Kde jste čaj koupili nejlevnějc

<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 9. 1. 2008 18:11

Kde jste čaj koupili nejlevnějc

Nejlevnějc sem koupil čaj v Čk v Dobré Čajovně Tiger River přes 50Kč
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 1. 2008 18:12

Re: Kde jste čaj koupili nejlevnějc

miroš píše:Nejlevnějc sem koupil čaj v Čk v Dobré Čajovně Tiger River přes 50Kč

Bavíme se asi o 100gramů ne? Tak dají se i levněji, 39kč Shé San to je zelený Vietnam.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 9. 1. 2008 23:17

to je relativní... já se po 'levných' čajích zrovna moc nepídim....jestliže jsou u stejného čaje velké cenové rozdíly tak jde o různou kvalitu čaje, nebo dokonce o padělek/kopii.... třeba přiklad všech přikladů..pokud seženete Dong Fang Mei Ren (Oriental Beauty) pod 1800/50g , pak jde s největší pravděpodobností o padělek. Samozřejmě existují i dost věrohodný a kvalitní kopie tohoto úžasného čaje, ale práci, kterou na rostlině odvádějí kobylky prostě člověk imitovat nedokáže.... takže chlubit se tim, jaký jsem udělala terno, když jsem sehnala 50g Oriental Beauty za 2 kila, je asi totéž jako jásat nad ruskou jedničkou na pololetním vysvědčení...... a tak to funguje u většiny čajů...
Při samotném nákupu čaje je asi nejvýhodnější čaj nejprve ochutnat, vyzkoušet kolik kvalitnich nálevů vydrží a pak teprve posoudit zda cena, kterou nám obchodnik nabízí je přijatelná nebo ne... Přeji příjemné zážitky s čajem všem přítomným čajomilům...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 1. 2008 23:19

Bambi píše:to je relativní... já se po 'levných' čajích zrovna moc nepídim....jestliže jsou u stejného čaje velké cenové rozdíly tak jde o různou kvalitu čaje, nebo dokonce o padělek/kopii.... třeba přiklad všech přikladů..pokud seženete Dong Fang Mei Ren (Oriental Beauty) pod 1800/50g , pak jde s největší pravděpodobností o padělek. Samozřejmě existují i dost věrohodný a kvalitní kopie tohoto úžasného čaje, ale práci, kterou na rostlině odvádějí kobylky prostě člověk imitovat nedokáže.... takže chlubit se tim, jaký jsem udělala terno, když jsem sehnala 50g Oriental Beauty za 2 kila, je asi totéž jako jásat nad ruskou jedničkou na pololetním vysvědčení...... a tak to funguje u většiny čajů...
Při samotném nákupu čaje je asi nejvýhodnější čaj nejprve ochutnat, vyzkoušet kolik kvalitnich nálevů vydrží a pak teprve posoudit zda cena, kterou nám obchodnik nabízí je přijatelná nebo ne... Přeji příjemné zážitky s čajem všem přítomným čajomilům...


Jasně vždy se za kvalitu platí... tohle je spíš, myšleno jako thread o levných čajích, ono taky sehnat levně šarlatové roucho nelze :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 10. 1. 2008 02:22

Dzin Tea Racer píše:
Bambi píše:to je relativní... já se po 'levných' čajích zrovna moc nepídim....jestliže jsou u stejného čaje velké cenové rozdíly tak jde o různou kvalitu čaje, nebo dokonce o padělek/kopii.... třeba přiklad všech přikladů..pokud seženete Dong Fang Mei Ren (Oriental Beauty) pod 1800/50g , pak jde s největší pravděpodobností o padělek. Samozřejmě existují i dost věrohodný a kvalitní kopie tohoto úžasného čaje, ale práci, kterou na rostlině odvádějí kobylky prostě člověk imitovat nedokáže.... takže chlubit se tim, jaký jsem udělala terno, když jsem sehnala 50g Oriental Beauty za 2 kila, je asi totéž jako jásat nad ruskou jedničkou na pololetním vysvědčení...... a tak to funguje u většiny čajů...
Při samotném nákupu čaje je asi nejvýhodnější čaj nejprve ochutnat, vyzkoušet kolik kvalitnich nálevů vydrží a pak teprve posoudit zda cena, kterou nám obchodnik nabízí je přijatelná nebo ne... Přeji příjemné zážitky s čajem všem přítomným čajomilům...


Jasně vždy se za kvalitu platí... tohle je spíš, myšleno jako thread o levných čajích, ono taky sehnat levně šarlatové roucho nelze :)


jo mi povidej... u nas máme velmi kvalitní 200kč/10g
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 10. 1. 2008 02:24

Da Hong Pao máme i levnější sorty..ale Ji Pinovou sehnat neni snadný

//Edit Dzin Tea Racer: Odmazána citace...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 1. 2008 11:24

Ale když se sežene, tak to stojí zato :-P
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 10. 1. 2008 13:50

to sem vůbec netušil že jsou padělky čaje :.)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 1. 2008 14:01

miroš píše:to sem vůbec netušil že jsou padělky čaje :.)

Někde jsem četl že z Darjeelingu se "vyveze" o 30% až 100% čaje než se vypěstuje "takže padělky z jiných oblastí" :smile:
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 10. 1. 2008 14:27

to je zajímaví to sem netušil
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 11. 1. 2008 21:20

Sranda je ze padelek se casto na prvni piti jednoznacne nepozna.

S bambi jsme napriklad testovali dva Nai Xiang Jin Xuan a potvrdilo se presne to, ze padelek muze casto na prvni nalev chutnat i vonet dokonce lepe nez original. Ale dalsi nalevy ukazou. Nerikam ze tento konkretni byl padelek, ale jeho kvalita neodpovidala cene.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 11. 1. 2008 21:38

Monishka píše:Sranda je ze padelek se casto na prvni piti jednoznacne nepozna.

S bambi jsme napriklad testovali dva Nai Xiang Jin Xuan a potvrdilo se presne to, ze padelek muze casto na prvni nalev chutnat i vonet dokonce lepe nez original. Ale dalsi nalevy ukazou. Nerikam ze tento konkretni byl padelek, ale jeho kvalita neodpovidala cene.


tak to asi vim o jednom padělku ale nic moc nález když sem začal pít sypaný čaje tak sem si v Českém Krumlově kopil Gunpowera ešte mám doma trošku a když to srovnám s pravím gunpowerem tak je to znát druhej nálev :o
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 1. 2008 21:40

Monishka píše:Sranda je ze padelek se casto na prvni piti jednoznacne nepozna.

S bambi jsme napriklad testovali dva Nai Xiang Jin Xuan a potvrdilo se presne to, ze padelek muze casto na prvni nalev chutnat i vonet dokonce lepe nez original. Ale dalsi nalevy ukazou. Nerikam ze tento konkretni byl padelek, ale jeho kvalita neodpovidala cene.

Ano tak je to i třeba z Da Hong Pao ....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 21:46

Monishka píše:Sranda je ze padelek se casto na prvni piti jednoznacne nepozna.

S bambi jsme napriklad testovali dva Nai Xiang Jin Xuan a potvrdilo se presne to, ze padelek muze casto na prvni nalev chutnat i vonet dokonce lepe nez original. Ale dalsi nalevy ukazou. Nerikam ze tento konkretni byl padelek, ale jeho kvalita neodpovidala cene.


pravě... někdy k nám do čajovny přinese majitel jiné čajovny nebo jen známý čaj stejného názvu, jako je naš, ale od jiného dovozce nebo vyrobce, a pak se dělaji srovnávací testy...čaj musí mit stejné podminky.. 2 stejné nadoby zalit a slit současně....čaj se nechá záměrně přelouhovat, a to se opakuje cca v 3 nálevech... zatím jen jednou ze všech testů, u kterých jsem byla přítomna, vyšel čaj z teanetu hůř než čaj cizí... někdy se, jak moniška říkala, stáva, že na první pohled čaj od jinud voní lépe a po prvnim nálevu i lépe chutná...ale už po prvnim zaliti jsou z listů citit třisloviny a trava a dalši testovací nálev ten čaj oddělá uplně... zatímco naš čaj teprve při dalšim zalití ukaže a rozvine své kvality..o vůni nemluvě...
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 11. 1. 2008 22:44

Já ktonu nemám co říct teanet je good super atd.
<<

omaj

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 22. 7. 2008 13:11

Příspěvek 22. 7. 2008 18:23

Na strankach www.prodejbylin.cz (http://www.prodejbylin.cz/pol_thsipu_ca ... ovany.html)
jsem nasel zajimavou cenu Pu-erh sypany : 1000g=460Kč, ale na muj dotaz jestli se jedna o tmavy či zeleny typ jsem dostal odpoved: nevime, ani dodavatel nedokaze blize specifikovat, nevite nekdo (nemel jste nekdo) tento cajik?
nikdy jsem se nenarodil, nikdy nezemru, prave ted se rodim, prave ted umiram
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 7. 2008 18:39

2 omaj: Fakt neznám :(
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Omnyse

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 23. 3. 2009 19:55

Bydliště: Brno

Příspěvek 23. 3. 2009 19:57

Shé San kupuji v Brně na Olomoucké za 1Kg 180,- Kč.... :D
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 24. 3. 2009 21:15

Omnyse píše:Shé San kupuji v Brně na Olomoucké za 1Kg 180,- Kč.... :D


Opravdu zajmavá cena a dá se to pít? :d
<<

anežka

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 14

Registrován: 2. 7. 2009 19:10

Bydliště: Praha

Příspěvek 3. 7. 2009 12:10

omaj píše:Na strankach www.prodejbylin.cz (http://www.prodejbylin.cz/pol_thsipu_ca ... ovany.html)
jsem nasel zajimavou cenu Pu-erh sypany : 1000g=460Kč, ale na muj dotaz jestli se jedna o tmavy či zeleny typ jsem dostal odpoved: nevime, ani dodavatel nedokaze blize specifikovat, nevite nekdo (nemel jste nekdo) tento cajik?


Dle obrázku a mnohoneříkajícího popisku nelze o typu pochybovat. Ale určitě bych se rohlédla jinde. Těžko bude lepší než nějaký puerh klasik..
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 4. 12. 2009 17:47

je to proti logike, ale v bratislave...je tam jedna čajovňa súčasťou art celku ako bonus a ceny sú tam zanedbateľné,...
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz