Příspěvek 9. 11. 2012 18:41

do-cajovny.cz - nový web o čajovnách a akcích v nich

Vkládám s povolením provozovatele zdejšího webu - Dzin Tea Racer ;)

Dovolte, abych vám představil nový server o čajovnách - http://do-cajovny.cz
Stránka mapuje čajovny a akce v nich, čajovny si spravují svoje profily, akce můžou vkládat sami.

Na stránce webu průběžně pracuji a vylepšuji jí dle požadavků - zatím posledním vylepšením je možnost vkládat fotky k akcím (viz http://do-cajovny.cz/akce/ondrej-smeyka ... ridoo-solo). Budu rád za vaše připomínky a náměty na další vylepšení.

Snažil jsem se inspirovat tím dobrým na existujících webech a přidat funkce, které nemají a já je na webu tohoto typu chtěl.

Vybrané funkce webu:

- grafická google mapa, takže je lepší orientace při výběru čajovny. Mapu je možno na webu zobrazit jednak samostatně velikostně na celou šířku stránky, druhak což považuji za vychytávku a přínos, se mapa zobrazí vedle textových výsledků napravo při každém vyhledání (filtraci) čajoven. Přičemž když si odfiltrujete třeba jenom Prahu 7, mapa se vám přiblíží, zobrazí jen čajovny na Praze 7.

- možnost čajoven, aby si sami bez autorizace administrátorem webu upravovali svoje profily - aktuálnost informací

- možnost vkládat akce samotnými čajovnami - lze jednoduše vkládat akce (události). Akce se zobrazí nejen na titulní straně webu do-cajovny.cz, ale i přímo v profilu ,a také v celkovém přehledu akcí. Dojde tak i ke zviditelnění čajovny. Mnohé čajovny v dnešní době nemají svůj web, nebo si ho neumí jednoduše spravovat. Myslím, že pokud se tato funkce webu chytne, může být velikým přínosem pro čajovou komunitu v ČR.

- hodnocení čajoven dle tří kritérií - obsluha, interiér a jak vám chutnalo. Myslím, že toto hodnocení je objektivnější, než hodnocení dle jednoho celkového kritéria. Lépe se tak identifikují hlasy, které mají za cíl někoho jen poškodit - působí podezřele, když někdo dá nízkou známku ve všech kritériích. Dle jednotlivých hodnocení lze řadit i výsledky hledání čajoven.

- možnost uživatelů dát si čajovnu do oblíbených - i dle tohoto kritéria lze čajovny řadit - dostaneme tak objektivní, težko manipulovatelné meřítko oblíbenosti čajoven.

Díky za případný reakce a mějte se hezky.