Čínská tržnice v Brně/Jihlavě?

<<

fasoun

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 15. 1. 2018 21:06

Příspěvek 15. 1. 2018 21:13

Čínská tržnice v Brně/Jihlavě?

Ahoj, dost sem četl o tom, že vietnamci a čínani mívají v tržnicích občas velký pytle čínskýho zelenýho čaje, kterej byvá levnej a docela kvalitní. Něco jako s rýží, taky je ta jejich jasmínová lepší než z alberta. Nevíte o nějaké takové tržnici v BRNĚ nebo v JIHLAVĚ?

Nejsem čajomil, piju zelený čaje z oxalisu a chutnají mi, jenom mám velikou spotřebu (vypiju klidně i 3 litry denně) a hodilo by se mi něco ve větším balení, kde ale nemusím platit poštovný co je stejně tak drahý jako objednávka.

Dík za info.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 1. 2018 21:49

Re: Čínská tržnice v Brně/Jihlavě?

Asi bych se hodne bál o toxicitu takových čajů. Pokud maji certifikáty tak ok, ale vzhledem k ceně težko. Kdysi měli relativně kvalitní čaje. Myslím si, že šetřit v tomto ohledu je docela riziko.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

fasoun

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 15. 1. 2018 21:06

Příspěvek 15. 1. 2018 23:32

Re: Čínská tržnice v Brně/Jihlavě?

Hm, to nezní moc dobře.
Nevíš/te někdo teda, jakej druh zeleného čaje a kde na netu je nejlevnější? chuťove mi to je celkem jedno, chutnaly mi zatím snad všechny z oxalisu.
Díky
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 1. 2018 23:43

Re: Čínská tržnice v Brně/Jihlavě?

Ono to není jen o ceně, ale o chuti, čistote, učincích, doporučuji vyzkouset osvedcene prodejce, jsou tu v sekci obchody... Nyní není sezona zeleného čaje, ale i tak se dá vybrat! Oxalis je levná varianta, mnohdy na urovni čajů ala hypermarket, ikdyž umí i prekvapit. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 16. 1. 2018 07:34

Re: Čínská tržnice v Brně/Jihlavě?

Dovolím si pár poznámek, jež nikterak nerozporují již uvedené.
V Brně je vietnamská tržnice na Olomoucké ulici (až nahoře na kopci). Ačkoliv cca 99 % sortimentu jsou hadry a ostatní "stánkařina", vedle zmíněné rýže lze nakoupit i jiné potraviny. Toufu, koření, bylinky, dochucovadla, ovoce, zeleninu, ryby, krevety a například vnitřnosti. A také nádobí, například ocelové woky.
Čaj můžete doslova nakupovat po kilech, pokud vám nepřekáží výše zmíněné skutečnosti. Nejběžnější je zelený (zdá se mi, že dost často má trochu lotosovou příchuť), ale mají mnoho druhů. Místo je dostupné autem.
Jediná nevýhoda, bohužel dosti podstatná je, že se nedomluvíte, resp. velmi omezeně. A to ani česky, ani čínsky, ani anglicky............., proto je užitečné si vyfotit obal zboží, které chcete koupit z jakéhokoli důvodu i příště.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 30. 8. 2019 10:16

Re: Čínská tržnice v Brně/Jihlavě?

Přidávám pro Brňáky a v Brně vždy vítané návštěvníky:
- Vietnamský obchod je přímo ve městě naproti hlavnímu nádraží, vedle obchodního domu Letmo na ulici Benešova
- Korejská speciálka Shin K Food pak na ulici Josefská

Oba obchody mají čaje.
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 30. 8. 2019 15:39

Re: Čínská tržnice v Brně/Jihlavě?

Brno potvrzuji! :D Od čerstvých bylinek, houbiček, až po velky výběr rýže.
Oblíbený obchod!
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 30. 8. 2019 17:12

Re: Čínská tržnice v Brně/Jihlavě?

Jo. Výhodou je, že se projíždějící, nebo vůbec "Mimobrňáci" nemusí plahočit do Slatiny na Olomouckou, protože v tom obchodě u nádraží mají vše. Ceny mi nepřišli nijak výrazně vyšší.
Ti Korejci mají další plus. Pokud někdo jedete v Kimči, koupíte tam jemné, korejské chilli v půl, resp. kilovém balení. Podle mých zkušeností ho v kimči ničím nenahradíte. Pak samozřejmě řasy, dashi vývar v prášku, dokonce hasivky. O pastách na vaření nemluvě.
Tak se tam mrknětě.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz