čeština

<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 19. 1. 2008 23:41

miroš píše:
//edit Dzin Tea Racer: Miroš ty tý češtině dáváš teda zabrat :))

///jaffar: tyvole, napísať omilem je slušný hardcore, ďalšie veci radšej ani nespomínať :smile:


no aspon tentokrat je MI s měkkym.... :D

jiank jsem dnes zahlidla v nějakym emailu žadost o potvrzeni objednavky, ale Jin mě nepustil k pc, abych mohla odepsat nebo přečist detaily, a ani si nepamatoval i to bylo odeslaný..ale pry to asi posilali v pondělí...tak uvidime...
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 20. 1. 2008 16:49

Čeština je naprostá blbos přestala mě bavit když jsme dostaly jednu pani učitelku (8třída) a ta mi všechno zhnusila chyby dělám furt na počítači od překlepů až po pravopis ale jinak mám Český Jazyk za 2 :)) :))
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 20. 1. 2008 22:57

miroš píše:Čeština je naprostá blbos přestala mě bavit když jsme dostaly jednu pani učitelku (8třída) a ta mi všechno zhnusila chyby dělám furt na počítači od překlepů až po pravopis ale jinak mám Český Jazyk za 2 :)) :))


kdybych všechno měla brat podle učitelů, tak mě jít na chemickou prumyslovku ani nenapadlo, protože naše chemikařka v 9 třidě byla naprosto nemožná, horší jsem nezažila...ale mám maturitu v oboru farmaceutický substance, takže být tebou na 'úču' se nevymlouvam :D
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 1. 2008 23:09

Rozděleno a přesunuto, tohle k čajovně Teanet opravdu asi nepatří. Ale klidně pokračujte...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 21. 1. 2008 20:36

Bambi píše:
miroš píše:Čeština je naprostá blbos přestala mě bavit když jsme dostaly jednu pani učitelku (8třída) a ta mi všechno zhnusila chyby dělám furt na počítači od překlepů až po pravopis ale jinak mám Český Jazyk za 2 :)) :))


kdybych všechno měla brat podle učitelů, tak mě jít na chemickou prumyslovku ani nenapadlo, protože naše chemikařka v 9 třidě byla naprosto nemožná, horší jsem nezažila...ale mám maturitu v oboru farmaceutický substance, takže být tebou na 'úču' se nevymlouvam :D


No jo ale když ta čeština je taková blbost já jí nemám rád a pak se snažim psát rychle a chyby jsou na světě
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 21. 1. 2008 21:04

čeština rulezzzz
<<

Dena

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 68

Registrován: 9. 2. 2008 19:13

Bydliště: Kladno, rodiště Brno

Příspěvek 9. 2. 2008 19:52

To já ji mám zase naprosto v krvi, a to až moc :grin:
Dena
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 26. 2. 2014 15:25

Re: čeština

Mne sa pacia na cestine tie vase mesiace - Leden, Unor, Brezen, Duben... :) Mate ich velmi orginalne naproti nam, slovakom, ktory ich mame "poanglictene" ako: January - Januar, February - Februar...
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 26. 2. 2014 22:12

Re: čeština

Tak to jsi Farky na velkém omylu. Ty názvy měsíců jsou ve slovenštíně, stejně jako v angličtině z latiny. :-)
A možná bys nevěřil, jak je těžké si zapamatovat ty jaksi "mezinárodní", když máš od dětství v hlavě ty "obrozenecké". Oni to hoši nemysleli zle, jenomže tou svou snahou, najít každému cizímu slovu český ekvivalent, nám to poněkud zavařili! :-)
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 26. 2. 2014 22:34

Re: čeština

Aha, takze to je z latiny... vdaka :) No tak to je pravda, ze sa to tazsie uci. Kym som si tie vase zaradom zapametal, tak to trvalo asi rok :D ale aj tak neviem, keby si mi povedal napr. duben, tak by som si musel odzaciatku hovorit mesiace, aby som prisiel na to, ktory to je :D
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 26. 2. 2014 22:44

Re: čeština

Kamarádka, co žije třetím rokem v Praze, taky nerozuměla, když jsem jí říkal, že jsem se narodil v únoru. Jinak dnes už je etymologie českých názvů pro nás dost těžko průhledná. A zajímavé názvy má i polština!
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 26. 2. 2014 23:01

Re: čeština

:-)
A taky co třeba takový Devátý Thermidor, to je taky fajn datum............ ;-)

Zpět na Smeťák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz