Oxalis

<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 25. 11. 2012 21:01

Re: Oxalis

No já si myslím, že s kvalitou šli určitě nahoru. Až na pár vyjímek - Pu-ehr se od nich nedá pít a pár zelených čajů je taky nepitelných (bez známky chuti, jak když člověk pije vodu) a taky záleží natom jaký si člověk vybere obchod - jsem kousek od Pardubic - jsou tam 2 prodejny - 1. čaje hrozný, starý nepitelný nikdy víc tam nepudu. A pak je druhý a tam vše nový, krásně vystavený, čerstvý, vůně krásná výrazná u všeho. Z velkoobchodu mám zkušenosti, že byla většina čajů taky dobrých - jen zelený roiboos se nedal pít - hrůza děs a Male divy. Jinak já jsem s obchodem spokojen určitě poměr cena/zboží je super i když jsem samozřejmě pil i lepší čaje, ale ty zase nestáli 40Kč za 50g :)
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 12. 12. 2012 08:40

Re: Oxalis

Problem je trošičku v tom, že pokud člověk ochutná lepší čaje tak už mu prostě čaje s oxalisu nevoní a nechutnají. Jistě jsou i vyjímky, ale...... Vůně čaje,vzhled a chuť nooo nic moc. Dají se sehnat kvalitnější čaje a ani nemusí být o moc dražší. Nevím no je to věc názoru.Jak se říká: " Někdo radši holky jiný zase vdolky ;-) " Každý pije co mu chutná. Tisíc lidí tisíc chutí.
Čaj jako životní cesta.
<<

koalic

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 82

Registrován: 19. 6. 2012 15:37

Příspěvek 26. 3. 2013 13:29

Re: Oxalis

Tak jsem do Oxalisu dneska po dlouhý době taky zaskočil.. Tradičně se záměrem koupit Assam CTC, který tam zatím skoro vždycky měli (jiný čaj bych odtamtud asi nekoupil, nepočítám nečaje.) O to víc jsem byl překvapený, když poté, co se slečna prodavačka ještě dvakrát ujistila, o jaký čaj se jedná, se nakonec vyjádřila s tím, že takový "granulkový" čaj bohužel nevedou. Nakonec mi však nabídla dva jiné Assámy a čistou náhodou - jeden z nich byl Assam CTC (avšak skrytý pod názvem Assam Mangalam BPS CT, což ovšem zmátlo spíš prodavačku). Tak jsem si ho vzal a když ho tu teď popíjím s mlíčkem a koukám ven do těch mrazů, tak je mi fajn. Dokonce je na etiketě napsaný i LOT tohoto čaje - že by na sobě Oxalis začal pracovat? :) Takže taková moje další zkušenost s Oxalisem .. :D
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 26. 3. 2013 17:04

Re: Oxalis

No tak já taky přidám k nim. Procházel jsem se kolem jejich stánku v Pardubicích, zastavil jsem se tam a paní prodavačka paní v letech se mě ptala jestli potřebuji poradit - tak první otázka byla jestli mají nějaký slíváček nebo gaiwan - paní na mě koukala a nevěděla co to vlastně chci. Když jsem jí to konečně vysvětlil tak řekla že nic takovýho nevedou, ale když by to náhodou měli na internetu tak mě to může do týdne objednat. Pak jsem se ji zeptal jestli prodávají nějaké cihly Pu-ehru a odpověděla zase že se mám kouknout na internet a když tam něco bude že to objedná a nabídla mi jestli nechci nějaký fitnes pu-erh který "voněl" jak kdyby tam stál už roky. Jinak 90% čajů je navoněná, s příměsemi a smíchaný se vším co se jen najde. Nezavadil jsem tam o jediný černý čistý čaj ať už jakýkoliv. Dřív jsem u nich kupoval Kenyu a ta byla dobrá teď už nemají nic. Paní tam dělala vedoucí a nevěděla o čajích nic (a to já teda odborník nejsem taky žádnej - alespoň zatím :P ) Prostě dle mýho názoru to je spíš horší a horší.
<<

koalic

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 82

Registrován: 19. 6. 2012 15:37

Příspěvek 26. 3. 2013 21:15

Re: Oxalis

Tak já nevím, u nás v obchodě v Praze mají vždycky alespoň tak jednu čtvrtinu čajů čistých ( většinou nějaké DJs, Kenya, Assam, Nilgiri ...) pak taky celkem dost čínských zelených.. Já bych to tak tragicky neviděl, prostě tam zajdu pro čaj typu Assam CTC, Mate IQ, Roiboos, Kenya (Milima byla skvělá). Rozhodně si tam nekoupím jejich Gyokuro nebo TGY, ale na tyhle čaje okolo 50,-/50g jsem spokojenej :-)
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 6. 5. 2013 18:39

Re: Oxalis

Podělím se o zkušenosti z prodejny Oxalis ve městě Náchod.

Jedná se o obchod na ploše cca 16m2. Veškeré čaje jsou umístěny ve skleněných průhledných dózách bez těsnícího víčka. Stačí se k dóze přiblížit a je cítit, jak uniká aroma z dóz ven. Rozdělení na policích je stylem - jedna část ovocné směsi, další část čaje černé a další část tvoří zbytek (metr od dóz, ve kterých je čaj, jsou vystavené dózy s kávou). Tzn. oolongy vedle pu-erhů apod.. Co jsem si všiml, některé čaje jsou již v dózách přes rok. Spousta již navážených sáčků s čaji tam musí taky ležet více jak dva roky. Hlavně oolongy, ty tam odbyt nejdou vůbec. Součástí obchodu je stroj na mletí kávy. Nejspíše snaha dostat aroma kávy do dóz s čajem. :wink:
Obsluha je milá, ale naprosto neznalá. O čaji nevědí vůbec nic. Ale na svoje údajné znalosti argumentují tím, že obchod provozují již spoustu let....takže ví všechno...Jejich odpovědi na některé dotazy jsou dost úsměvné...Npař. podle nich je nejlepší způsob na louhovaní čaje v 1l konvičce je v kovovém vajíčku, tak malém, že se tam vejdou dvě lžičky čaje apod...
<<

Crawler

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 23. 7. 2013 23:48

Příspěvek 24. 7. 2013 11:20

Re: Oxalis

S Oxalisom som pár rokov dozadu začínal. Predajca, u ktorého som kupoval, mal celkom dobrú ponuku, na moje vtedajšie nároky (a spotrebu :D ) mi to stačilo. Keď sa na to však pozriem spätne, čaje boli priemernej až podpriemernej kvality, možno až na pár Darjeelingov a zelených. Ako tu už predo mnou spomínali, proste "klasický mainstream obchod", no začiatočníkovi vystačí.
Předchozí

Zpět na Zkušenosti s obchody s čajem a příslušenstvím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz