Výběr čaje

<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 13. 8. 2014 16:02

Re: Výběr čaje

Ta zatuchlá chuť je právě důvodem, proč mi PE chutnají, bez ní si je nějak neumím představit ... Nevím, já na to nejdu tak vědecky, piji, co mi chutná, mám už vyzkoušné určité typy a sorty čaje, které kupuji pravidelně, občas vyzkouším něco nového jako v tomto případě. Čaj byl objednán přes aliexpress, neplatil jsem poštovné ani clo. Ještě mi mají přijít dva druhy Tie Guanyin, na které jsem také zvědav.

Co se týká toho hodnocení kvality písmenem A, je zajímavé, že na tom aliexpressu má označení 5xA mnoho prodejců u různých čajů. Možná je to v Číně takto normální, netuším. Proto jsem se ptal, jestli s tím má zkušenost někdo, kdo v Číně byl. Zase si mi ale přijde divné, že by si tolik prodejců vymýšlelo nesmyslné (nebo nadsazené) hodnocení ... No ale Čína je země neomezených možností, tam je asi možné všechno :smile: Ostatně i diskutovaný PE má toto hodnocení AAAAA.
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 13. 8. 2014 16:13

Re: Výběr čaje

Poštovné jsi samozřejmě platil, v ceně čaje :) Clo z čaje je podle celního sazebníku 0.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 13. 8. 2014 16:15

Re: Výběr čaje

Ono také jsem dával mamce čichnout k shu pchu-eru a bylo jedno jak byl kvalitní (Boyou TF), řekla že je to zatuchlina, takže ty popisy chutí záleží na tom jak jsi zvyklý a co se ti líbí :-)
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 13. 8. 2014 16:25

Re: Výběr čaje

Davčcha píše:Poštovné jsi samozřejmě platil, v ceně čaje


No když to bereš takto, tak jistě, v té ceně může být započítáno cokoliv. Každopádně to poštovné jsem měl v tom případě stejné jako ten, kdo si ho objednal třeba z Koreje ... Na tom aliexpressu si můžeš nastavit, jestli chceš zboží, u kterého už se cena nenavyšuje o poštovné nebo zboží, kde kromě deklarované ceny platíš i poštovné. U toho aliexpressu to ale, tuším, funguje tak, že se zkrátka dá do jednoho kontajneru hafo věcí, takže to poštovné se pak rozloží na nějakou zanedbatelnou částku, navíc se to sem vozí čínskými aerolinkami, takže bych se nedivil, kdyby na to byla nějaká výhodná exportní cena ...
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 13. 8. 2014 16:26

Re: Výběr čaje

Já jsem kdysi tedy taky začínal s shu, právě mě chutnala za "zatuchlina" a celkem nízká hořkost. No, pak jsem objevil starší shengy a skutečnost, že u nich je chuť bohatší o mnoho dalších tónů, které se u shu zničí právě tím kompostováním. Takže mám doma asi kilčo pár let starýho shu někde v krabici ve skříni. Snad si na ně za deset, dvacet let vzpomenu. Jak jsem se koukal, tak cena u prodejce už o pár desikorun narostla. :teadrinker:
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 13. 8. 2014 16:39

Re: Výběr čaje

Mě více chutnají tmavé PE, shengy neumím až tak ocenit, nějak jsem jim nepřišel na chuť.
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 8. 2014 16:43

Re: Výběr čaje

Říká se že k shengům se musí človek propít. Hlavně fake sheng nebo vůbec low quality, to se nedá pít. Mnohdy čajovny nenabízejí nic lepšího, pak to odrazuje lidi jen...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 13. 8. 2014 16:44

Re: Výběr čaje

Ony se totiž většinou prodávají hlavně mladší, které jsou prostě mladé. A ty staré a dobré jsou už docela drahé. A ne každý starý sheng je nutně dobrý. A obchodníci samozřejmě vědí, co je dobré, a to nacení. Ale starší dobrý sheng, to překonává jakýkoliv shu neskutečným způsobem.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 8. 2014 16:51

Re: Výběr čaje

No práve a to je ten problém. Lidé neumí zaplatit za kvalitní zboží.. "nejsem tak bohatý abych mohl kupovat levné veci".
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 13. 8. 2014 16:58

Re: Výběr čaje

To je možné, že jsem neměl ještě dobrý sheng. Nicméně znám spoustu jiných dobrých čajů, které mi dávají to, co od čaje očekávám, takže se necítím být až tak ochuzen ...
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 21. 8. 2014 08:21

Re: Výběr čaje

Ono i mladší kvalitní shengy toho mají dost co nabídnout, ale vyzrálé jsou vyzrálé. Dnes se dají koupit i ty opravdu dobré jako vzorek 10-50g, takže není problém ochutnat a nemuset utrácet hned 5k. U mě se střídají taková období, občas jedu měsíc zelené, občas shu, občas shengy. Shu poslední dobou však jen pár dní například a pak zas něco jiného. Člověk se mění, nabírá nové zážitky a s nimi se mění i preference a chuť :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 8. 2014 09:05

Re: Výběr čaje

Ty čaje byly tak i vyvinuty, do jistých období a teplot. Shu se pije hodne v chladnu a má zahřívající energii. Mladé zase na ochlazení a uvolnují hodne (syrové) energie. Nejlepe nakoupit kvalitní vzorky a pak se rozhodnout.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
Předchozí

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz