Dobrá Čajovna Praha Václavské náměstí.

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 2. 2008 12:07

Dobrá Čajovna Praha Václavské náměstí.

Tady mám usměvnou vzpominku, když s přáteli po 20 minutách si nás obsluha všimla, .... objednali jsme čaj a po 40 minutovém čekání byl konečně hotov. Asi za 3 minutky zazněl gong " dopíjete čaj Dobrá Čajovna zavírá "... takže ztracený čas i čaj...

Jindy jsem tam byl sám a bylo to v pořádku, asi se to liší obsluhou.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 20. 2. 2008 19:58

já když tam byl na posledy, přinesli mi něco uplně jiného -- dokonce i jiný druh!! :eek: :D jinak ceny odpovídají Václaváku
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 20. 2. 2008 20:19

to je docela úlet, Dobré čajovny, které znám, jsou opravdu dobré (brněnská, olomoucká...)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 20. 2. 2008 21:06

ta prazska ma dobre caje, hezke prostredi, ale co se tyce mych zkusenosti, tak obsluha togho hodne pokazi. pokazde kdyz jsme tam byla byly skoro vsechny caje spatne pripravene... studene, prelouhovane, nebo je slili jen z pulky... tak neivm co si myslet
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 22. 2. 2008 17:16

Bohužel s touhle čajovnou nemám zkušenost.Ale Českokrumlovskou čajovnu nemusim protože je tam velice nepříjemná obsluha:(
<<

puerh

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 28

Registrován: 26. 5. 2013 16:31

Příspěvek 5. 6. 2013 16:43

Re:

CreAtive_34 píše:já když tam byl na posledy, přinesli mi něco uplně jiného -- dokonce i jiný druh!! :eek: :D jinak ceny odpovídají Václaváku


No teda to je obsluha neco jineho a kolik si platil za to neco jineho.
obcas jezdim do prahy tak nekdy zaskocim na ochutnavku.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 5. 6. 2013 17:27

Re: Dobrá Čajovna Praha Václavské náměstí.

Vysoce nedoporučuju. Byl jsem tam jednou a už tam nepůjdu. (Čili to nedoporučení je na základě omezeného množství pozorování.) Dal jsem si nějaký sheng puer, donesli mi suchý čaj, hodně slisovaný, takový maličký úlomek (tak tři gramy, ale gaiwan asi tak 180 ml), naprosto nevhodně oddělený (potrhali přitom listy), zároveň ale jen jeden celistvý kus, který se za celou dobu nerozpadl a nebyla šance, aby se z něj dal udělat dobrý čaj. Ještě navíc dost studená voda. A levné to úplně nebylo. Spíš bych doporučil Cha Dao, je to od Václaváku kousek, nešlápneš tam, myslím, vedle, čaj připravit umí a nešetří na množství a je tam příjemná obsluha a atmosféra.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Rolobom

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 11

Registrován: 30. 10. 2013 07:38

Příspěvek 6. 11. 2013 06:07

Re: Dobrá Čajovna Praha Václavské náměstí.

Byl jsem tu s přítelkyní, čekali jsme na čaj zelený..a donesli ho přelouhovaný.. byl nepříjemně hořký a za ty peníze a čas co jsme čekali mi to bylo i líto. Mohli by i někdy obsluhu posílit když mají denně frmol..
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 26. 7. 2014 08:28

Re: Dobrá Čajovna Praha Václavské náměstí.

Dříve jsem tuto čajovnu pravidelně navštěvoval při svých návštěvách Prahy (ještě někdy v 90. letech i po r. 2000), teď už tam také několik let nechodím. To, že připravý nedobrý čaj (jaký paradox vzhledem ke jménu firmy) nebo přinesou úplně jiný mě však nepřekvapuje, neboť jsem byl mnohokrát svědkem toho, jak venku před čajovnou zdejší obsluha kouřila trávu. Co asi může nějaký vyhulenec připravit za čaj?

Naopak mě svého času příjemně překvapila DČ v Pardubicích, kde jsem byl v 90. letech na vojně. Všichni kluci chodili do hospody, já byl jediný voják, který chodil do čajovny :smile: Tato čajovna se pro mě během těch několika měsíců stala druhým domovem, skvělým azylem a relaxačním místem, které mi pomohlo překonat tu nesmyslnou službu u AČR. Na p. Nevělíka a jeho dva pomocníky nikdy nezapomenu (už jen to, že si i po 20 letech pamatuji jeho jméno, je úspěch, páč jinak si nepamatuji skoro nic ...). Vařili skvělý čaj a v čajovně panovala úžasná meditativní atmosféra. Jednoho z těch jeho pomocníků jsem po mnoha letech potkal právě v DČ v Praze a ještě mě poznal, prohodili jsme spolu pár slov a od té doby už jsem ho nepotkal a pravděpodobně už ani v DČ na Václaváku není ...
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.

Zpět na Zkušenosti s čajovnami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz