www.zalozfirmu.cz

Čajové perličky, aktuality a zajímavosti.

<<

Dzin Tea Racer

Administrátor
Administrátor

Příspěvek 20. 6. 2018 13:58

Čajové perličky, aktuality a zajímavosti.

Narazil jsem dnes na tento článek, není lepší pít jen archivy? :-)

http://www.regionzapad.cz/zpravodajstvi ... du-143299/
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvek 10. 8. 2020 10:16

Re: Čajové perličky, aktuality a zajímavosti.

Tak jsem chvilku hledal místo, kam bych tuhle úvahu dal a jelikož jsem vhodnější vlákno nenašel (a další zakládat nechtěl), omlouvám se všem, kterým to sem tak úplně nesedí.
Totiž, vzhledem k situaci, rozhodl jsem se projet se po „vlastech českých“ a při té příležitosti poohlédnout se, jak to je vlastně s čajem u nás. Nezajímaly mne čajovny. Tedy v několika jsem byl, ale ty hodnotit nechci a nebudu. Naopak jsem si dal záležet a ve všech hotelech, penzionech a restauracích jsem si prostě přál čaj. Zjistil jsem následující.
Nabídka čaje v českých gastro provozech je jedna velká tragédie. A potácí se daleko za nabídkou kávy. Přitom ta ušla značný kus cesty od obligátního „turka“ v tlustostěnné sklenici se sáčkem cukru krystal a hliníkovou lžičkou. Jednoho dne přišlo „preso“ a bylo to. Přitom s cenou se taky hnout muselo a ten první skok z dvanácti na třicet korun byla docela raketa. Takže argumentace cenou je poněkud lichá. Dneska dostanete, až na výjimky, všude dobrý kafe. Nebo alespoň slušný. S čajem je to jinak. Bohužel. Když už dostanete skutečně čaj, a ne nějakou chemizovanou absurditu, která asi napřed vznikla a pak se dohodlo jakou má příchuť, bude to s největší pravděpodobností mizerný čaj. O adjustaci nemluvě. Špatná příprava, špatná voda, špatný nádobí. Personál je absolutně mimo. Trochu líp jsou na tom penziony a hotely, kde si z krabice můžete vybrat, pokud tam něco zbylo a další už je stejný jako jinde (je to popsaný o řádek výš). Takže tady je tedy fakt potenciál. Kdyby měl někdo nápad, co s tím, tak…
<<

Dzin Tea Racer

Administrátor
Administrátor

Příspěvek 10. 8. 2020 13:11

Stane, vlastně jsem rád, že to píšeš. Já se s tím setkávám také, ba co více!
Mnohdy si přeji čaj jinde, penziony, zahrádky apod. Dokonce se setkávám s despektem typu "fakt jako chcete čaj?"
Odpovídám, jaký mi nabídnete... "no je tu nějaký ovocny, zelený a asi černý". Když chci černý, dostávám ovoněný vanilkovy nápoj, co letěl kolem čaje, nadzvukovou rychlostí.
Tak to prostě je... bohužel.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

tifik

Čajomil
Čajomil

Příspěvek 11. 8. 2020 19:50

Povědomí o kávě je rozšířené hlavně proto, že se hodí k současnému stylu života většiny lidí.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvek 12. 8. 2020 14:39

Možná. Ale myslím si že tohle až tak velkou roli nehraje. Respektive nemám úplně jasno v tom, co myslíš současným, životním stylem většiny lidí.
Čaj dokáže být velmi moderní. Ačkoli to mnohým "čajařům" připadá nemožné, čaj se může pít na vysoké úrovni bez všech těch duchovních a jiných blbostí kolem.
Přitom jde jen o to, přesvědčit lidi, že chtějí kvalitu. Vědom si všech kontroverzí, vzpomenu si na Steva Jobse a Ipod.
Je tu až zarážející nezájem dominantních hráčů tenhle potenciál trhu vytěžit. S kávou to bylo přeci úplně stejné. Viz. můj předchozí post. a kde je to dneska.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji