Meng Ding Shan 2009

<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 8. 2. 2010 23:23

Meng Ding Shan 2009

Dneska jsem ochutnal tento čaj (Huang Ya Sechuan, Meng Ding Shan 2009), těšil jsem se na něj, ale poměrně mě zklamal.

Když to vezmu podle zkušenosti Dzina

Délka louhování - ze začátku nechápu snesitelnost čaje při takto dlouhém louhování, prvních 8 nálevů jsem dělal okolo 15s a z toho 2-3 byly šíleně hořké (první bych odpustil, dělal jsem velice rychlý oplach).

Počet nálevů - dělal jsem jich celkem přes 10 (nevím přesně), z toho první 2-3 skoro nepoživatelné, poté se začala vyplňovat chuť, ale velice rychle slábla (4. až 6. nálev byl nejlepší). Poslední 2 nálevy jsem nechal dlouho (okolo 3-4minut) louhovat, takže chuťově byl výborný (stejně jako ten 4. až 6.), ale bez jakékoliv vůně a téměř bez barvy.

Chuť - bylinky ani citrus nebyl cítit (chuťově ani čichově), pečený mi také vůbec nepřipadal. Z počátku byla vůně výrazně trávová, postupně se zlehčila, ale jiné aroma cítit nebylo. Chuť ve většina nálevů spíše hořká, ne moc do sladka (až tak od 5. nálevu).

Jediné v čem se plně shoduji je barva nálevu - průzračná světle žlutá. A vzhled vylouhovaných lístků - po 5-6 nálevu krásné, poté začaly ztrácet barvu a zpět se jakoby zavíjely. V té době ale ještě neztrácely na chuti.

Příprava v 240ml zhongu. Čaj mám jako vzorek od pana Prachaře (longfeng - díky :) )


Nemůžu říct že by byl špatný, ale velký zázrak to nebyl. Jako delikatesu bych ho neoznačil :) Třeba jsem něco udělal špatně, nevím o tom.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 2. 2010 09:46

To vypada ze si pil skoro jiny caj :) mozna to bude tim ze je uz stary, je to rok 2009! Me tento cajik moc chutnal, 15s je akorat na louhovani, jeste by mohla byt spatba voda, ja si myslim tim starim :) jestli jej letos LF bude mit, koupim jej znova. Hodnotit ted rok stary caj je tezke. Upravim preklep v louhovani, logicky je to 15s, az 3min. Omlouvam se ale z mobilu to neopravim.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 9. 2. 2010 10:17

Je to možné, také jsem nad tím přemýšlel, ikdyž mi čaj přišel jako poměrně trvanlivý (před zalitím voní poměrně dobře). Trošku to zmírním - není to nejhorší čaj, pil jsem už i daleko horší :) Ale nebyl takový, jaký jsi ho popisoval :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 2. 2010 10:53

Chtelo to zkusit ihned. Napr DJ FF uz po 3 mesicich chutna jako seno :)) me chutnal opravdu moc a nevydrzel mi proto ani 14 dni. Proto se zelene a zlute caje prepracuji letecky jelikoz kvalita klesa dramaticky a uz v lete jsou vyprodeje i o 50%. :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 9. 2. 2010 11:37

Aj ja si myslim ze to bude urcite "vekom" caju...takyto caj rychlo straca nech je baleny alebo skladovany akokolvek...
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 9. 2. 2010 12:42

Na longfengu je stále k prodeji, vzorek mám od půlky ledna

Link :-)

Takže jsem to neovlivnil :-) Ale až se objeví nové, tak mu dám ještě šanci (pokud bude za rozumnou cenu).
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 16. 2. 2010 21:28

Tak jsem si ho dal včera ještě jednou, zkoušel jsem i s mlíkem a (nebo) medem. Med nic moc, mléko zjemnilo, ale až moc. A přišel jsem na dobrý poznatek - když k čaji přistoupím jako neznalý, tak je to výtečný svěží po trávě vonící (i trochu chutnající) nahořklý čaj :) Takže včera mi chutal moc. Každopádně až bude čerstvý, tak zkusím ještě jednou novou várku (ale podle fotek je tenhle atypický, má lístky úplně jinak "stočené" než ostatní Meng Ding.
<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 16. 2. 2010 21:33

Hmm.. Sorry za offtopic ale mám doma Meng Ding Si Bei Xiang.. Tak by ma zaujímalo prečo to má podobný názov.. Neni to podla provincie kde sa tento čaj pestuje ?
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 2. 2010 21:48

Meng Ding - Zamlžený vrcholek je název pohoří :-)
Huang Ya - Žlutý Tips je název čaje.
Meng Ding Shan je pohoří Meng Ding, v provincii Sichuan, je tam mnoho čajů, tohle je žlutý ale jsou tam i zelené, jiné...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 16. 2. 2010 22:13

Sicchuan, má oblíbená destinace :-)
Krásné vzpomínky!!
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 17. 2. 2010 08:54

Takhle mě (nebo nás?) nechat závidět :)

Zpět na Žluté - Huang Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz