Voda na zalévaní kvetin?

<<

Vladan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 59

Registrován: 23. 12. 2013 10:42

Příspěvek 21. 7. 2015 11:21

Re: Voda na zalévaní kvetin?

7inline: Tvůj experiment mě zaujal. Jak to dopadlo? Co znamená "celkový neúspěch"?
Ono totiž samotné klíčení potřebuje jenom vodu, nikoliv živiny v ní. Takže klíčení by mělo proběhnout v jakékoliv vodě (tedy pokud nějaká přidaná látka nezničí klíčky - třeba velká koncentrace moči).
Ta mikrovlnka byla k "převaření" vody nebo jsi zkoumal vliv mikrovln (vodu si jen ovlažnil)?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 7. 2015 11:26

Re: Voda na zalévaní kvetin?

Vladane, já nebyl vůbec vytočený, já jen čekal den a pul na nejaký dukaz,(který neprisel) ty jsi pak pro nedostatek svých argumentů, sve tvrzení trochu osekal a nakonec zustalo jen to, že odpařená voda je destilka. MOderuji 5 diskusních for a patrím nezi nejmirnejsi moderatory a to co se deje tady je uplné nic, to mi věř. Jinde by banovali moderatori už jen to, že nerespektujes pokyn (at už mas pravdu nebo ne).
Hlavne na tom odkazu je co vse obsahuje destova voda, ty jsi jen dokolecka papouškoval že dle TEBE neobsahuje skoro nic... (proto je asi tak cená vid?)
Pojem "čistá H2O" je dost relativní, pojem destilovaná už ne.
Můj dukaz jsi vytrhnul z kontextu, ten link naprosto odporuje tvemu tvrzení. To že z neho vyjmes část, kterou si dle me vůbec nepochopil nic neznamená.
Za názor nikdo netrestá, za nedbani pokynu a OT už ano. Proč si neprojdes diskuse o vode a zalévani na forech která jsou pro to specializovaná? Tam bys nenasel pro své tvrzení místo.
Jsem rád že jsi napsal tohle.
Já říkám, že ne, ale důkaz pro to nemám.
Protože o tom je tu hlavní řeč. Diskuse by mela nekam vest a ne skončit u názoru co jsi psal.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Vladan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 59

Registrován: 23. 12. 2013 10:42

Příspěvek 21. 7. 2015 12:16

Re: Voda na zalévaní kvetin?

Netušil jsem, že potřebuješ důkaz toho, jak vzniká destilovaná voda= princip destilace! Čistá H2O = destilka (mimochodem, někdy pod "destilovanou vodou" koupíš něco úplně jiného, takže i tento pojem je zkreslován).

"...že dle TEBE neobsahuje skoro nic... (proto je asi tak cená vid?)" --- Přesně tak!!! Ta cennost je v tom, že neobsahuje žádné rozpuštěné minerály (je měkká) a "skoro" nic dalšího. Uvědom si, že to, co nasbírá ve vzduchu tady neustále padá na zem. Všechny ty spory, bakterie, prach, popílek... Nemyslíš, že by za 24 hodin toho napadalo řádově stejně jako při jednom zalití? Pokud by to byla výživa rostlin, tak ani nemusíš hnojit...

"Můj dukaz jsi vytrhnul z kontextu, ten link naprosto odporuje tvemu tvrzení. To že z neho vyjmes část, kterou si dle me vůbec nepochopil nic neznamená." Naopak, problém je v tom, že jsi to nepochopil ty. Prostě pokud se z kapaliny oddělí za jakékoliv teploty jedna molekula vody (vodní páry), nic si z té kapaliny s sebou neodnese. A pokud se takové (čisté) molekuly opět spojí (zkapalní), vytvoří mikrokapičku čisté vody = destilky. Tohle prostě neokecáš!
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 7. 2015 12:28

Re: Voda na zalévaní kvetin?

Vladane, už to motas šíleně, vsechny sve tvrzení jsi už osekal jelikož dukazy hraly proti Tobe. Nyni si hrajes se slovem destilka a trochu to prekrucujes.
Ona práve deštovka toho obsahuje mnoho, proto jsi si mel udelat pokus co jsem psal jako prvni, jak z destovkou, destlikou atd..
Radeji už nebudu psát, protože mi vkladas do ust veci ktere jsem nerekl. Nebudu se opakovat a nesnaž se to prekrucovat. Na tom linku jsi mel napsané co vse obsahuje, ale ty tvrdis že nic. Naposledy píší, zalévej si to čím chces ;-) Tva posledni veta ukazuje jak mlžíš... protože dalsi krok je práve ta destova voda co už neco obsahuje, z nebe fakt destilka nepadá... sám víš proč jsi nedokoncil tu vetu, pak je totiž proces který byl na tom odkazu, kde piší co vse obsahuje. Nepotrebuji nic "okecat" já ti dal odkaz, ty tu píšeš slova "myslím si", atd...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Vladan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 59

Registrován: 23. 12. 2013 10:42

Příspěvek 21. 7. 2015 12:56

Re: Voda na zalévaní kvetin?

"..to motas šíleně, vsechny sve tvrzení jsi už osekal jelikož dukazy hraly proti Tobe.." O čem mluvíš? V úplně prvním příspěvku k tomuto tématu jsem napsal: "Déšť má základ ve vypařené vodě (vodní páře) - tedy přesně princip přípravy destilované vody. Tato dešťová "destilka" toho v ovzduší moc "živého" zachytit nemůže - nepatrně nějaké saze, popílek... plus rozpustí oxidy síry a uhlíku (kyselost)... a pak spadne jako déšť (měkká voda - málo rozpuštěných vápenatých solí). Na zelévání ideální." Nemotám nic, říkám stále totéž a ty se zoufale snažíš vykličkovat. Neumíš přiznat, že nemáš pravdu?

"protože mi vkladas do ust veci ktere jsem nerekl." - tvrzení - podle mě lež. Ukaž kdy a kde.

"a tom linku jsi mel napsané co vse obsahuje, ale ty tvrdis že nic" - lžeš, já neříkám, že nic. Když budeš hodně pátrat, můžeš v dešti najít skoro všechny prvky, co existují, ovšem některé v koncentracích jeden atom na kubík vody - to je "NIC". Ty mě neustále překrucuješ! Ne já tebe. Já tvrdím, že je to "nic" z hlediska výživy rostlin. Že dešťovka je cenná svou měkkostí a ne výživou.

"z nebe fakt destilka nepadá..." - fakt jsi to pochopil?

"sám víš proč jsi nedokoncil tu vetu, pak je totiž proces který byl na tom odkazu" - o jaké větě mluvíš?

"Nepotrebuji nic "okecat" já ti dal odkaz," - ano a já jsem spokojen, odkaz říká přesně to, já, není oč se hádat.

"já ti dal odkaz, ty tu píšeš slova "myslím si", atd..." - obecně vzato to má být nějaký důkaz? Můžu myslet, nebo se musím posadit na zadek před odkazem ? (A mimochodem, v posledním příspěvku nebylo "myslím", ale "nemyslíš"! :-))
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 7. 2015 13:03

Re: Voda na zalévaní kvetin?

:-)))
Vladane :-)
Od počátku píšeš že destovka neobsahuje skoro nic, do toho si zmotal destilku a začal teorii o tom jak se destilka dostava do nebe ikdyž jsem ti rikal že z nebe nepadá, ted to prekroutís. Ale abych te ušetril toho že si clanek prečtes celý, tak to co pro tebe "nic neobsahuje" ta látka se nazývá dusík, a je hodně důlezita pro rostliny, mozná se to i dočtes jinde. To že je destovka mekká, to nikdo nezpochybnuje, jde tam o dalsi látky. Práve v tom prirozenem pomeru dobre vstrebatelné, práve ten dusík se vstrebává i listy, nejen koreny jako závlaha klasická. To myslím bylo k tomu jak tvrdíš že nemas dukazy, ale "myslíš".
Takže ted snad chápes jak to je s destovkou a nesedej si na zadek pred odkazem....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Vladan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 59

Registrován: 23. 12. 2013 10:42

Příspěvek 21. 7. 2015 13:30

Re: Voda na zalévaní kvetin?

"Od počátku píšeš že destovka neobsahuje skoro nic, do toho si zmotal destilku " - s tím jenom souhlasím, je to tak a jsem rád, že přiznáváš, co říkám od začátku.

" začal teorii o tom jak se destilka dostava do nebe ikdyž jsem ti rikal že z nebe nepadá," - ??? to je taky pravda, ale tady nevidím žádný spor. Já mluvím o vodě, která procesem destilace vzniká "v nebi", kdyžto ty mluvíš o vodě která padá. Už několikrát jsem psal, že mezitím do sebe něco pohltí. V čem je rozpor (jen množství toho pohlceného)

"ta látka se nazývá dusík, a je hodně důlezita pro rostliny, mozná se to i dočtes jinde. " - obsahuje dusík, zajisté a také kyslík, oxid uhličitý, oxid siřičitý (poslední dva reagují s vodou na kyselinu) - v tom rozpor není. Zásadní rozpor je v tom, jestli molekula plynu N2 ve vodě rozpuštěná, může sloužit jako hnojivo - o tom jsem ti už ale taky psal. Pokud chceš odkaz (aby sis před ním mohl sednout na zadek) tak se podívej sem:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nedostate ... _u_rostlin
úplně dole je: "Rostlina přijímá dusík ze dvou forem, a to jako NO3- a NH4- ionty." Takže molekula N2 je jí platná jako mrtvýmu brejle. Ono totiž dusíku je ve vzduchu 79%. Rostliny se tak doslova v plynném dusíku koupou!!!!! Bohužel ho neumějí zpracovat (výjimkou jsou luskoviny, které spolupracují s bakteriemi v půdě a jejich prostřednictvím jsou schopné část vzdušného dusíku zužitkovat) - Chápeš, jak je důležité nesednou si na zadek před první blbostí, na kterou v odkazech narazíš, a trochu myslet?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 7. 2015 13:33

Re: Voda na zalévaní kvetin?

Konečne jsi to skoro pochopil. Mrkni se posloupně, jak jsi měnil názor....
ok nechme toho už nevyvracíš nevyvratitelné :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Vladan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 59

Registrován: 23. 12. 2013 10:42

Příspěvek 21. 7. 2015 13:51

Re: Voda na zalévaní kvetin?

Konečně jsi to skoro pochopil! Žádné hnojení dusíkem v dešťovce, žádná výživa! S tím opravdu souhlasím!
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 7. 2015 14:28

Re: Voda na zalévaní kvetin?

Vladane já nesouhlasím, opravdu si vyhledej info jak na netu tak v odborné literatuře. Stale se hádáš. Já to vzdavam, pánové co píší knihy o rostlinách dle tebe kecají? Rozbory destové vody taky? Asi ano.... tvrdit že destovka není vyživa už je opravdu silná káva.
Carpe Diem, jdu na pláž... ;-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
Předchozí

Zpět na Smeťák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz