Co se vám nelíbí v čajovnách?

<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 28. 7. 2014 22:08

Re: Co se vám nelíbí v čajovnách?

Jasně, chápu, že čajovník musí také něco vydělat, aby uživil provoz i sebe, takže musí improvizovat, jednat s hosty tak, aby se vraceli. Host mého typu je hodně náročný na prostředí, a proto když ho v čajovně nenajde, pije čaj jinde. To je v pořádku. Kolem čajovny se pak vytvoří jiná specifická subkultura, jak jsem psal výše.

Zrovna dnes odpoledne jsme popíjeli čaj na chatě v horách. Voda na čaj byla z vrtu ve skále, takže ledová a krásně průzračná. Nebe bylo zatažené a schylovalo se k bouřce, dole pod horami už bouřka zuřila. A my ve dvou popíjeli dobrý oolong. Ve vzduchu byla cítit voda. Sotva jsme dopili devátý nálev, oblohu protrhl blesk a ozval se rachot hromu - bouřka začala i na horách. V klidu jsme zbalili nádobí a přesunuli se do chaty a za oknem sledovali zuřící bouřku. Byl to opravdu silný zážitek a úžasná pohoda. Takové prostředí žádná čajovna nenabídne.
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 29. 7. 2014 10:13

Re: Co se vám nelíbí v čajovnách?

Také neznám nic lepšího, než klidné čajování se stejně naladěnými přáteli někde venku, pokud možno v lese, horách, daleko od shonu civilizace. Některé čajovny se snaží docílit podobného dojmu, ale už z principu selžou díky osazenstvu, zákazníkům a díky tomu, že se stále jedná v lepším případě o kamenný dům, který oddělí člověka od toho co je kolem venku a nedokáže nedostatek rostlin a čerstvého vzduchu dobře kompenzovat. Vonné tyčinky a vykuřovadla pro mne k čaji nejsou.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 7. 2014 17:07

Re: Co se vám nelíbí v čajovnách?

Není nad čajování venku a k tomu jeste u vody, řeky, potoka. Hlavně stejně nalazení lidé, ale o samotě to je ještě lepší!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

wmiguel

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 74

Registrován: 19. 5. 2015 15:06

Bydliště: Někde tady na zemi.. No, nehledejte mě.

Příspěvek 8. 7. 2015 19:37

Re: Co se vám nelíbí v čajovnách?

Arogance. C'est tout.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 8. 7. 2015 20:37

Re: Co se vám nelíbí v čajovnách?

Arogance a neznalost :)
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 13. 7. 2015 08:31

Re: Co se vám nelíbí v čajovnách?

Poslední dobou se mi v čajovnách nelíbí asi nic.
Kdykoliv jsem do jakékoliv čajovny letos přišel viděl jsem na první pohled bandu 15letých dětí, kteří nejdou na čaj ale jen potřebujou nějaký prostor a chtějí zajít na vodnici, protože jim ji obsluha připraví i když jim není ještě 18. Když už se tam nenachází takováto skupina setkal jsem se s tím že si tam lidé jdou pustit film který nahlas běží na notebooku apod. Osobně bych zakázal v čajovně používání veškeré techniky od tabletu, mobilů až po notebooky.

Když se dostanu k objednání čaje - když už si z nabídky vyberu nějaký čaj není tam k nim většinou žádný informační popisek. Když se zeptám na čerstvé čaje tak vetšina obsluhy se jde kouknout co že tam vlasně máme za čaje, nebylo by jednodušší tisknout nějakou stránku s čerstvými čaji aby si člověk mohl vybírat a k tomu mít stálý nabídník?

Kolikrát jsem si i v čajovně kde bylo 5 lidí říkal, že si budu moci příště vzít rychlovarnou konvici abych si mohl zalít čaj.

Když to vše sečtu dohromady je lepší sednout na kolo vzít do batohu pár nádobí sednout si někde k rybníku vybalit věci a v klidu u knihy relaxovat tam než v mnohdy uřvané čajovně.
Předchozí

Zpět na Zkušenosti s čajovnami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz