Oxalis

<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 7. 1. 2008 14:44

Oxalis

Obchod vhodný len pre začinajúcich alebo nenáročných čajovníkov. Čaje rôznej, nie však dobrej kvality. Takpovediac mainstream obchod, len v Ba je možno aj 10 predajní, ktoré od nich nakupujú.
Platí nepriama úmera medzi cenou a kvalitou, najlepšie čaje sú v cene do 50SK/50g (samozrejme nie všetky). Z tých, čo som od nich mal, bol celkom piteľný v podstate len tuarég vo veľkoobchodnej cene tuším 22SK/50g...
Socka?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 7. 1. 2008 16:38

Re: Oxalis

jaffar píše:Obchod vhodný len pre začinajúcich alebo nenáročných čajovníkov. Čaje rôznej, nie však dobrej kvality. Takpovediac mainstream obchod, len v Ba je možno aj 10 predajní, ktoré od nich nakupujú.
Platí nepriama úmera medzi cenou a kvalitou, najlepšie čaje sú v cene do 50SK/50g (samozrejme nie všetky). Z tých, čo som od nich mal, bol celkom piteľný v podstate len tuarég vo veľkoobchodnej cene tuším 22SK/50g...


Pravda, jen málokdy se tam dá koupit kvalitní čaj :( Ale pro základni čaje jako Gunpowder, Chun Mej... to snad ano.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

hanssd

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 94

Registrován: 8. 1. 2008 09:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 8. 1. 2008 10:00

Nejhorsi prodejna caju v Praze :eek:
hanssd
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 11. 1. 2008 02:36

Zacinala jsem u nich, ale musim rict, ze kvalita jejich caju je opravdu priserna
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 1. 2008 11:42

Monishka píše:Zacinala jsem u nich, ale musim rict, ze kvalita jejich caju je opravdu priserna


Kdysi to bylo jiné, nechápu jak mohli takle spadnout :(
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zuzanakrizova

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 95

Registrován: 8. 1. 2008 12:32

Bydliště: Třebíč

Příspěvek 27. 1. 2008 13:29

U nas v malomeste se snad jiny caje nez z Oxalisu neprodavaji...maji je tu snad ve vsech cajovnách. Myslela sem si vzdycky že je Oxalis celkem kvalitka....
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 27. 1. 2008 13:40

zuzanakrizova píše:U nas v malomeste se snad jiny caje nez z Oxalisu neprodavaji...maji je tu snad ve vsech cajovnách. Myslela sem si vzdycky že je Oxalis celkem kvalitka....

Dovolil by som si použiť dzinove slová z iného fóra o oxalise...
Dzin Tea Racer píše:On neni zlej ale je to asi tak jako když chceš ve škodovce koupit neco co jezdi 300km/h to proste musiš jit k Ferrari
Socka?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 1. 2008 13:48

zuzanakrizova píše:U nas v malomeste se snad jiny caje nez z Oxalisu neprodavaji...maji je tu snad ve vsech cajovnách. Myslela sem si vzdycky že je Oxalis celkem kvalitka....


Zuzanko, kup si neco v CB jak sem Ti říkal a uvidíš ten rozdíl :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zuzanakrizova

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 95

Registrován: 8. 1. 2008 12:32

Bydliště: Třebíč

Příspěvek 27. 1. 2008 15:23

Dzin Tea Racer píše:
zuzanakrizova píše:U nas v malomeste se snad jiny caje nez z Oxalisu neprodavaji...maji je tu snad ve vsech cajovnách. Myslela sem si vzdycky že je Oxalis celkem kvalitka....


Zuzanko, kup si neco v CB jak sem Ti říkal a uvidíš ten rozdíl :)


jj musim to ozkouset pak dam vedet :))
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 1. 2008 16:12

zuzanakrizova píše:jj musim to ozkouset pak dam vedet :))


Zkus, nebudeě litovat, Oxalis ted hodne pohoršil za poslední roky a dodáva do levnych obchůdku, kde to ochuvujou, driv to bylo ok jako jeden z prvních nabízel třeba Juhua a Pai Mu Tan... ale kdeže ty časy jsou :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zuzanakrizova

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 95

Registrován: 8. 1. 2008 12:32

Bydliště: Třebíč

Příspěvek 27. 1. 2008 20:47

Zkus, nebudeě litovat, Oxalis ted hodne pohoršil za poslední roky a dodáva do levnych obchůdku, kde to ochuvujou, driv to bylo ok jako jeden z prvních nabízel třeba Juhua a Pai Mu Tan... ale kdeže ty časy jsou :)


Tento tyden to omrknu,uz ted se tam tesim...budu tam zas pul dne jak se znam :smile:
<<

Zappik

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 402

Registrován: 29. 7. 2008 20:24

Příspěvek 12. 9. 2008 15:21

ja na nich taky zacinal protoze to je jedine co tady u nas je...pak sem obejvil tyhle stranky (sou velmi pekne chvalim, zlvast jak tam mas pekne srovnane ty caje a ke kazdemui info, to mi hodne pomohlo kdyz sem zacinal) a tady sem videl vami doporucene stranky na netu...jinak u nas jsou dva Oxalis a pak jeden myslim ze to je Tea Garden nebo tak neco...ale tak u tehlewch kamenejch kupuju treba takove necaje jako roibos nebo mate :) pze sem je nak moc nevidel treba na Longfeng nebo teanet nebo obchodcajem
<<

Lukas

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 32

Registrován: 5. 12. 2008 16:29

Příspěvek 5. 12. 2008 16:35

Tea Racere, jihočechu, zmínil jses o ČB. Kde tam se nechá koupit něco pořádného? já narazil jen tak na ty Oxalise. Nebo mám nakupovat přes internet? To mi přijde jako ideální vzhledem k výběru (mám v klidu čas si o konkrétním čaji přečíst něco na tvých stránkách a je také z čeho vybírat), ale platit za poštovné mi nesedí. Ideální by byl nějaký eshop s možností vyzvednutí v ČB.

Jsem zde na fóru nový, tvoje stránky projíždim velmi často.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 12. 2008 16:40

Lukas píše:Tea Racere, jihočechu, zmínil jses o ČB. Kde tam se nechá koupit něco pořádného? já narazil jen tak na ty Oxalise. Nebo mám nakupovat přes internet? To mi přijde jako ideální vzhledem k výběru (mám v klidu čas si o konkrétním čaji přečíst něco na tvých stránkách a je také z čeho vybírat), ale platit za poštovné mi nesedí. Ideální by byl nějaký eshop s možností vyzvednutí v ČB.

Jsem zde na fóru nový, tvoje stránky projíždim velmi často.


Zdravím a vítám, v CB zkus na Mlýnské stoce čaje a sušiny, odvolej se na mě že pozdravuju a budou vstřícnější.
Čaje na netu jsou zpravidla levnější, a nakupuj u seriozních obchodníků, záleží co rád pijes, pokud Čínu a Taiwan, tak na longfeng.cz pokud nepál, Darjeeling a Japonce tak na teamountain.cz , nebo kdekoliv, vyhoda je koupit vzorky a pak doobjednat. Posštovne neplatis když překročís určitou částku, nebo se s nekym domluv, to je taky vyhodné. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Lukas

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 32

Registrován: 5. 12. 2008 16:29

Příspěvek 5. 12. 2008 16:48

Tak děkuju za radu, určitě tam zajdu! a nevíš, zdali je možné mrknout na jejich sortiment někde na netu? Abych si v klidu vybral a zašel si tam už jen koupit. A odkud mají čaje tam? nebo tam snad mají vše? nebo alespoň téměř?:)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 12. 2008 16:51

Hele maji asi středni třidu čajů, proste komerční věci, betou hodne Amanu.... což na to mám svůj názor a pak TeaNet, mrkni sem...
http://www.caje-susiny.com
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

vojtech

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 1

Registrován: 9. 8. 2009 17:45

Příspěvek 14. 8. 2009 23:22

chtel bych se zeptat.. co vam z oxalisu nejvic chutnalo?

byl jsem v prodejne, kde maj caje v tech sklenenejch nadobach a musim rict, ze napr. "vzacna rosa" nebyla uplne k zahozeni. take jsem mel jejich assam, kterej dle myho (zacatecnickyho) nazoru, taky nebyl vylozene spatnej.

bohuzel jsem si od nich koupil par caju (napr. Yunnan, Nilgiri, SENCHA!!!), ktery nejspis skonci v kosi..

jeste posledni otazka - kdysi jsem mel od oxalisu tez "phoenix eyes" http://www.tea-earth.net/tea/green/fenixovyoci09.html ...nevite, zda lze koupit tento caj nekde jinde nez u nich?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 14. 8. 2009 23:28

Tento čaj jsem koupil v Třebíči v Měsíční čajovně, původ neznali, ani nevím jestli je z oxalisu :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pavel>X<

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 19

Registrován: 12. 1. 2010 19:36

Příspěvek 12. 1. 2010 19:44

Teď jsem šel do obchodu oxalis a měli tam cejlon sencha hned mě to přišlo divný... :D koupil jsem i tam keemun...moc mě nepotěšil:(
<<

Druid01

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 11. 2. 2010 00:08

Bydliště: Praha 9

Příspěvek 11. 2. 2010 00:27

Chtěl bych upozornit na pobočku Oxalisu v obchodním centru Černý Most. Jelikož v čajích teprve začínám, kupoval jsem si zde takovou univerzální konvičku:-) Paní za pokladnou se strašně divila, že chci čaj louhovat přímo v keramické konvici. Stále mi doporučovala kovové sítko. Nemohl jsem jí rozmluvit, že chci babusové. Furt ho rvala do konvice a tvrdila, že se tam nevejde. Po pár minutách to vzdala. V Oxalisu jsem nakupoval čaje zhruba 7x. Vždy mě tam zaskočí, jak čaje suprově voněj, ale po vylouhování se to nedá pít. Zvláště pak jejich navoněné Cejlony. Poprvé v životě se mi stalo, že bych čaj musel vylejvat do dřezu. Zkuste ochutnat jejich Earl Gray a pohopíte:-) Z jejich nabídky mi zachutnal pouze Pai Mu Tan, Tuareg, Gunpowder. Pozor také na jejich ochucené Pu-Erhchy.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 2. 2010 15:32

No jo no, odborníci... :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Brzeska

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 7. 2. 2010 21:45

Bydliště: Ostravsko

Příspěvek 21. 2. 2010 22:54

Čaje ve větším měřítku piju asi 6 let. Oxalis měl tenkrát krámky na spoustě místech tak jsem začínal u něj ...
Vždycky jsem preferoval čisté před aromatizovanými.

Jsem rád, že mě Oxalis přivedl k čajům a ukázal mi cestu od pytlíkáčů k sypaným ...

Nyní, když jsem mnohokrát okusil jinou kvalitu od jiných dodavatelů ... se usmívám a říkám "Děkuji Vám, ale stačilo ... " :-)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 22. 2. 2010 10:43

Tohle je pro mě dost citlivé téma, protože se mi zdá, že celá věc je trochu složitější, než jak se prezentuje a než ji mnoho čajmenů hodnotí.
Především řada z nás vděčí téhle firmě za "první otevřené dveře" k čaji. A to není málo. Je pořád výkladní skříní čajového světa pro většinu laiků. Chci tím říct, že "normální" člověk asi nezabloudí běžně do čajovny, ale na obchodním molu Tesco vidí, kolik že těch čajů vlastně je!!
Svým franšízingovým modelem podnikání v této, do té doby značně podceňované, komoditě, je dostupná nabídka čajů téměř plošně po republice. Řekl bych, že ze strany některých ortodoxních čajařů jde o základní nepochopení strategie a řekněme levelu jejich prodejen. Proč není věčným tématem internetových diskusí gurmetů absence steaků a francouzských omáček v KFC? ;-)
Jasně, i v Oxalis je řada věcí na kterých by bylo dobré popracovat. Uskladnění čajů, pravidelná školení personálu ...atd. jenomže pořád mi to všechno připadá lepší, než kdyby tu žádný takový obchod nebyl!
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 2. 2010 13:39

Nerad bych kdyby se tu na neco házela jen špína nebo jen vychvalovalo, ale je to proste svobodný názor zákazníků. Já treba nezačinal u Oxalisu a pro me to byl pád dolů, ale jak u čeho. Treba Maté tam kupuji stále a Zhu Cha na kombuchu také, mají dobre ceny.
Ano je to retezec franšizingu stejne jako McDonalde, KFC, nebo Dobrá Cajovna, ale kvalita je na jiném miste než ostatní kritéria :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 22. 2. 2010 14:12

V tom s Tebou naprosto souhlasím. Rád bych ale poukázal na občasné zevšeobecnění. Prostě že odsoudit paušálně, je vždycky ta nejlehčí cesta.
Já jsem tam taky nezačínal, nicméně mnoho jiných ano. Rád se tam zastavím. Podívat se co mají nového, občas i něco koupím. Jak už jsem psal, na standardech by měli popracovat, vždyť si tím vychovávají zákazníka. Ale myslím, že Oxalis tu udělal a ještě udělá spoustu dobré práce. :-)
Další

Zpět na Zkušenosti s obchody s čajem a příslušenstvím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz