Zalozeni nove cajovny - zahranici

<<

AWÁ

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 21. 4. 2014 19:36

Bydliště: San Pablo de Heredia, Costa Ricac

Příspěvek 21. 4. 2014 21:05

Zalozeni nove cajovny - zahranici

Ahoj cajovi pratele,

V prvni rade musim pochvalit vyborne forum. Tolik jsem se o caji jeste nikde nedozvedel. Zdaleka jsem neprocetl vsechno.
Ziji jiz par let v Kostarice (IP je ze Svedska, protoze jsem pripojen pres pracovni VPN). Kdyz jsem jeste bydlel v Cesku navstevoval jsem cajovny dosti casto. Caj mi chutna, vyhovuje mi prostredi cajoven, vyborne pro setkani s prateli, klid, dobre caje, casto prijemny personal atd. Nejvice jsem navstevoval cajovnu v Trinci, Dobrou cajovnu ve Frydku Mistku, Ceskem Tesine, Olomouci, na Vaclavaku v Praze, Ruzovou cajovnu v Pze, Cajovnu pod Schodama (nevim jestli se tak presne jmenuje), cajovnu Amana u pravoslavneho kostela, Borsov (kdyz tam jeste byla) a cajovnu (u Cinanu - kousek od hlavniho nadrazi v Pze). V Kostarice cajovny temer nejsou - vim o dvou nebo trech - nic moc atmosfera - v podstate jsou to prodejny s cajem a k tomu maji par zidli. Bida. Tak jsem se rozhodl, ze bych zkusil otevrit vlastni cajovnu.
Je tady nekolik dulezitych faktoru - caj se tady moc neda sehnat (krome bylinek - coz neni caj), a tak je to treba dovazet. Registrace jednoho druhu caje stoji na minist.zdravotnictvi 250 USD - coz neni zrovna malo. Neda se tady sehnat v podstate nic (krome cinskeho nadobi, ktere se prodava v cinskych ctvrtich).

Kostarika je zeme pestujici a vyvazejici kavu. Caj se sem dostava do povedomi jen pomalu, ale jsou zde lide, kteri ho piji (hlavne pristehovalci jako ja, nebo lidi, kteri zili venku, dale lide, kteri se venuji bojovym umenim, meditaci, joze apod.).

Predstavu o otevreni cajovny mam - prostory nebudou ty klasicke meditativni, klidne jak znam z ceskych cajoven, protoze bych to nezaplatil. Nabizi se mi prostory v jednom objektu, kde je bar. Coz bude asi hlucet. Bar se ma otevrit asi za mesic (ted jej prestavuji, takze pockam az to otevrou a pak zhodnotim situaci, jestli je to tam vhodne).
Chci se zeptat Vas zkusenych, kteri jste prosli touto zkusenosti - rozjizdet novou cajovnu. Co byste doporucili?

Mohli byste doporucit nejake overene dodavatele caje z Asie? Velkoobchody ci pestitele, kde bych mohl caj nakupovat? Nebo jak napr. vidite moznost franchising od Dobre Cajovny? Poskytuji i zaskoleni (nevim tedy jak presne by to probihalo v Kostarice)...
Z Ciny mne kontaktovala zatim jedna firma: http://www.sino-herb.net.cn/, ale vim o ni jen to, co o sobe pise na netu. Nic vice. Ceniky caju a prislusenstvi zaslali... Nemam s cim porovnavat (zatim).

Klidne i projekt zkritizujte - potrebuji vedet vse, tzn. i proc bych cajovnu nemel otevrit, protoze jsou faktory a zalezitosti, ktere muzu prehlidnout. Kazdopadne dekuji za jakykoli podnet, pripominku, radu, tip. Budu dale projizdet temata na tomto foru. Mam na to cas - neoteviram to za tyden ani za mesic...

Treba by mel nekdo zajem sem prijet a tu cajovnu mi pomohl rozjet :-) Myslim, zaskolit mne a mou zenu atd. V tomto pripade bych potreboval velkeho znalce.

Dekuji, Leos, San Jose
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 4. 2014 22:36

Re: Zalozeni nove cajovny - zahranici

Zdravím a vítám, děkujeme za chválu.
Nemám tušení kolik je čaje třeba na rozjetí čajovny, nikdo neví jaký bude obrat. Ale není lepší brát od dodavatele mimo Čínu? Jiste bude i nějaký blíž. Nebo i z EU, myslím kvůli legislativě. Výše zminovaný řetezec bych nedoporučoval, již dávno není co bývala. Je to jakýsi McDonald, kde se rychle človek občerství, ale kvalita versus cena bídná.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

AWÁ

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 21. 4. 2014 19:36

Bydliště: San Pablo de Heredia, Costa Ricac

Příspěvek 22. 4. 2014 07:20

Re: Zalozeni nove cajovny - zahranici

Děkuji za odpověď. Je to přesně tak, nevím jaké budou obraty - a bude to docela těžké odhadnout, ale budu zkoušet. Co se Číny týká tak je to v podstatě nejlevnější varianta, jelikož Čína má se Střední Amerikou podepsanou dohodu (TLC - Tratado Libre Comercio) o volném obchodu. Tu EU podepsala teprve na konci minulého roku, takže dovoz z EU je dražší, jsou tam vyšší cla. Jiné země jako Indie, Japonsko, Taiwan apod. jsou na tom ještě hůř než EU. Jediný kdo tady ještě připadá v úvahu jsou USA.
Takže ten Mekáč neberu. Díky za upozornění. Budu to zkoušet sám a třeba na rozjezd někoho pozvu z Česka. Díval jsem se i na http://www.worldteaacademy.com/, kde davaji lekce, ale ta cena to je teda děs. Teď mají stránky v údržbě, ale myslím, že to bylo kolem 3000 USD za ten jejich diplom. Zatím moc díky!
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 4. 2014 20:03

Re: Zalozeni nove cajovny - zahranici

Pokud máš pro čaj cit, nepotrebujes speciální lekce. Když tam čaj nema tak velkou tradici, začni také postupne. :-)
Hlavne nepropadní tomu jako vetsina v zde, že prodavaji nejlevnejsí čaj s nejvetsím rabatem. Pak je z toho akorát dymkové doupě a nic víc.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Aldowin

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 13. 9. 2015 10:34

Příspěvek 24. 3. 2016 06:43

Re: Zalozeni nove cajovny - zahranici

Pak je z toho akorát dymkové doupě a nic víc.

Zpět na Zkušenosti s čajovnami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz