Grešík (obchod)

<<

Novic93

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 21. 2. 2014 13:04

Příspěvek 21. 2. 2014 13:09

Grešík (obchod)

Zdravím zkušené čajaře... máte někdo zkušenosti s produkty z obchodu http://www.gresik.cz/eshop.html ... ? Já tedy na sypaných čajích začínám a nechci vyhazovat velké peníze za drahé čaje, takže objednávám odsud. Podle mě jsou ty čaje kvalitní za málo peněz :) ...

Sice jsem nikdy nějak extra drahý zelený čaj neměl ale Japan Bancha z tohoto eshopu mi neprijde nějak špatný :D možná to jen nepoznám ale prijde mi chuťově hodně dobrý, nálev byl krásně čirý (světle zelený) chuť travnatá bez hořkosti, co víc od toho chtít ? navíc za 70kč za 70g proč ne... Tak samo jeho vlastní výroba např, ovocných "čajů" bylinných "čajů" atd... nepříjde mi to opravdu vůbec špatné... Obaly mají průhledný otvor kde je možno zjistit co se v čaji nachází... musím teda říct že gunpowder obsahoval mimojiné i stonky ale za ty peníze 30kč - 70G je to lepší než drátem do oka a i přesto je chuť stále bez hořkosti, tady je nálev trochu odlišný od japonce (je spíše žlutozelený), u Japan Bancha sem na stonek zatím nenarazil...

navíc pokaždé mi přijde čaj relativně čerstvý, tzn. teď sem se díval na 3 krabičky objednané minulý týden a na každé je datum výroby měsíc zpět :) (leden 2014),

Jinak divím se, že ho tady ještě nikdo na foru očividně nezmínil, :D...
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 21. 2. 2014 14:55

Re: Grešík (obchod)

Pro běžného člověka k buchtě asi ok, ale pro čajomila spíš nouzovka. Měl jsem od něj Bai Mao Hou, tedy white monkey, kokeichu, banchu, long Jing, Dračí perly... Jsem z okolí Děčína a Gresik je právě odtud, takže jeho produkci znám poměrně dobře. Nic proti, jeho cílová skupina je jinde než uživatelé tohoto fóra :-) Za tyhle peníze nelze čekat kvalitní zpracování, kultivar atd..
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 21. 2. 2014 20:31

Re: Grešík (obchod)

Tak Tě tady hezky vítáme a ať se ti mezi námi líbí. Hlavně ať tě nepřestane bavit čaj!
K vlastnímu dotazu. Chápu, že se začátečník obává investice do něčeho co úplně dobře nezná. Obávám se ale, že dnes asi zmíněné spojení "kvalitní čaj, za málo peněz" nemůže platit. Kvalitní čauje jsou prostě drahé, nebo spíš stojí mnoho peněz. Cena je jistě velmi relativní pojem. Ale podepsal bych co popisoval Joda.
Je otázka, co budeš do budoucna chtít a kterou cestou se budeš chtít vypravit. Ať se cesta daří. :-)
<<

Novic93

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 21. 2. 2014 13:04

Příspěvek 21. 2. 2014 23:53

Re: Grešík (obchod)

Stan píše:Tak Tě tady hezky vítáme a ať se ti mezi námi líbí. Hlavně ať tě nepřestane bavit čaj!
K vlastnímu dotazu. Chápu, že se začátečník obává investice do něčeho co úplně dobře nezná. Obávám se ale, že dnes asi zmíněné spojení "kvalitní čaj, za málo peněz" nemůže platit. Kvalitní čauje jsou prostě drahé, nebo spíš stojí mnoho peněz. Cena je jistě velmi relativní pojem. Ale podepsal bych co popisoval Joda.
Je otázka, co budeš do budoucna chtít a kterou cestou se budeš chtít vypravit. Ať se cesta daří. :-)


Díky.. no... asi máte s jodou pravdu :) Je pravda že jsem opravdu začátečník (tedy co se sypaných čajů týče) takže jsem byl okouzlen i s tím nejlevnějším, rozhodně i ten zmiňovaný Gunpowder za 30 ,- je několikanásobně lepší než běžné čaje ze supermarketu :) takto sem to myslel... Navíc mé chuťové buňky nejsou ještě tak vytrénované a obávám se že bych chuťový rozdíl mezi drahým čajem a levnějším čajem nepoznal (nevím :D)... Jinak co se týče kvality různých prodejců, vztahuje se to pouze na chuť čaje nebo i na jeho vlastnosti ?... Jedny z hlavních důvodů proč jsem začal pít zelené čaje jsou jejich zdraví prospěšné vlastnosti. Tady už bych se nad tím zamyslel...
<<

mahdi

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 77

Registrován: 3. 11. 2013 17:33

Příspěvek 22. 2. 2014 01:00

Re: Grešík (obchod)

A nerpide ti to trochu jako chimera zdravi prospesne vlastnosti? Co tim presne myslis?
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 22. 2. 2014 11:14

Re: Grešík (obchod)

Zdravotní účinky čajů jsme tady řešily mockrát a těžko se na tom shodneme. Neřešme to tady, je to už ve spoustě vláken.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 24. 2. 2014 09:20

Re: Grešík (obchod)

spominane zdravotne ucinky su casto hlavne marketingovy tah a casto niesu prekazane (z tych najvastejsich antioxidanty a chudnutie, su studie, ktore poukazuju, ze caje mozu mat tento vplyv ale potvrdene to nieje)

k tej kvalite, je to casto jak trenovat s nekvalitnym naradim, clovek sa ovela viac natrapi, kym dosiahne vysledku ;-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dandelion

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 13

Registrován: 22. 2. 2014 13:50

Příspěvek 24. 2. 2014 10:23

Re: Grešík (obchod)

Grešík je vcelku fajn na zmíněné bylinky, ale pokud chceš začít s čajem, tak doporučuji obchodcajem.net - najdeš tam poměrně cenově přijatelný výběr a navíc jsou moc milí. Pro lidi, kteří nemají až tak trénované chuťové buňky (jako třeba já) hodně muziky za málo peněz a zároveň se tam dá plynule přejít na vyšší sortu - co se cen týče.

A teda zmíněný gunpowder mají za 85,- / 100gr.
Ve střední cenové kategorii tam seženeš Assam, Darjeeling, Song luo, Dračí perly, Bílou opici .... (ve zkratce černé a zelené čaje) v cenách +- 100,- / 50gr.

A v nižší (nejnižší) kategorii 45,- / 100gr mají třeba Gruzii OP.

Doporučuji kouknout, nemůžeš sáhnout vedle ani v těch levnějších čajích.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 24. 2. 2014 13:08

Re: Grešík (obchod)

Souhlasím, ale rozhodně b bych tam moc nekupoval shu a sheng pchu-er, popř zrající čaje obecně. jinak opravdu fajn průřez trhem a možnost ochutnat různé čaje a sorty za jedno poštovné :-)
<<

Novic93

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 21. 2. 2014 13:04

Příspěvek 24. 2. 2014 18:47

Re: Grešík (obchod)

Ty jo kouknul sem na tu stránku obchodcajem a parádní ! :) díky moc za tip... Mám k tomu ještě dotaz... docela sem si mimo jiné oblíbil Rooibos... Zkoušel někdo Rooibos z toho obchodcajem.net ? ... Asi to vypadá tak že co se týče bylinek a ovocných "čajů" tak na tohle mi bude Grešík stačit... (mám teď doma jeho ovocnou směs Babiččina zahrádka :D.. a je to opravdu lahoda, ta vůně je přímo návyková...) No a co se týče pravých čajů tak to budu řešit přes váš doporučený eshop... :)

Trochu mě tam zarazilo tohle balení :D ... chápu dobře že je to 250gramů za 125 kč :D? http://obchodcajem.net/333-Chun-Mee-BAB ... (Std.-9371)--Vzacne-oboci
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 24. 2. 2014 22:20

Re: Grešík (obchod)

ano, ale cena opět řekl bych odpovídá kvalitě :-) jinak Rooibos a bylinné čaje a nečaje má Gresik fajn :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 2. 2014 22:37

Re: Grešík (obchod)

Obchod čajem jak bylo řečeno kvalita odpovída ceně, mnohdy tam jsou čaje nevalné kvality i špičkové čaje napr od Teamoutains apod.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Zkušenosti s obchody s čajem a příslušenstvím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz