Japonské čaje přímo z Japonska

<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 6. 6. 2010 11:19

Japonské čaje přímo z Japonska

Mám dobré zkušenosti s několika obchody (e-shopy) v Japonsku. Nakupovat má cenu jen to, co u nás nelze sehnat - pytlíkové čaje (nekamenovat, nejsou srovnatelné s běžnou produkcí u nás známou) nebo shincha apod.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 6. 6. 2010 13:04

Já jsem pil pytlíkový z Indie a nebylo to vyložene špatné, oproti našim pytlíkáčům, takže věřím. Hod sem připadne nejaké foto, nebo popis takového čaje.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 6. 6. 2010 14:48

Tak jako sáčkový čaj jsem měl Senchu - jednou to byly sáčky pro konvičku a podruhé to byly sáčky pro šálek. V obou případech byl připravený čaj velice dobrý. Vlastní sáček je z nylonu (!), je tzv. pyramidového tvaru, čaj v něm je téměř prachový, voní nádherně a poskytuje opravdu dobrý a vydatný nálev, řekl bych, že srovnatelný s čajem sypaným. Sáčky jsou uloženy v zataveném vzduchotěsném obalu.
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 7. 6. 2010 07:37

No zapomněl jsem poznamenat, že sáčky jsou z nylonové tkaniny, aby louhování bylo svižné :-). A mají dost krátké provázky. Mějaké další otázky?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 7. 6. 2010 11:11

Zajímavé :-) Já tomuto trendu moc nefandím ale, může to byt takové " narychlo " docela dobre řešení.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Lukas

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 32

Registrován: 5. 12. 2008 16:29

Příspěvek 7. 6. 2010 11:38

Já tomu také nefandím. Můžeš napsat alespoň link? Já kupuji občas na ebay a to ne jen japonské.
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 7. 6. 2010 11:43

Tiez by som bol rad za link :) Raz som mame kupil sackovy lung ting a bolo to lepsie ako tie sracky z kauflandu co pije
Backpacking po azii ---> http://lamerko.xf.cz
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 7. 6. 2010 16:54

Tak tedy link, zde je aspoň jeden - http://www.japanesegreenteaonline.com/teabags.htm . K tomu se sluší dodat, že čajům sypaným se věnuji víc jak deset let. Již zmiňované japonské čaje jsem si oblíbil až poté, co jsem si párkrát koupil v japonském e-shopu čaje sypané. Sáčkové čaje jsem si objednal jen proto, abych je ochutnal a poté mohu říci jen to, že objednané z Japonska jsou poněkud drahé (i když v tomto případě - link - bylo poštovné za 100 g v hodnotě okolo 2 USD), takže šlo o to, získat zkušenost a jen konstatuji, že jsem jim neměl, po chuťové stránce, co vytknout.

Zpět na Zkušenosti s obchody s čajem a příslušenstvím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz