Japonské čajové oblasti

<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 18. 3. 2014 21:32

Japonské čajové oblasti

Ahoj, zakládám tohle téma jako ucelení informací o japonských plantážích, vím toho málo, a možná i málo hledám... ale dám sem aspoň ty informace co mám...
Tedy nejslavnější japonskou čajovou oblastí je Uji, je to zároveň i nejstarší čajová oblast zde, s malými zahradami ale kvalitními čaji, většinu poptávky tvoří kvalitní gyokuro a matcha
Další o které jsem něco zjistil je oblast Ureshino což je lázeňské město s půdou s vysokým obsahem sodíku a sody dikarbonné, leží na ostrově kyushu a čajovníky se zde pěstují od roku 1504
Oblast shizuoka: je největším producentem japonských čajů (41% produkce 2010) a pěstuje se zde kultivar Yabukita

to je vše co mám zhruba... oblasti o kterých sem nic moc nezjistil a vím o nich jsou Ryoka, Tamabe, Kyoto, Saga, Nie, Atu, Nara, Kuyošima (netvrdím že jsou všechny dobře, opisuju to ze svého sešitu kam sem to napsal předtím docela nečitelně tak kdyžtak opravím) byl bych moc rád kdybyste doplnili mé informace, popřípadě mě aspoň ujistili o jejich pravosti :-) moc díky předem
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 24. 3. 2014 20:22

Re: Japonské čajové oblasti

Doplňující oblasti k oblasti Shizuoka je to oblast mírného pásu, a výborné podmínky střídání chladných zim a teplých néli horkých lét, dále velké změny denní a noční teploty, prostě to co japonským čajovníkům vyhovuje, dále je to horská oblast, leží na řece a půda má správnou kyselost...

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz