snad není špatné myslet si, že by každý měl mát možnost rozhodnout se dle úplných informací. Vždyť je to smutné. Smutné je že i v různých příručkách o zdravé výživě se velmi často tyto chyby objevují, dokonce i ve videu od Lesasyna jsou věci se kterými nesouhlasím - jedou v tak zajetém systému "zdravých" věcí, že zapomenou na nadhled.
Lidi nebudte jen ovce v davu, vždyť máte úžasný dar - Vaší inteligenci. Použijte ji, přemýšlejte o věcech v souvislostech a nepřejímejte vše, co kdo plácne - vždyť pak se sami stáváte šiřiteli bludů. hledejte vlastní názor, vždyť Vás to nezabije, jen používejte zdravý rozum...

Původně jsem sem chtěl dát odkazy přímo na studie, ale neudělám to. hlavně jsem líný a nechce se mi je několik hodin dohledávat a pak, upřímně, kolik z Vás by si stáhlo 15 desetistránkových studií v angličtině a přečetlo je? Vždyť by to byla ztráta mého času. Navíc má každý z Vás určitý názor na mléko, který stejně nezmění, ovšem, kdyby někdo popřemýšlel o svém způsobu pohlížení na problém, tak to by bylo pěkné.

Omlouvám se za chyby, čas na kontrolu bohužel není. Možná jsem se někde upsal nebo pomýlil, ale snad je z zápisku jasné, jak je potřeba nad problematikou uvažovat, abyjste došli k nějakému závěru. Nemůžete stát ani vlevo, ani vpravo, ani uprostřed. Musíte se vznášet nad (ne jako holubička blbostí) ale jako homo sapiens sapiens (s inteligencí) a zhlédnou všechna data najednou - a najednou objevíte skutečnosti, které vám předtím unikali, protože jste jen odráželi útoky druhých sami schovaní za svou zdí...

Pěkný večer
LL.
Naposledy upravil dayofvictory dne 5. 11. 2013 08:41, celkově upraveno 2
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 11. 2013 23:33

Re: Čaj a zdravá výživa

Já také nesouhlasím, nikdo mi nic věděcky nevyvracel, jelikož to co já jsem citoval byla z 90% práce vědců, já ty pokusy nedelal.
Asi bych reagoval 20x větším postem než ty, ale shrnu to.
Cokoliv zahřáte nad 50°C níčí 90% enzymu a stáva se mrtvou hmotou... navic co homogenizace? ;-)
Ano, mléko nepasterizované z kravy která se živí antibiotiky a hnusem co ji předhodi na farmach by bylo bez pasterizace jedovaté - proto ten jed neboli toxické.
To že je mléko jeden z největších alergenů neni treba diskutovat a že to je jed? Mrnkni se opravdu na nezavislé studie, zabíjí to nejen človeka takže to jed je. Definici jedu znám a mnoho jedů konzumujeme, záleží v jakém množství že?
Státy kde se nejvice pije mléko by meli mit nejlepsi kosti a zdravi, proč je opak pravdou? Odpovez si sám jak to pak je s využitím vápníku :-)))
To s teletem je pravda, sám si si odpovedel že pasterizované mleko je mrtvé a tudiž tele zemře... ano na nedostatek živin, jelikož mléko v krabici je mrtvá hmota.
Ale komerční vyzkumy tvrdí občas neco jine, aby konzumetni byl zase chvíli v klidu, že? :-)
Nezavislé studie opravdu dokazali že enzym trávicí mléko at už kasein nebo laktozu mizí v 9 roce.
Doporučuji prostudovat literaturu Dr. Normana Walkera, pana Jonáše a jiné...
O etice konzumování mléka bychom mohli opravdu diskutovat. Momochodem blud že čičinky pijí mléko se mi moc líbí. Ano a pak maji podobné potíže, to ale žádnému chovateli koček říkat nemusíme, to si mysli lidé co o kočkách nic nevím. ( nemyslim to osobně ). Ano pes vypije cokoliv když mu to dáš i pivo, tak nebudeme prece tvrdit že je to pro neho priroznené nebo dokonce zdrave ne?
Videl jsi vůbec video od Lesasyna?
Toto téma je velmi obsáhlé, nic jsem neprekroutil a jen se se opíral o studie nebo o knihy autorů. Ale bohužel jsou i jiné zdroje.
Opravdu bych rád toto tema rozdelil nebo proste tu nediskutoval o vecech které se vyřesit nedaji tady. Pokud chcete téma rozdelit, rád to udelam, piste PM, ale tady prosím nediskutujte o mléku, vajícčkach masu atd... tady proste pište jen JESTLI SE SNAŽÍTE JÍST ZDRAVĚ, NEBO NE A HLAVNĚ HLASUJTE. Prosím už žádnou diskusi mimo to, udelejte tema napr. o mléku a tam muzeme dávat jednotlivé zdroje diskuse. Až budu mít čas promažu tuto diskusi tím že přesunu témata o mléku, masu atd... do jiných témat. Je to velmi zajímavé, nerad bych to zabil, ale nechci plevelit toto hezké téma.
Děkuji moc všem a klidně zakládejte témata o výžive. Pijeme čaje za tisíce, tak proč se nebavit o škodlivosti potravin, nápojů atd...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 5. 11. 2013 21:32

Re: Čaj a zdravá výživa

Mozem otazku? dufam, ze to nebude OT - Co by ste odporucili cloveku ak by chcel prejst na vegansku stravu??? Je veganska strava o tom, ze si musis az "chorobne" detailne kontrolovat prisun kazdeho vitaminu z nutricnej tabulky z internetu? Alebo jednoducho len kupujes ROZLICNE druhy zeleniny, ovocia, cestovin, muky, strukovin, obilnin... varis veganske recepty a na vitaminy davas len minimalny pozor?
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 5. 11. 2013 22:45

Re: Čaj a zdravá výživa

Nebrerte toto, prosím, jako názor naslovo vzatého odborníka.
Mám za sebou jen cca pět let vegetariánského a z části i veganského života. Žádné tabulky jsem nesledoval ( nutriční hodnoty, obsah vitamínů atd.). Jen člověka přivádí do zbytečného stressu! Asi je dobré mít v hlavě jasno, proč tuto cestu volí a sice logicky, nicméně navzdory všem dogmatům, zachovat si při tom všem "zdravý rozum". To shledávám dost často, jako zásadní problém. Člověk se v takové situaci pohybuje nejen na hranici osobní, ale i společemské normy. To se totiž na první pohled vůbec takto nejeví.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 11. 2013 23:11

Re: Čaj a zdravá výživa

Jak říká Stan, nebrat to hystericky.
Hlavně, každý přechod by mel byt plynulý, jeden nebo druhy extrém vyvola v těle šok!
To je jako když narkomanovi vezmes vezmeš drogy ze dne na den. :-)
Každý máme jiny organizmus hlavně. Výborné je udelat si pred takovou zmenou očistnou kůru a pro zajímvavost můžes i krevni rozbor, pokud Te to zajíma, cukr, cholesterol, puriny, zkratka klasický rozbor co se dělá...
Dobré je ráno pít a jen pít, říká se teplou vodu, nikoliv studnou ( že by tea?? )
Pak ovoce, pak celozrné pečivo ( opravdu celozrné, nejlepe žitné, ne obarvený rohlik karamelem )
To pro začátek stačí, uvidíš tu zmenu :-)
Znovu opakuji, že každé tělo může reagovat jinak.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 6. 11. 2013 00:32

Re: Čaj a zdravá výživa

aha, dobre dakujem :) a teraz k teme ako som spominal snazim sa zdravo stravovat a kazde rano 10 - 15 minut pred ranajkami odporucam dat si cca 200ml cistej vody z vodovodu, tepla alebo studena, podla toho ako vam vyhovuje. Najlepsie vsak chladnejsia, pretoze v teplej vode sa mnozia bakterie a ine veci... Ten pohar vody pred ranajkami ma taky ucinok, ze nastartuje traviacu sustavu a zaroven hydratuje :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 6. 11. 2013 00:42

Re: Čaj a zdravá výživa

V studené vodě je hodně chloru a nemyslím že to je dobré na nastartování dne. Já jsem zkousel od kombuchy, pres minerálku, po bylinky až po čaj. A vyhovuje mi čaj :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
Další

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz