Čajový stůl

<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 3. 1. 2015 23:19

Čajový stůl

Řeším zrovna výběr a následný nákup čajového stolu do nového bytu. Nejvíce se mi líbí úzký, velmi podlouhlý stůl pro čajování v sedě..Chtěl jsem si pořídit něco takového...Jenže jsem narazil na to, že není až taková sranda vydržet sedět ve správné poloze...Zkoušel jsem asi 14 dní diamantový sed a hodně to zatěžovalo jednou pochroumané koleno a následně jsem nemohl týden pořádně chodit... :-) Tak sháním něco podobného v klasickém, evropském stylu něco jako toto akorát s délkou cca 2 metry..Neřešil jste někdo náhodou v poslední době něco podobného, uvítal bych nějaký tip na podlouhlý, stabilní stůl :-)
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 4. 1. 2015 01:08

Re: Čajový stůl

být tebou bych volil tu první variantu... Sežeň dvě tlustá prkna a sbij je s nějakou pěticentimetrovou mezerou... vypadá to moc pěkně ^^ cenově to není nijak nákladné a stále můžeš sedět v tureckém sedu či s nataženýma nohama... sám něco takového doma mám, stará prkna, dnes již šedá jenom sbitá k sobě a podložená přepůleným starým pražcem či kůlem ve velikosti pražce... ^^ kdybysis přál nafotím ráno...
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 4. 1. 2015 08:38

Re: Čajový stůl

Taky bych řekl, že ten první je lepší. Navíc ta police za ním je super.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 1. 2015 11:55

Re: Čajový stůl

K tomu prvnímu můžeš zvolit jakýkoliv sed, dokonce leh. Já preferuji tyto nizké a měním polohu.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 4. 1. 2015 22:09

Re: Čajový stůl

Ten první stůl je úžasný asi si něco podobného pořídím domů - nějaká samovýroba ze dřeva od prarodičů. Ten druhý se mi moc nelíbí, ale je to jen názor jedince :)
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 5. 1. 2015 11:07

Re: Čajový stůl

Sakana: Určitě nám ukaž svůj stůl..mne se mezery mezi prkny moc nelíbí, měl jsem takový stůl na venkovní čajování..

Tak jsem se rozhodl pro variantu číslo jedna. Inspirace vzešla z cest Peťa Staníka na Taiwanu viz článek na blogu. Jen co bude čas tak navrhnu a rozkreslím výkresy pro truhláře...přemýšlím jakou zvolit konstrukci s ohledem na výslednou cenu produktu..mne by se to líbilo, jako je předložený originál..tj dát podélně k sobě např 3 až 4 3m dlouhé trámy s průřezem cca 200x200 mm a příčně udělat nohy z trámu stejného průřezu...nemám moc představu, jak se pohybují ceny, ale jen nákup dřeva by nebyl asi zrovna nejlevnější...

Nebo to udělat formou desky z masivu, maximálně udělat po celém obvodu opláštění z prken aby to vypadlo jako třeba 200mm tlustá deska...to by určitě vyšlo řádově mnohonásobně levněji...
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 6. 1. 2015 13:46

Re: Čajový stůl

Dobrá volba, řekl bych, jen bych asi nešetřil za každou cenu na tom dřevu, abys dodatečně nelitoval (mám to již mnohokrát za sebou)
Samozřejmě je otázkou co znamená "vyšší cena". Hodně záleží, kde to dřevo pořídíš a co to bude zač. Jasně, že v hobbymarketu bude fošna, či trám z palisandru asi pěkná raketa. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 6. 1. 2015 14:22

Re: Čajový stůl

Domluv se s nějakým truhlářem a on ti zhobluje a udelá krásnou fošnu ze starého krovu, (ten snad nekde najdes..) je to kvalitní dřeva, vyschlé a poměr kvalita cena nejlepší. ;-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 6. 1. 2015 20:35

Re: Čajový stůl

No tak tady je můj "stůl" je to špatná kvalita tak jenom zhruba jak to mám...
https://onedrive.live.com/redir?resid=5 ... hoto%2cjpg
https://onedrive.live.com/redir?resid=5 ... hoto%2cjpg
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 28. 1. 2015 21:26

Re: Čajový stůl

Dzin: Vyzrálé dřevo by bylo a taťka je dokonce hobby truhlář :-) Jen bohužel nemá čas...Nakonec jsem se přeci jenom rozhodl pro klasicky vysoký stůl. Přesvědčil jsem se, že sedět v jakékoliv poloze na zemi je pro mne nemožné (diamantový set - koleno po úrazu, turecký sed - nerovnoměrné zkrácené svaly v bederní části, takže ho ani neprovedu atd :-D )...Tak jsem se porozhlížel opět po klasických stolech a tohle mne naprosto dostalo. A tak se pi povedlo v podobném stylu najít na internetu v bazaru, částečný masiv asi s deskou z mramoru. Tak pak sem dám fotku z čajování až dorazí někde v příštím týdnu :-) .

Sakana: Jednoduché a pěkné :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 1. 2015 22:25

Re: Čajový stůl

Jasně chápu, já mam doma vícero stolů :-) duležitý je i posez, to je pravda.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 29. 1. 2015 09:33

Re: Čajový stůl

Až si do pár let spravím zádové svaly, tak si nechám udělat i ten nízký stůl. Ale teď by u takovéhoto stolu sedět bylo spíše utrpení, než potěšení :-D
<<

wigwam

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 2. 6. 2012 04:17

Příspěvek 7. 3. 2015 22:25

Re: Čajový stůl

Veľmi sa mi páčilo riešenie čajových stolíkov v jednej Taiwanskej čajovni. Stôl bol nízko nad podlahou, ideálne pre turecký sed, ale pod stolom bola priehlbina, do ktorej sa dali dať nohy a sedieť tak vlastne "klasicky". Takže človek môže posed striedať podľa aktuálnej nálady a zároveň môžu u jedného stola sedieť tureckí aj klasickí sedači :D

Obrázek

Keď raz budem mať dosť miesta, určite si takýto čajový kút zariadim.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 8. 3. 2015 12:46

Re: Čajový stůl

Jo. To je normální japonský jídelní stůl. Dokonce je přes něj na zimu takový tlustý "ubrus" a pod ním je ohřívadlo na nohy.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 20. 4. 2015 10:11

Re: Čajový stůl

wingwan: Moc zajímavé. Mít doma pódium, tak budu o tomto řešení dost uvažovat.

Jinak jsem si konečně pořídil stůl dle mích představ za pár stovek z bazoše. Měl jsem původně vyhlídnutý nový stůl podobné konstrukce z teaku, ale 20k za stůl se mi dávat nechtělo.

Obrázek
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 20. 4. 2015 11:39

Re: Čajový stůl

Hadýrky aka "chabu" prodává tento pán ve velkém množství vzorů, pokud tě to zajímá. http://www.tea-masters.com/en/38-presentation-fabric
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 20. 4. 2015 12:26

Re: Čajový stůl

O TM vím. Mají moc pěkný výběr. Něco málo má i pan Prachař, nebo dost přemýšlím o koupi Cha Bu z tohoto Aukro shopu. Pěkná Cha Bu na podlouhlé stoly za pěknou cenu.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 20. 4. 2015 18:27

Re: Čajový stůl

To je dobrej tip. Díky.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 27. 4. 2015 13:31

Re: Čajový stůl

Pěkné díky!

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz