Zelený čaj na jeden velký nálev?

<<

fipkus

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 16. 11. 2011 21:08

Příspěvek 19. 2. 2014 16:40

Zelený čaj na jeden velký nálev?

Zdravím,
po dlouhé době se sem obracím s prosbou o pomoc. Upřímně nevím, jestli se tahle otázka hodí do tohoto fóra nebo jestli bych ji spíš měl položit v rámci zelených čajů, takže případně prosím administrátory o přesunutí..

Abych začal - piji zelené čaje, piji je dost, ale "pouze" z Gaiwanu a to pro mne znamená takovou chvilku klidu a pohody a hlavně - několik nálevů.

Chtěl bych však najít ideální zelený čaj i na to, že bych ho ráno připravil jedním nálevem v konvičce a přelil do termosky, kterou s sebou budu moct vláčet celý den, jelikož mám několikrát týdně školu do 17 hodin a přežívat jen na vodě se mi nechce. Čistě kvůli sobě tedy chci najít, jak jsem psal, čaj, který budu moct zalít jen jednou a zároveň to nebude nějaký pytlíkový 'nechuťák'. Nevíte o nějakém?

Nechce se mi třeba házet dračí oči do konve, už jen z toho důvodu, že nevím, jak by čaj z jednoho nálevu chutnal a za další, byla by to poměrně drahá záležitost.. Aktuálně to řeším tak, že místo čaje používám maté, ale nechci u toho zůstávat, už jen z toho důvodu, že čaj mám radši.. na střídačku by mi to nevadilo. =)

Tak jo, problém jsem nastínil, pro ty kterým se nechce číst celý text to shrnu v jedné otázce:
Je tu zelený čaj na jeden nálev do termosky (cca. 750ml), který bude dobrý, sypaný a zároveň ho nebudu plýtvat, když ho budu louhovat pouze jednou?

Díky předem za odpovědi. ;)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 19. 2. 2014 17:06

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

co trosku zlozitejsie riesenie?
voda na dolievanie v termoske+ tzv. zavarovacka s cajom, nemam z tym skusenosti ale pride mi, ze by si mal vacsiu volnost vyberu
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

fipkus

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 16. 11. 2011 21:08

Příspěvek 19. 2. 2014 17:12

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

No, přiznám se, že něco takového mě nenapadlo a přitom je to dost jednoduché řešení. Určitě by to tak šlo, jen by to bylo trošku komplikované v rámci mytí "nádobí", ale určitě je to taky super řešení a minimálně ho zkusím v praxi. Ale stále to nemění tolik tu situaci, že bych potřeboval sehnat čaj na jedno louhování, protože sice během 10 minutové pauzy stihnu jeden čaj připravit a udělat jeden nálev, ale další už těžko.., a jak jsem psal, plýtvat čaji, které jde připravovat na více nálevů mi přijde zbytečné. Je tu nějaký zelený, u kterého je jeden nálev typický a přitom bude stále dobrý a kvalitní?

Za ten nápad Jamo rozhodně ale díky. ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 19. 2. 2014 17:18

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

Obávám se, že takový čaj asi není. Také to řeším vodou v termosce, plus louhovačka.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

fipkus

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 16. 11. 2011 21:08

Příspěvek 19. 2. 2014 17:22

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

A to louhuješ čaj jednou a necháš si ho stranou a za hoďku - dvě ten čaj, který už jsi použil, louhuješ znovu? Neztrácí tím, že je dlouho nepoužitý svoji účinnost?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 19. 2. 2014 17:41

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

V podstatě jakkoliv, tady to máš popsané.
http://www.tea-earth.net/priprava.html
Jde o to, aby Ti to chutnalo. Rozhodně zalít čaj ráno v 6h a pak v 22h večer nebude ono. Ale radeji si vezmu 2-3 dávky čaje. A jednu mám na dopolední popíjení, odpolední a pak večerní....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 19. 2. 2014 17:59

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

Co se týče čaje, optej se u Vietnamců. Mám od nich půl kila za stovku. V gaiwanu jsem ho nedělal a ani bych ho tak nedělal, ale na jednonálev je perfektní. Když mám jo náladu, dá se druhý nálev zalít stovkou a nechat tak pět deset minut. Piju tak čaj ze zavařovačky. Samozřejmě je u takového čaje problém s případnou chemickou kontaminací, ale nevím, jak moc závažný problém to může být. Každopádně chuťově špatný není. Jinak čaj je dobré vypít co nejrychleji po slévání, už půlhodina je skoro moc. Lze se naučit pít ho prostě z hrnku i s lístky, člověk má nápoj i salát (ne tolik salátu), já jsem zastáncem hrnkové metody. :-)
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 19. 2. 2014 18:45

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

Já si dříve kupoval levnější čaje a normálně jsem si dělal do konvice 0,75l. Nsypal jsem asi 5g čaje do sýtka a nechal 2-3min louhovat. čaj byl prostě takový jednotvárný ale k pití byl fajn. Neměl jsem s tím nikdy problém.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 19. 2. 2014 22:43

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

Zelený Vietnam je hutný, občas dosti hořký čajík, takže ten by jednonálev mohl snášet opravdu dobře. On, plus některé Yunnanské zelené, namátkou třeba Man Kou Xiang. Obecně to ale asi žádnému zeleňáku obecně úplně nesedne, lepší bude např červený čaj, či shu pchu-er ..

Ale napadá mne ještě jedna aplikovatelná prasárna, že za cenu zprůměrování nálevů prostě ráno dělat jeden nálev z gaiwanu za druhým a slévat do termosky. Jednou jsem tak učinil s horší sortou Long Jingu když jsem potřeboval povzbuzení za volant na celodenní cestě autem ..
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 19. 2. 2014 22:44

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

Udělat více nálevů hned a smíchat je, neni prasárna, ale takto to v Číně delaji i při gongfu cha...
Ikdyž to tedy není to na co se tazatel ptal :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 19. 2. 2014 23:14

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

Aha :-) Zajímavé. Mne to trochu jako škoda přijde, protože mám rád čaje které se v průběhu vyvíjí a tímhle se o to připravím, ale pro popsané účely mi to přijde jako adekvátní kompromis :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 19. 2. 2014 23:36

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

Já to také dělám po jednotlivých nálevech, ale příznivci toho hromadného slévaní, zase vyzdvihují komplexnost vůní a chutí....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 20. 2. 2014 09:41

Re: Zelený čaj na jeden velký nálev?

tiez som zlieval do termosky pred vyletom, pride mi to zbytocne zdlhave :(
inac pri gonfu spajam nalevy len tie na styl, ked uz clovek len pije ofarbenu vodu (co caj mal to dal), lebo sa mu dobre pritom sedi po caji ale vtedy to uz je jedno na komplexnosti to neziska :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz