Obchod, príprava

<<

Tonglong

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 19

Registrován: 8. 5. 2022 07:29

Příspěvek 8. 5. 2022 07:37

Obchod, príprava

Ahojte, som tu nový a mám hneď zopár otázok. Kúpil som čaj z eshopu (manutea) dračiu studňu, a nejaké druhy senchy. Pripravoval som ich spôsobom 5g na 100ml vody 80,70 aj 60° teplotou vody, 60s výluh, a aj 5g čaju a 500ml vody 3 min vyluh, problém je že pri prvom spôsobe bol čaj vždy extrémne horký a chuť žiadna, druhý vyluh menšia horkosť ale chuť nič stále. Pri druhom spôsobe ani chuť ani horkosť. Mam asi 4 druhy a všetko rovnako. Robím niečo zle alebo je to starý čaj? Ani vôňa mokrých listov nebola zvlášť príjemná. A nebol to lacný čaj ( 18€, 50g) a druhá moja otázka ak to bol zlý čaj kde kúpim dobrý? Slovenský eshop alebo Český ktorý posiela na Slovensko? Mám záujem hlavne o zelený čaj, vďaka
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 5. 2022 10:32

Re: Obchod, príprava

Ahoj, vítej zde na forku. Jde o to, jaký čaj konkrétně to byl a jak jsi ho přesně připravoval.
Dračí studnu jsi koupil asi lonskou... letošní spíše ne, to by byla extrémně drahá, pokud bys ji sehnal. Já ji dělám tak, pokud je kvalitní, vroucí vodou, luhuji 10 s, pak prodlužuji. cca 4g na 200 ml v kovičce či zhongu. Nebo voda 70 °C, do konvičky, luhuji minutu množství 2-7 g, klidně další nálevy luhuji i 3 minuty.
Sencha se dělá uplně jinak, dle toho jaká.

Kvalitní čaje u Honzy brože z Číny, najdi Chawangshop, nebo LongFeng.cz, Teamoutain.cz, mozná když něco vybereš i obchodcajem.cz (tam je směs různých prodejců).
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Tonglong

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 19

Registrován: 8. 5. 2022 07:29

Příspěvek 8. 5. 2022 11:02

Re: Obchod, príprava

Konkrétne to bola sencha satsuma bio. Išiel som podľa návodu 5g na 100ml alebo 120ml, voda mala okolo 70° a prvý nálev bol 60s ale musel som to vyliať, strašne horké, a potom som skúsil aj čínsky ale tam písali že len Fog tea vraj z Jiangxi, pripravil som ho 5g na 150ml voda 80° tiež 60s a to bola úplná horkosť až mi zle prišlo neviem kvoli čomu, a draciu studňu som pripravil tiež tak isto, určite to bola staršia, novú som videl ta stála 35€ 50g tento môj bol za 10€. Skúsim teamountain, zatiaľ vďaka
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 5. 2022 13:09

Re: Obchod, príprava

Tak já bych jí dal tak maximlně 20 s, druhý bych sléval do 3 vteřin.... pokud byla dobře skladovaná, tak tolik ten rok nevadí, ale chutná to trochu jinak. Nikoliv ale hodně hořce, tam je něco špatně, čas, voda kvalita, voda teplota, množství atd..
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Tonglong

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 19

Registrován: 8. 5. 2022 07:29

Příspěvek 8. 5. 2022 13:17

Re: Obchod, príprava

Budem skúšať, a ako poznám keď je čaj starý alebo nekvalitný? Ako zistím že je chyba v čaji a nie vo mne ak by sa mi to stalo niekedy inokedy s iným čajom?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 5. 2022 21:45

Re: Obchod, príprava

Pokud vyzkoušíš přípravu co je obecně známá, nebo ti ji doporučí prodejce a nechutná jak má, asi to bude čajem. :-)
Ano, zkus jiný čaj od jiného prodejce a uvidíš. Ono se dá pokazit mnoho, ale ne ve smyslu, že se to nedá pít.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Tonglong

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 19

Registrován: 8. 5. 2022 07:29

Příspěvek 11. 5. 2022 18:48

Re: Obchod, príprava

Ahoj, ešte sa opýtam, prečo má chawangshop tak lacno? Zelený čaj zber 2022 100g, 6$ ? Alebo pu erh je niekde 25g za 30$ ale niekde píše 200g za 30$ Celkovo je tam oveľa lacnejšie. Prečo taká cena? A oni to posielajú priamo z Číny? Nejako nerozumiem tej stránke
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 5. 2022 20:40

Re: Obchod, príprava

Jsou u zdroje, musiš přičíst poštovné, dph a celní výlohy.... ale dnes jsem ho pil a je výborný.
Ohledně pueru, je to vyšší dívčí, tam hraje mnoho faktorů roli, sklizen, druh, továrna, atd...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Tonglong

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 19

Registrován: 8. 5. 2022 07:29

Příspěvek 11. 5. 2022 20:45

Re: Obchod, príprava

A vieš mi napísať koľko to približne stojí dokopy všetko? A ako dlho trvá doručenie? Na slovensko by to malo byť asi približne rovnako ako do Česka? A keď vytvorím objednávku oni mi to už všetko zarátajú dokopy alebo platím potom neskôr keď je to na colnici?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 5. 2022 22:10

Re: Obchod, príprava

Nevím kolik máte dph, poštovné dle váhy a nevím, kolik vám učtuje celní úřad, to musíš vedet ty. U nás je dph 21 % a pošovní výdaje 97-200 Kč.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Tonglong

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 19

Registrován: 8. 5. 2022 07:29

Příspěvek 12. 5. 2022 11:27

Re: Obchod, príprava

Ako by si pripravil čaj chun mee? Videl som návod že 5-7g na 200ml q lúhovať 1 až 2 minúty, skúsil som ale bolo to znovu strašne horké a musel som to vyliať. Tak som skúsil 5g na 120ml a luhoval som 30s prvý nálev a 10s druhý nálev a tretí 30s. Prvý nálev znovu len horká chuť ale dalo sa vypiť, ale aftertaste horký a inú chuť som necítil. Druhý nálev úplne bez chuti, trošku horkosť ale úplne mi to vysušilo ústa a tretí nálev nič, ako keby čistá voda, a tiež suchý veľmi. Voda mala 70°
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 5. 2022 14:38

Re: Obchod, príprava

Jde hodně o kvalitu, pokud máš méně kvalitní, nebo starý či nesprávně skladovaný čaj, tak ho nepřipravíš aby ti chutnal nikdy.
Pokud je čaj hořký, zkoušej kombinaci menšího množství s chladnější vodou a kratšími časy luhování.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Tonglong

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 19

Registrován: 8. 5. 2022 07:29

Příspěvek 13. 5. 2022 09:50

Re: Obchod, príprava

Asi bude zlý čaj, lebo dal som o polovicu menej čaju voda 60° a 30s druhý nálev 15s a furt je horký a chuť žiadna

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz