Čaj a zdravá výživa

Jíte zdravě?

Ano
10
40%
Ne
6
24%
Snažím se
9
36%
 
Celkem hlasů : 25
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 26. 1. 2014 22:38

Re: Čaj a zdravá výživa

Nádhera, hned bych ochutnal :) Poradíš mi prosím kde se dají výše zmíněné mouky pořídit?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 1. 2014 22:57

Re: Čaj a zdravá výživa

V jakékoliv zdravé výživě, předměřickou kupuji i v Tesku. Případne to zadej do googlu a máš jasno :-)
Jinak si delam žitný kvásek, žádne droždí či podobné věci :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 27. 1. 2014 09:26

Re: Čaj a zdravá výživa

dzine v com by sa mal ten "zivy" kvasok lisit od obyc drozdia, ci susenych kvasnic? udajne to ma byt akosi zdravsie ale uprimne tomu moc neverim (ale nemam poriadne info), pekarenske kvasinky budu rovnake jedine, co ma clovek kontrolu su ostatne "necistoty"
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 1. 2014 14:50

Re: Čaj a zdravá výživa

Abych pravdu řekl tak asi uplne ve všem. Počínaje chutí, konče obsahem látek. Asi se to musí zkusit. Já bych to prirovnal asi jako rozdíl mezi Long Jing a pytlíkovým čajem.
Na webu je mnoho info o tom.
Droždí má delsi trvanlivost, skladovatelnost je jedodušší, proste komerce.
Tradiční pekaři nedaji na kvasek dopustit, je trochu pracnější, ale jak si to vychytáš tak to je snadné. Hlavne kvasek dělá tu pravou chlebovou chut, kterou droždí neumí a když si koupis chleba z droždí, tak ti tvrdne a za 2 dny je plesnivý a tvrdí. Z kvásku jeste za 7 dní není plesnivý a hlavne netvrdne. :-)
Říká se že 7. den je žitný chléb nejchutnější. :-)
Dríve jsem pekl z droždí a jednou ochutnal u známého kvasek a od te doby droždí nepoužívám.
Kvásek můžes nasušit, zamrazit, skladovat v lednici....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 27. 1. 2014 17:16

Re: Čaj a zdravá výživa

Můžeš mi prosím Dzine prozradit jak si udělat takový kvásek, co k tomu potřebuju atd, prostě postup přípravy? Taky by mě zajímalo co vše do těsta přidáváš a v čem to pečeš. Nemám s těmito věcmi vůbec zkušenosti, moc děkuji. :?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 1. 2014 17:45

Re: Čaj a zdravá výživa

Na chleba potrebujes jen vodu a mouku, sůl, pripadne koreni :-)
Ne 22 chemických látek jako pekárna :-)
Na kvásek jen vodu a mouku :-)
zadej do google tohle ( příprava žítného kvásku )
je to první odkaz :-) pochopitelně tech navodů je více, ale v postate jsou stejné.
Recept musis prizpůsobit pekárne a množství chleba který chces upeci.
Já davam 600g celozrné žitné mouky, 200g kvásku, cca 400g vody, sul, korení, občas ovesné vlocky dle citu a asi 50-100g semínek, jako slunčnice, dyne, sezam... tot vse.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

petr.ptacek

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 42

Registrován: 13. 8. 2013 20:23

Příspěvek 27. 1. 2014 19:07

Re: Čaj a zdravá výživa

Já doporučuji postup z tohoto blogu: http://www.cuketka.cz/?p=11418. Jednoduchý, blbovzdorný a hlavně laciný. Né, že bych měl něco proti domácím pekárnám, ale přeci jen utrácet 2K za téměř jednorázový přístroj se mi nechce :-D. Takže hezky postaru, ještě tu pec a bude ;-).
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 27. 1. 2014 20:05

Re: Čaj a zdravá výživa

Dzin, ten tvoj chlieb vyzera tak chutne... a este ked vidim tolko obilovin na nom mnam :) Moj Stryko pecie bio chlieb a pouziva kvasok a mas pravdu je chutnejsi a vydrzi dlhsie :) Asi si zacnem i ja piect, chleba :) Paci sa mi ako tu uvazujete ohladom potravin, ze nechodite kupovat vsetko hotove do obchodov. Ale napr. huby zbierate v lese, orechy tiez, peciete si chlieb, vyrabate rastlinne mlieka, pestujete citrusy a ine uzitocne plodiny... jednoducho HOMEMADE je lepsie :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 1. 2014 21:11

Re: Čaj a zdravá výživa

petr.ptacek píše:Já doporučuji postup z tohoto blogu: http://www.cuketka.cz/?p=11418. Jednoduchý, blbovzdorný a hlavně laciný. Né, že bych měl něco proti domácím pekárnám, ale přeci jen utrácet 2K za téměř jednorázový přístroj se mi nechce :-D. Takže hezky postaru, ještě tu pec a bude ;-).


To je omyl, pekl jsem chleba více než 10 let v troubě a už bych se k tomu nevracel.
Pekárna, ale ne nejaká tesko za 2 tis :-) umí udrzovat teplotu např 30°C a krásne to kyne, umí delat kvásek, marmeladu, tempeh, jogurt, cokoliv :-)
Hlavne je samoobslužná, kolem trouby se musí litat, hlidat teplota, vlhkost se nedocílí ani náhodou a kvalita je proměnlivá. Lze odložit start, to vse bez toho abych byl doma. A ne skákat kolem trouby :-)
Já peču chleba 2x do týdne a stravím tim i s ručním mletím obili 20minut maximálne. Pri peceni v troube se človek stava na x hodin otrokem, vyšší náklady, čas, není jiste že se to povede :-) Není možné dosahnout přesné teploty a už vůbec ne vlhkost.

Ano postaru, ale to bych musel mit pravou pec která ma idealni podminky :-) to už nikdo nemá.... Tohle mi obstará pekárna a jsem spokojený.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 28. 1. 2014 00:01

Re: Čaj a zdravá výživa

Ač je to podivuhodné, tak ohledně žitného kvásku souhlasím s Dzinem - jednou jsem zkusil a od té doby mám problém pozřít normální chleba. Vyjímkou je klasická čtvrtka, kterou ovšem musím sníst ten samý den, dokud je dobré. druhý den ráno už to není zdaleka ono.
Ono zpočátku to je spíš pokus omyl, ale již třetí chleba se mi povedl. Osobně mám nejraději žitnou mouku ku pšeničné v poměru 60:40. A protože se k pečení dostanu tak jednou za 14 dní, vystačím si s troubou a nezdá se mi, že bych byl její otrok. 20 minut mi to ale tedy netrvá, den předtím za 5 minut namnožím kvásek, druhý den udělám těsto, nechám kynout na topení a večer se to za 1:45 hod samo upeče, možná tak 45 minut času to zabere. Třebas teď jsem se k tomu nějak 2 měsíce nedostal a kvásek mi vydržel v pohodě zamražený.
Ale pozor. Ta tradiční chuť chleba je už tak zapomenutá, že jsem se setkal s názorem, že se kváskový chleba nedá jíst, protže je zkyslej :-D

Ale jinak bych ještě dodal, že jsi tedy rozhodně nemyslím, že vše HOMEMADE je lepší, některé věci prostě nejdou, ale třebas je pravda, že dokud vedle nás žil zemědělec, tak dodnes vzpomínám na jeho domácí kravské mléko a slintám u toho...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 1. 2014 00:08

Re: Čaj a zdravá výživa

Pokud bych si nemlel žito, tak to je tak 5 minut :-) S tím, že si treba v sobotu pripravím suroviny a v pondelí rano krájím teplý chléb, což mi trouba neposkytne, ale je jasné že nekomu vyhovuje trouba. Mě stačila asi 11 let.
Zkusil jsi již celý žitný? Já po dlouhém laborování už dělám jen celožitný. :-)
Hodne je znat pokud máš dobré klima, já mam v pekárně sklenené pokličky a peče se to v páře téměř, je to zase uplně jiný level :-)

Já pil domácí kozí mléko a musím říci že to bylo moc dobré. ( nekdo nesnese vůni a chut kozího mléka ) Ale pro mě to byla moc dobré.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 28. 1. 2014 20:08

Re: Čaj a zdravá výživa

Co říkáte na klasickou Meltu? Pijete někdo, popřpípadě podobné nápoje? Co si pamatuju tak u babičky ráno nebylo na stole nic jinýho :D
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 28. 1. 2014 21:26

Re: Čaj a zdravá výživa

Dzin, mozes tu dat prosimta fotku tempehu, ktory robis v domacej pekarni? :) Dakujem
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 1. 2014 23:32

Re: Čaj a zdravá výživa

2 vaassa: Ano mám ji rád, nepiji ji sice pravidelně, ale tak 3x tydně si ji dám.
2 FarKy: Musím ted koupit kulturu, ale mrkni na net, je toho hodně všude a dá se delat nejen ze soji ale z čehokoliv.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 29. 1. 2014 09:43

Re: Čaj a zdravá výživa

znie to dobre len tu koluje z viacerych zdrojov nepravda, ze chleba sa kazi kvoli drozdiu (nevravim, ze drozdie je lepsie, len, ze je v tomto smere ocernovane nepravom)
teraz pozor je to len pre silne zaludky

stary nepouzity chleba sa rozmoci a zapracuje do cesta (znizujeme straty), toto sa moze robit do neviem kolkych %, takyto chlieb sa ale rychlejsie kazi (info z nespolahliveho zdroja), no rozhodne to nieje drozdim (domace kynute/kysnute cesto sa za 2 dni nepokazi aj ked je z drozdia aj ked je fakt, ze moje meranie je zalozene hlavne na kolacoch, ktore 2 dni zvycajne nevydrzia :-? )
a ako ceresnicka na torte v pekarnach po upeceni sa chleba potrie dezinfekciou (info mam od mikrobiologa)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 1. 2014 15:51

Re: Čaj a zdravá výživa

Chléb se v pekárnách nedopéká, jelikož synonymum pro čerstvý chléb je měkký chléb, ale on tím pádem musí být nedopečený a rychle se kazí. :-)
Chléb z kvásku celožitný netvrdne.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 29. 1. 2014 15:56

Re: Čaj a zdravá výživa

asi zalezi proste od pekarne ale z vlastnej skusenosti viem, ze chlieb z tesca je fajn tak 2 dni z alberta 3-4 a chleba, co som pocas skoly chodil kupovat do vecierky ten tyzden vydrzal, pripadne zemiakovy chleba, co sem tam kupime po ceste zo slovenska na salasi tiez parada ;-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 1. 2014 15:59

Re: Čaj a zdravá výživa

Jinak s tím starým chlebem máš pravdu, opravdu se drtí a pridává :-)
Pozor na trvanlivost chleba, za to mohou chemické látky...
Obecně droždí tvrde rychle a pšenice také.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 29. 1. 2014 19:09

Re: Čaj a zdravá výživa

A co si myslite o soji? Je zdrava alebo nie? Lebo som sa okrem toho, ze obsahuje vela prospesnych latok docital aj, ze obsahuje aj toxicke latky v surovom stave a ze niektore vyskumy dokonca tvrdia, ze sposobuje rakovinu. Menia sa ucinky na telo pri inej priprave ako tofu, shoyu, temari, miso, natto, tempeh...?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 1. 2014 19:25

Re: Čaj a zdravá výživa

Země, kde jedí soju nemaji infarkty temer, rakovinu, atd... je to komerční blaf, to takové brambory.. to je paráda :-)
Jde tu o to, že lektiny se treba vyplavy do vody a vařenim ničí, atd...
tempeh je fermentovaná soja a jeden z nejzdravejsích pokrmů a nejvyužitelnejsich bilkovin, to samé toffu, natto. Kvalitní sojové omačky jako shoju a tamari, to jsou aminokyseliny v peptidové formě, opravdu téměř zazrak a organické! :-)
Každý at si vybere co jíst a co mu dělá dobře.
Podívej, říka jak je mleko zdrave a jak je v nem vapnik a proč zeme kde je nejvetsi spotreba mléka, je nejvice nemocií kostí a nejvetsi spotreba umeleho vapniku a rakoviny strev? :-) zajímavá čísla někdy... ale ano, pijte mléko, je zdravé :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 29. 1. 2014 19:42

Re: Čaj a zdravá výživa

Vdaka za nazor, mas pravdu s tym mliekom :) Su narody, ktore vobec nepiju mlieko a denny prisun vapnika maju asi 250 - 350 mg, cize malo, a napriek tomu netrpia na osteoporozu a ine... ako je to mozne??? minule som sa smial, ked islo v televizii o osteoporoze a len tak zo zvedavosti som chcel vediet co nam tí lekari odporucaju. Vraveli ze hlavne mlieko a mliecne vyrobky :D To som aj cakal :D Ked uz vapnik, tak hlavne mak, listova zelenina, mineralne vody (nie balene zo supermarketu), orechy... a k tej soji na nete pise, ze fermentovane vyrobky su zdraviu prospesne - cize tempeh, natto,... ku nefermentovanej soji, varenim toxiny znicis, ale neznicis tym aj ostatne latky? nestane sa z toho "mrtve" jedlo? podla mna ano... Tie studie o skodlivosti soji by sa podla mna mohli tykat len soji v surovom stave, ale takto soju nikto z nas asi nekonzumuje :) Tak len som chcel vediet ci sa mam niecoho obavat, lebo chcem si vyskusat urobit niektore pokrmy zo soji: sojove mlieko :) + ak sa nad tym zamyslis, je to fakt, ze vychodne krajiny jedia soju a nic im nie je :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 1. 2014 19:44

Re: Čaj a zdravá výživa

Neco se varem zničí, ale sojová omačka se varit nemusí :-)
Mléko odvapnuje a prekyseluje krev, aby se tento stav vyrovnal, bere telo fosfor z kostí :-) pak je osteoporoza, apod.

Vynikající vec jsou klíčky. Klíčím lusteniny, obiloviny, atd...chut vyborná, nutriční hodnota převysoká, cena minimální :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 29. 1. 2014 22:11

Re: Čaj a zdravá výživa

Právě jsem si dával Miso polévku, skvělej nakopávák.. sice z Albertu ale složení vypadá dost slibně.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 31. 1. 2014 10:30

Re: Čaj a zdravá výživa

este k chlebu: nepisal som spotrebu pisal, som cca ako dlho to vydrzi cerstve (subjektivne)

dzine rakovina creva s mlieka no to ma pobavilo:
povedzme, ze sa tejto teme venujem a zhrniem to takto zvyseny vyskyt je v krajinach, kde je lepsia zivotna uroven a len tak medzi nami CR je svetova jednotka (slovensko, madarsko ma tiez vysoky vyskyt), to mozes rovnako tvrdit, ze zato moze pivo, zemiaky, ci vino, mozno aj spotreba cokolady, co nema zmisel
dovod je jednoduchy vyssia zivotna uroven znamena starsi ludia, cim starsi tym vyssia sanca na CRC (rakovina creva) napr. Japonsko s tym vyskytom natom dobre nieje, do toho nezdrava strava, ku ktorej mas pristup po kvantach (EU a severna amerika tot mliecne krajiny) a je to.

k soji:
vyse 50% svetovej produkcii soji je GMO ja s tym problem nemam, pretoze GMO je lepsia moznost ako postrek kde cim a len na biopotravinach sa svet neuzivy ale stoji to za zvazenie
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 31. 1. 2014 11:33

Re: Čaj a zdravá výživa

Rád bych naprosto neangažovaně a nezávazně podotkl k této debatě. Že totiž ačkoli donedávna byla v Číně konzumace mléka a mléčných výrobků prakticky nulová (postupující westernizací se zvyšuje) a konzumace sóji a sójových produktů naopak jedna z vejvyšších na světě, je výskyt rakoviny trávicího systému (a i jiné) v Číně extrémně vysoký. Pokud je mi známo, nejsou relevantní oficiální čísla k dispozici. Informace mám z tamního zdroje.
A ještě z jiného "soudku". Ke zvýšení statistického výskytu chorob přispívá paradoxně i rozvoj medicíny, resp. diagnostických metod. Zkrátka odhaluje se stále významně více onemocnění, než tomu bylo v minulosti.
PředchozíDalší

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz