www.longfeng.cz

<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 27. 10. 2010 21:41

Lynx.jr píše:Dle mého skromného názoru se i na "základním továrním" PU dá něco naučit, přinejmenším to, jak takový z.t.PU vypadá a čím se liší od "něčeho lepšího".
BTW mám pocit, že Xia Guan Jia Ji 2001 a 2003 by do této kategorie spadly také. A kde jsou dnes?


Dobrý den,

ono to není tak snadné:

1. pan kolega nechtěl čaj nechat zrát sedm či více let, ale chtěl čaj k okamžitému popíjení

2. Jia Ji receptura z roku 2001 či 2003 a pozdější produkce bohužel nelze kvalitativně srovnávat (jakkoli FT Brand paří v současné době k tomu lepšímu). Stejně tak nelze srovnávat obecně úroveň továrních receptur a produkcí do roku 2003 a po tomto roce. Například 2003 Meng Hai 7542 je skvostný a velmi drahý čaj, což stejná receptura z produkcí po tomto roce nikdy nebude.

Pan kolega tu napsal dotaz a já jsem mu poradil podle svého nejlepšího svědomí, to neznamená, že ty Tuo Cha jsou vyloženě špatné, ale opravdu si myslím, že je obzvláště v případě, že je člověk limitován v počtu čajů, které chce či může ochutnat, lepší sáhnout po něčem lepším.

Z. Prachař
<<

Lynx.jr

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 14

Registrován: 27. 10. 2010 12:13

Bydliště: Beskydy

Příspěvek 29. 10. 2010 08:49

Re: www.longfeng.cz

Hmm, myslím, že pan kolega chtěl získat názor na tři levnější pchuery z roku 2008. Rady dostal, ale pokud dané čaje nevyzkouší, nemá s čím srovnávat.
Když si koupím lepší čaj, jak poznám, že je lepší, když ho neporovnám s tím "horším"??
Horší dávám do uvozovek, protože zrovna třeba 2008 Xia Guan Jia Ji FT se mi při té ceně zdá poměrně dobrý už teď.
Samozřejmě jako u všeho se to odvíjí od financí, které člověk chce či může investovat. Tedy opět bych asi začal u vzorků a porovnával.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 29. 10. 2010 09:53

Re: www.longfeng.cz

Lynx.jr píše:Hmm, myslím, že pan kolega chtěl získat názor na tři levnější pchuery z roku 2008. Rady dostal, ale pokud dané čaje nevyzkouší, nemá s čím srovnávat.
Když si koupím lepší čaj, jak poznám, že je lepší, když ho neporovnám s tím "horším"??
Horší dávám do uvozovek, protože zrovna třeba 2008 Xia Guan Jia Ji FT se mi při té ceně zdá poměrně dobrý už teď.
Samozřejmě jako u všeho se to odvíjí od financí, které člověk chce či může investovat. Tedy opět bych asi začal u vzorků a porovnával.


Myslím, že tato debata je už trochu bezpředmětná. Já s tímto názorem nesouhlasím a pokud se mne někdo zeptá, vždy mu v dané cenové relaci budu doporučovat ochutnání toho nejlepšího - upřímně si myslím, že je to správné, i když je s tím skoro vždy více práce při menším výdělku. Podle mne v tomto případě pan kolega srovnání získá, jen v opačném směru než píšete. Ochutná lepší čaje a až dostane do šálku "horší" čaje tovární, pozná rozdíl směrem dolů a navíc bude mít za své peníze lepší čaj. Navíc z následné mailové komunikace s panem kolegou vyplynulo, že právě 2008 Xia Guan Jia Ji FT již ochutnal a nevyhovoval mu...
Já osobně, pokud chci získat zkušenost s nějakým čajem, který neznám, vždy sháním vzorek té nejvyšší možné kvality - z nejlepšího místa, tradičně ručně zpracovaný, nejlepší sklizeň, nejlepší kvalita - jen z takového čaje si totiž mohu udělat dokonalý obrázek, co tento čaj má být a je. Můj mistr mi kdysi řekl, že není důležité ochutnat všechny čaje, není důležité jich ani ochutnat obrovské množství - důležité je ochutnat jen to, z čeho se člověk může nejvíc naučit. A při tom nám udělal Liu An z roku 1897 - byl to můj první autentický Liu An a věřte mi, že od té doby mám ohledně tohoto čaje poměrně jasno...
Neříkám, že toto je jediný možný či jediný správný názor, jen to, že s tímto přístupem mám já sám nejlepší zkušenost.
ZP
<<

Lynx.jr

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 14

Registrován: 27. 10. 2010 12:13

Bydliště: Beskydy

Příspěvek 29. 10. 2010 16:31

Re: www.longfeng.cz

No a jsme tam, kde jsme chtěli být.
Pro představu, jaké jsou zkušenosti s obchodem LONGFENG, si stačí projít předcházející diskusi.
Od pana Prachaře se vždycky dozvíte něco zajímavého, co asi jinde nezjistíte.
No a ty čaje...!
(Panu Prachařovi tímto děkuji ;-))
<<

Aniki

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 25

Registrován: 25. 8. 2010 23:56

Příspěvek 11. 11. 2010 21:05

Re: www.longfeng.cz

Byl jsem teď v poslední době zaneprázděný, ale konečně se dostávám k tomu, zde něco napsat.

Vzhledem k účelu tohoto vlákna musím říci, že se mi způsob jakým p. Prachař prodává své čaje velmi, velmi zamlouvá. Jedná se o opravdu osobitý a vstřícný přístup ke každému zákazníkovi, a to i pokud jde o opravdu malý obchod, jako tomu bylo v mém případě. V každém ohledu jsem byl naprosto spokojen a můžu LongFeng jedině doporučit.

Ještě bych rád napsal něco k malé diskuzi, která se rozběhla mezi p. Prachařem a Lynx.jr.
Myslím, že jsem přesně pochopil stanovisko p. Prachaře, které mě spolu s citovanou větou jeho mistra motivovalo ke snaze, si v budoucnu vybrat alespoň vzorek toho nejlepšího, co mi mé možnosti dovolí.
Nutno ale dodat, že Lynx.jr má pravdu v to, že je dobré vědět, jak vlastně různé "tovární" pu-erhy chutnají.
Řekněme, že jsem zvyklý pít co nejlepší čaj a pokud se mi do misky dostane čaj horší, poznám rozdíl, jak píše p. Prachař. Jenomže ouha, já nevím jestli ta horší chuť je zapříčiněna tím, že čaj je "tovární", ale v zásadě v pořádku nebo je čaj "zkažený" řekněme špatným skladováním, kde chytil třeba nějaké pachy, či špatnými pokusy o rychlejší zrání, protože s těmito chuťovými spektry nebudu mít žádné zkušenosti, nebudu je znát. A pak se nabídne otázka zda ten horší čaj spotřebovat, ikdyž to chuťově není ono, nebo ho zkusit nechat vyzrát anebo bez milosti vyhodit, protože je vlastně už "zkažený".

Ještě se vyjádřím už ke zmiňovanému 2008 Xia Guan Jia Ji FT, který mě na první ani druhé napití příliš neoslovil, ale protože už byl doma, nezbylo, než ho dopít. A tady jsem zjistil, že mu začínám postupně přicházet na chuť a nyní je už dávno vypitý. Je to zvláštní, jak se chutě mohou takto obratem měnit.
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 27. 1. 2011 18:31

Re: www.longfeng.cz

Rád bych upozornil na brzké rozjetí nových webových stránek tohoto prodejce a dle zpráv na LF na obměnu a rozšíření sortimentu.
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

Aniki

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 25

Registrován: 25. 8. 2010 23:56

Příspěvek 27. 1. 2011 18:55

Re: www.longfeng.cz

Také na to už netrpělivě čekám a těším se na novou nabídku.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 27. 1. 2011 21:07

Re: www.longfeng.cz

Mám možnost to trochu upřesnit :) Byl stanoven nový termín "polovina tohoto týdne", který je v podstatě za námi, ale vypadá to, že jsou věci v pohybu. Sortiment bude rozšířen v jednotlivých kategoriích, místy trochu obměněn (mělo by být poměrně hodně exkluzivních čajů). Už se také těším :-) (nebo spíš čekám, vím, že odtud budu hned objednávat).
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 30. 1. 2011 01:56

Re: www.longfeng.cz

Nové stránky jsou spuštěny, ještě budedoplněn široký sortiment Cha Bu,ale čaje jsou komplet aktuální a nafocené.
Z. Prachař
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 30. 1. 2011 10:42

Re: www.longfeng.cz

zdenek.prachar píše:Nové stránky jsou spuštěny, ještě budedoplněn široký sortiment Cha Bu,ale čaje jsou komplet aktuální a nafocené.
Z. Prachař


Nové www stránky vypadají dobře, jen se třeba trochu složitě dostanu k Degustaci. To je zatím jen jeden z prvních dojmů, možná, že ještě nějaké drobné dětské nemoci budou odhaleny, ale v každém případě tento počin se změnou vítám. Ať se daří dál.
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 30. 1. 2011 10:54

Re: www.longfeng.cz

Nevím jak ostatní, ale nový vzhled e-shopu longfeng mě opravdu zklamal. Dlouho slibovaný vzhled -tedy jsem čekal profesionální vzhled (když už nestačil uspokojující starý), ale při prvním pohledu stránka spíše připomíná blog teenagerů...Jelikož webové stránky dělám, tak vidím, že i práce s tímto vzhledem muselo být méně, než v předchozím stavu.
Co se týče sortimentu, zatím jsem nezaznamenal nějaké rapidní navýšení, jaké bylo slibováno, jediné uspokojující sheng Puery, ovšem poněkud nad cenovou hranicí pro obyčejné lidi (kolik je puerů v lisované podobě do cenové kategorie 300?), v tíživé finanční situaci těžko obětuji 1000,- za 100g tuo. Upřímně čekal jsem nabídky jako v roce 2009, ale to snad přijde s prvními FF zelenými čaji. Omlouvám se za kritiku, ale takto to cítím.
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 30. 1. 2011 11:11

Re: www.longfeng.cz

Tak já nevim řesit vzhled u eshopu mi prijde jako druhorade, me zajima co tam maji :-)
Ano luxusni čaje vzdy stáli hodne, budme rádi že je tam tak široký sortiment čajů ktere se jinde bud obtizne sháneji nebo nesezenou vubec :-)
Vzhled se urcite doladí...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 30. 1. 2011 11:47

Re: www.longfeng.cz

Ohledně webu mám stejné pocity jako cajovnicka.ic.cz (jinde přezdívkou mechatronik, že?). Vzhled = první dojem a zde mám rovněž první dojem "to je nějaký blog". Přehlednost je o zvyku.

Ohledně cen to je různé, vím, že ty dražší tu cenu mají a zároveň vím, že si ho nemůžu vždy dovolit. Občas se objeví i levnější, který je ale také skvělé kvality. Ta možnost výběru mezi základem a možností vzít špičku mi vyhovuje.

Celkově zatím hodnotím neutrálně, není to horší ani výrazně lepší než starý web.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 2. 2011 23:34

Re: www.longfeng.cz

Tak mi dorazila predevčírem zasilka. Jsem nad míru spokojen, ochutnal jsem zatim jen dva čaje co jsou již na webu a jsem moc moc spokojen!
Já hodnotím web velmi dobre, líbí se mi styl blog a obchod jako kombinace, nemam rád weby co vyhlizeji jen jako eshop. Toto je apson trochu jiné.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

jraus

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 60

Registrován: 30. 10. 2010 19:08

Bydliště: Ivančice

Příspěvek 4. 2. 2011 12:47

Re: www.longfeng.cz

1. Zkušenosti mám jen ty nejlepší, skvělá komunikace, férový přístup, kvalita čajů bez nejmenších výhrad. Došlo-li kdy k nějakému problému, např. zboží nebylo na skladě či drobné prodlení ve vyřízení objednávky, vždy byl bohatě kompenzován v podobě nějakého bonusu.

2. Nové stránky se mi líbí, jsou přehledné, filmečky a animace k nákupu rozhodně nepotřebuji, naopak z důkladného popisu by si mohli ostatní prodejci vzít příklad. Hlavně aby byla nabídka obchodu řádně aktualizovaná...

Chybí mi tu encyklopedie čaje, i když to byly jen fragmenty.

Rovněž pro mě je dost čajů nedostupných, ale vybrat se dá i v nižších a středních cenách.

3. Na svatební edici jsem se strašně těšil, ale teď se mi jaksi nechce koláčky načínat. Ale purple a red label mám po dvou, takže o víkendu si dám do nosu...
<<

omaj

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 22. 7. 2008 13:11

Příspěvek 5. 3. 2011 23:00

Re: www.longfeng.cz

Vzhled webu me nezajima, důlezite jsou caje a ty jsou super+perfektni vstricnost a ochota, bohuzel cena zacina byt u nekterych caju moc vysoka, nejsou to uz caje na kazdodenni popijeni, skoda.
nikdy jsem se nenarodil, nikdy nezemru, prave ted se rodim, prave ted umiram
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 5. 3. 2011 23:23

Re: www.longfeng.cz

Dobrý večer,

pokud byste chtěl některý z dražších čajů ochutnat a nekupovat 50 g, tak se ozvěte, něco s tím provedeme...

S těmi cenami je to těžké, je třeba se smířit s tím, že skutečně autentické a tradiční třídy slavných čajů prostě jsou dražší... Na druhou stranu, když si srovnáte např. cenu, za kterou se tady prodává zimní (tedy nejhorší) sklizeň Bai Sha Lu a za kolik my nabízíme první jarní (tedy nejlepší a nejdražší) sběr tohoto čaje, tak uvidíte, že ceny v LF prostě nejsou dány vysokými maržemi a také to, že největší marže jsou většinou právě na fejkových nebo podřadných čajích, jelikož rozdíl v cenách je téměř 40% a zmíněný zimní sběr je překvapivě tím dražším... (pokud je toto srovnání přes čáru, prosím admina o smazání či korekturu)

Ale jak říkám, do nové sezony bych určitě chtěl rozšířit sortiment dostupnějších čajů a také se lze určitě domluvit na menším balení u dražších čajů.

Pokud byste měl/a jakékoli přání či dotaz, klidně se ozvěte mailem
Z. Prachař (LF)
<<

melkhior

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 12

Registrován: 30. 1. 2011 21:07

Příspěvek 6. 3. 2011 00:01

Re: www.longfeng.cz

Dobrý večer,
souhlasím s panem Prachařem. Ochutnal jsem velkou část čajů z jeho nabídky a byl jsem velice spokojen.
Jinak brát například Qi Men Gift Grade Hong Cha za každodenní čaj nejde, protože na něco takového si musí člověk udělat
čas a klid, aby si ho vychutnal do detailu. Za sebe mohu říct, že lepší Qi Men sem ještě nepil.

Jinak jsme s pár lidmi dělali slepý test 4 červéných yunnanských čajů Dian Hong. Použili jsme čaje Dian Hong Gong Fu, Dian Hong Jin Zhen, Feng Qing TF Feng Pai Mao Jian a Feng Qing TF Dian Hong Jin Hao. Jako nejlepší jsme vybrali čaje od Feng Qing TF a z nich jako nejlepší (pro nás testery byl Feng Pai Mao Jian). Dian Hong Gong Fu se nedal pít (připomínal nekvalitní "Lapsang"). Zajímavé na tom je, že tyto čaje se výrazně nelišily cenou za 50g (90-120Kč).
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 6. 3. 2011 02:22

Re: www.longfeng.cz

Dobrý den,

lepší Qi Men než je Qi Men Gift Grade jsem také nepil - je to tím, že lepší třída neexistuje, Gift Grade je nejvyšší produkovaná třída v nomenklatuře (původního) oficiálního producenta Qi Men Hong Cha :-). Nicméně je zvláštní, jak i tato třída každoročně mírně variuje, je jasně vidět, že v tomto případě produkce není nijak masová a např. rozdíl mezi tímto čajem ze sklizně 2008 a 2010 je opravdu dost výrazný.

Yunnanské červené čaje z Feng Qing TF je produkují v mnoha třídách, ty dvě, které byly v mé nabídce jsou stále z těch základnějších. Nicméně to, co jsem pil z těch vyšších a až nehorázně drahých tříd mne zas tak moc nebavilo, dost čajů je spíš o efektním vzhledu než o chuti.

Z. Prachař (LF)
<<

melkhior

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 12

Registrován: 30. 1. 2011 21:07

Příspěvek 7. 3. 2011 00:03

Re: www.longfeng.cz

Díky za doplňující informace. Osobně mám také rád čaje, které mě něčím zaujmou a baví svou chutí, vůní a proměnlivostí mezi nálevy.
Například nedávno sem ochutnal Dan Cong konkurenční firmy, který ačkoliv nebyl špatný a nenašel sem v něm žádný rušivý tón, tak mě vůbec nebavil, protože chuťově byl velice chudý. V čaji sem našel jen základní chutě tohoto typu oolongu a přitom to byl relativně drahý čaj (50g - 200 Kč). Podle mě nudný čaj, zvláště pokud ho porovnám s Mi Lan Dan Cong oolongem grade AA z vaší loňské nabídky, který ač byl dražší, tak je moc dobrý (stále mám pár gramů). Bohužel neochutnal sem Mi Lan grade A+ ani grade AAA, takže nemůžu podrobněji porovnat. Snad to letos napravím.

Momentálně čaje od vás jsou pro mě spolu s nabídkou pana Špimra nejlepší na českém trhu. Díky
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 7. 3. 2011 19:36

Re: www.longfeng.cz

zdenek.prachar píše:Ale jak říkám, do nové sezony bych určitě chtěl rozšířit sortiment dostupnějších čajů a také se lze určitě domluvit na menším balení u dražších čajů.


Děkuji, něco podobného jsem si přál slyšet :-)
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 20. 7. 2011 12:51

Re: www.longfeng.cz

Keďže nie som až tak zaťažený na zeleňáče, tak je tam prirodzene nižšia cenová hladina čo som za ne ochotný dať. Tento rok ma ale veľmi milo prekvapili veľmi priaznivé ceny na zelené čaje z LF ako pán Prachar avizoval. Začalo to Bai Sha Lu a pokračovalo Huang Shan Mao Feng a Di Shui Xian a mnoho ďalšieho. Drahšie čaje som pil iba v čajovni, ale akosi ma viac a viac presvedčujú, že by som mal aj Lu cha venovať viac pozornosti :-D
<<

hanssd

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 94

Registrován: 8. 1. 2008 09:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 22. 7. 2011 09:20

Re: www.longfeng.cz

Pres long feng sem si ted koupil puer Meng Hai TF Jia Ji Shu Tuo Cha. Muzu vrele dopurucit tak dobrej puer uz sem dlouho nepil.
hanssd
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 23. 7. 2011 08:15

Re: www.longfeng.cz

hanssd píše:Pres long feng sem si ted koupil puer Meng Hai TF Jia Ji Shu Tuo Cha. Muzu vrele dopurucit tak dobrej puer uz sem dlouho nepil.

Tu 2001tku? Mňa neskutočne prekvapila Xia Guan Jia Ji 2001! Neskutočný čajík.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 1. 8. 2011 00:19

Re: www.longfeng.cz

hanssd píše:Pres long feng sem si ted koupil puer Meng Hai TF Jia Ji Shu Tuo Cha. Muzu vrele dopurucit tak dobrej puer uz sem dlouho nepil.

Moc děkuji, jsem rád, že jsem se trefil do Vašeho vkusu. Doporučit čaj je vždy trochu těžká věc... Ochutnal jste ten Yi Wu Zheng Shan? Doufám, že jsem se trefil i s ním :-)
Z. Prachař
PředchozíDalší

Zpět na Zkušenosti s obchody s čajem a příslušenstvím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz