Čaj a ledviny.

<<

hanssd

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 94

Registrován: 8. 1. 2008 09:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 12. 1. 2008 11:02

Čaj a ledviny.

Je pravada že čaj škodí ledvinám?
hanssd
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 1. 2008 12:43

Re: Čaj a ledviny.

hanssd píše:Je pravada že čaj škodí ledvinám?

To je pravda o pytlíkovém čaji, to je diuretiku! Sypaný naopak!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 12. 1. 2008 20:14

Re: Čaj a ledviny.

Dzin Tea Racer píše:
hanssd píše:Je pravada že čaj škodí ledvinám?

To je pravda o pytlíkovém čaji, to je diuretiku! Sypaný naopak!


jj slyšel jsem v televizi ale nevěděl jsem jestli je to pravda
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 13. 1. 2008 23:55

Re: Čaj a ledviny.

hanssd píše:Je pravada že čaj škodí ledvinám?


každá látka je pro tělo toxická..zaleží pouze na dávce...ale kvalitní čaj ledviny posiluje...když ho ovšem nepichaš rovnou do žíly :D
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 14. 1. 2008 00:03

Re: Čaj a ledviny.

Bambi píše:
hanssd píše:Je pravada že čaj škodí ledvinám?


každá látka je pro tělo toxická..zaleží pouze na dávce...ale kvalitní čaj ledviny posiluje...když ho ovšem nepichaš rovnou do žíly :D


Nekdy rano se citim, ze bych potrebovala ihned davku hned do zily abych se probrala :)), ale kdyz si rano dam treba Bai Mu Dan tak je zachvili fajn :-)
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 14. 1. 2008 00:56

Re: Čaj a ledviny.

Monishka píše:
Nekdy rano se citim, ze bych potrebovala ihned davku hned do zily abych se probrala :)), ale kdyz si rano dam treba Bai Mu Dan tak je zachvili fajn :-)



A je to venku..ZÁVISLÁKU :)) ...
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 14. 1. 2008 12:29

Re: Čaj a ledviny.

Monishka píše:Nekdy rano se citim, ze bych potrebovala ihned davku hned do zily abych se probrala :)), ale kdyz si rano dam treba Bai Mu Dan tak je zachvili fajn :-)

To já po ránu jen zelené čaje, jednou sem zkoušel i PuEr po ránu a to není to pravé. Nedokážu si představit ráno bez čaje, i když jedu někam autem nebo na motorce tak termoska s horkou vodou a zavařovačka to jistí! :-P
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 16. 1. 2008 00:20

Re: Čaj a ledviny.

Dzin Tea Racer píše:To já po ránu jen zelené čaje, jednou sem zkoušel i PuEr po ránu a to není to pravé. Nedokážu si představit ráno bez čaje, i když jedu někam autem nebo na motorce tak termoska s horkou vodou a zavařovačka to jistí! :-P


Zelenej čaj bych nemohla. ted v zimě ne... to radši pai mu tan...až na to že ja rano čaj nepiju vubec..já totiž ráno zasadně spim... budim se většinou kolem poledne :D
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 16. 1. 2008 00:26

Re: Čaj a ledviny.

Dzin Tea Racer píše:
Monishka píše:Nekdy rano se citim, ze bych potrebovala ihned davku hned do zily abych se probrala :)), ale kdyz si rano dam treba Bai Mu Dan tak je zachvili fajn :-)

To já po ránu jen zelené čaje, jednou sem zkoušel i PuEr po ránu a to není to pravé. Nedokážu si představit ráno bez čaje, i když jedu někam autem nebo na motorce tak termoska s horkou vodou a zavařovačka to jistí! :-P


Ja jsem si dnes rano dala puerh, nekdy ho rano vylozene potrebuju. Kdyz se totiz budim prilis z prudka (jako treba budikem) tak je mi pak hodne soufl od zaludku ale i clekove. A puerh me srovna. Dneska zabral perfektne.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 1. 2008 11:24

No tím ráno bylo myšleno jako hned prvni co jde do žaludku, já kdysi pár let vstaval ve 4h ráno a i když vstanu v 10 tak jedine zelený čaj, žádny přelouhovaný nálevy, proste neco nenáročneho.. jako třeba Da Fang. Zelený čaj je po ránu to nejlepší aspon, co sem kdy kde četl, ale když se udela silnější tak je to to nejhorší :smile:
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 16. 1. 2008 12:36

Dzin Tea Racer píše:No tím ráno bylo myšleno jako hned prvni co jde do žaludku, já kdysi pár let vstaval ve 4h ráno a i když vstanu v 10 tak jedine zelený čaj, žádny přelouhovaný nálevy, proste neco nenáročneho.. jako třeba Da Fang. Zelený čaj je po ránu to nejlepší aspon, co sem kdy kde četl, ale když se udela silnější tak je to to nejhorší :smile:


No to jsem parkrat zkusila o zkouskach, po ranu silny zeleny. Chvilela jsme myslela, ze me ten caj snad zabije. S zelenym s emusi opatrne, silny se da pit az kdyz je clovek trochu nastartovany.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 1. 2008 12:37

Monishka píše:No to jsem parkrat zkusila o zkouskach, po ranu silny zeleny. Chvilela jsme myslela, ze me ten caj snad zabije. S zelenym s emusi opatrne, silny se da pit az kdyz je clovek trochu nastartovany.


Dyť píšu ne silný :grin: po ránu.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 16. 1. 2008 23:16

mě by zelený po ranu odrovnal jakýkoliv... posledni době je muj žaludek špatně snáší a mě je po ranu šoufl i bez toho... radši zklidnim žaludek puerhem...
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 1. 2008 12:14

Bambi píše:mě by zelený po ranu odrovnal jakýkoliv... posledni době je muj žaludek špatně snáší a mě je po ranu šoufl i bez toho... radši zklidnim žaludek puerhem...


Nezlob se ale opak je pravdou, právě na sklidnění žaludku jedině jemný zelený... možná si jedna z tisíce, ale zkus jemný zelený, slabý čaj a uvidiš. Já sem testoval PuEr po ránu a po týdnu sem ho nemohl ani videt a asi rok nepil :-?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 17. 1. 2008 13:59

Dzin Tea Racer píše:
Bambi píše:mě by zelený po ranu odrovnal jakýkoliv... posledni době je muj žaludek špatně snáší a mě je po ranu šoufl i bez toho... radši zklidnim žaludek puerhem...


Nezlob se ale opak je pravdou, právě na sklidnění žaludku jedině jemný zelený... možná si jedna z tisíce, ale zkus jemný zelený, slabý čaj a uvidiš. Já sem testoval PuEr po ránu a po týdnu sem ho nemohl ani videt a asi rok nepil :-?


Myslim, ze uplne nerozumis tomu, co se snazime napsat. Me totiz po ranu taky pomuze Pu Erh. Ten ranni problem se zaludkem totiz primarne nevznika v zaludku, ale ze soku ze vstavani. Jako kdybys chtel rychle rozjiet auto ktere ma uplne zmrzly motor. Telo rano z uleku zacne silet a Pu Erh ho krasne sklidni a srovna, prohreje a pripravi na den.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 1. 2008 14:37

Monishka píše:Myslim, ze uplne nerozumis tomu, co se snazime napsat. Me totiz po ranu taky pomuze Pu Erh. Ten ranni problem se zaludkem totiz primarne nevznika v zaludku, ale ze soku ze vstavani. Jako kdybys chtel rychle rozjiet auto ktere ma uplne zmrzly motor. Telo rano z uleku zacne silet a Pu Erh ho krasne sklidni a srovna, prohreje a pripravi na den.


Když píšete že by odrovnal žaludek, tak asi problém je v žaludku... No jak sem psal, každému co jeho jest. On šok ze vstávaní může mít mnoho podob :-o
Moje tělo nešílí ze šoku ze vstávání ale zelený čaj ho příjemně naladí (pohladí) a naopak nakopne mysl a ducha na celý den, má to komplexni účinek, ale jak tu zaznelo pokud se bavíme o vstávání někdy v době oběda tak asi chápu jak to stím PuErem myslíte. Ale každá píšete něco jíného, jedna že žaludek ano, druhá má šok vstávat :-D
btw: rychle rozjet auto co má zmrzlý motor je ablosutní nesmyl jelikož takovýto motor se rychle opotřebuje a zničí...
On PuEr je téměř lék a doufejte aby měl ještě účinek až vám bude třeba 40 nebo víc let, když už ted to takle řešíte...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 17. 1. 2008 15:49

Dzin Tea Racer píše:
Monishka píše:Myslim, ze uplne nerozumis tomu, co se snazime napsat. Me totiz po ranu taky pomuze Pu Erh. Ten ranni problem se zaludkem totiz primarne nevznika v zaludku, ale ze soku ze vstavani. Jako kdybys chtel rychle rozjiet auto ktere ma uplne zmrzly motor. Telo rano z uleku zacne silet a Pu Erh ho krasne sklidni a srovna, prohreje a pripravi na den.


Když píšete že by odrovnal žaludek, tak asi problém je v žaludku... No jak sem psal, každému co jeho jest. On šok ze vstávaní může mít mnoho podob :-o
Moje tělo nešílí ze šoku ze vstávání ale zelený čaj ho příjemně naladí (pohladí) a naopak nakopne mysl a ducha na celý den, má to komplexni účinek, ale jak tu zaznelo pokud se bavíme o vstávání někdy v době oběda tak asi chápu jak to stím PuErem myslíte. Ale každá píšete něco jíného, jedna že žaludek ano, druhá má šok vstávat :-D
btw: rychle rozjet auto co má zmrzlý motor je ablosutní nesmyl jelikož takovýto motor se rychle opotřebuje a zničí...
On PuEr je téměř lék a doufejte aby měl ještě účinek až vám bude třeba 40 nebo víc let, když už ted to takle řešíte...


No vsak proto jsem to s tim zmrzlym motorem rekla, ze to proste neni dobre takhle rychle. Zeleny si dam pozdeji. Pu Erh dobre tonizuje telo, rpo me funguje vyborne. Chapu ze nakazdeho funguje kazdy caj jinak.

Jinak celkove ted v zime preferuji fermentovane caje. Na zeleny ded moc nemam chut.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 1. 2008 21:18

Monishka píše:No vsak proto jsem to s tim zmrzlym motorem rekla, ze to proste neni dobre takhle rychle. Zeleny si dam pozdeji. Pu Erh dobre tonizuje telo, rpo me funguje vyborne. Chapu ze nakazdeho funguje kazdy caj jinak.
Jinak celkove ted v zime preferuji fermentovane caje. Na zeleny ded moc nemam chut.


No práve dyť PuEr se používá naopak když je žaludek zaplácanej třeba mastným obědem, nebo proste " jako na vodě", opravdu když jsem tohle četl tak sem si myslel že si dělaš srandu, PuEr po ráno, to je fakt šok...
Sice to tvoje ráno kolem poledne, to bych taky asi snesl a když píšete kolik nálevů z PuEr tak je to velmi slaby ale i tak...
Jinak zkus si ráno v 5h, dát PuEr a druhej den slabý zelený čaj, tak pochopíš o čem je řeč. Zelený je velmi sklidňujicí na žaludek, (nebavim se o silném a přelouhovaném) všude je doporučován po ránu.. Já na sobě testoval všechny své čaje a hned ráno kolem 4-5h pred meditací a nejhorší byl PuEr, pak žluté, pak červené, oolongy, bílé a nejlepsí zelené....
Ano pravda na každého funguje něco jiného, ale opravdu bych to nebral na lehkou váhu, pokud takle brzy musíš používat PuEr po ránu ( byť slabý ), tak si zaděláváš na žaludeční problémy. A hlavně PuEr velmi podporuje chuť a trávení ( hlavně ráno není co když je to nalačno )tak se po něm dost přibírá ( narozdil od oolongů třeba ), ale když Ti to tak vyhovuje tak prosím :) V žádném případě se nechci do Tebe navážet, ale vyčítal bych si že sem Tě nevaroval.
Ale pokud to ( ráno ) je opravdu poledne, tak v metabolismu už probíhají dávno jiné pochody než ráno. Opravdu zkus ráno v 5 vyzkoušet pokaždé jiny čaj a uvidís.
Jinak v zimním období se opravdu pijí spíše fermentované čaje, ať už oolongy , červené, černé, a podzimní sklizně Darjeelingů, ale sem tam dostanu i chuť třeba na Senchu, nebo Dračí Studnu :-D
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 17. 1. 2008 22:33

Ja nevstavam porad v poledne, jen kdyz nemusim do prace. To si rozvrh rozhodim na nocni aktivitu a pak to dospim rano. Me vyhovuje vic neco celat v noci nez ve dne.

Myslim, ze je jedno co kdy piju, protoze telo si samo umi rictna co ma chut. A kdyz to pomuze, tak je to asi spravne.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 1. 2008 22:50

Monishka píše:Ja nevstavam porad v poledne, jen kdyz nemusim do prace. To si rozvrh rozhodim na nocni aktivitu a pak to dospim rano. Me vyhovuje vic neco celat v noci nez ve dne.

Myslim, ze je jedno co kdy piju, protoze telo si samo umi rictna co ma chut. A kdyz to pomuze, tak je to asi spravne.

Taky sem spíš v noci aktivní. No když myslíš :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 17. 1. 2008 23:27

Dzin Tea Racer píše:No práve dyť PuEr se používá naopak když je žaludek zaplácanej třeba mastným obědem, nebo proste " jako na vodě", opravdu když jsem tohle četl tak sem si myslel že si dělaš srandu, PuEr po ráno, to je fakt šok...
Sice to tvoje ráno kolem poledne, to bych taky asi snesl a když píšete kolik nálevů z PuEr tak je to velmi slaby ale i tak...
Jinak zkus si ráno v 5h, dát PuEr a druhej den slabý zelený čaj, tak pochopíš o čem je řeč. Zelený je velmi sklidňujicí na žaludek, (nebavim se o silném a přelouhovaném) všude je doporučován po ránu.. Já na sobě testoval všechny své čaje a hned ráno kolem 4-5h pred meditací a nejhorší byl PuEr, pak žluté, pak červené, oolongy, bílé a nejlepsí zelené....
Ano pravda na každého funguje něco jiného, ale opravdu bych to nebral na lehkou váhu, pokud takle brzy musíš používat PuEr po ránu ( byť slabý ), tak si zaděláváš na žaludeční problémy. A hlavně PuEr velmi podporuje chuť a trávení ( hlavně ráno není co když je to nalačno )tak se po něm dost přibírá ( narozdil od oolongů třeba ), ale když Ti to tak vyhovuje tak prosím :) V žádném případě se nechci do Tebe navážet, ale vyčítal bych si že sem Tě nevaroval.
Ale pokud to ( ráno ) je opravdu poledne, tak v metabolismu už probíhají dávno jiné pochody než ráno. Opravdu zkus ráno v 5 vyzkoušet pokaždé jiny čaj a uvidís.
Jinak v zimním období se opravdu pijí spíše fermentované čaje, ať už oolongy , červené, černé, a podzimní sklizně Darjeelingů, ale sem tam dostanu i chuť třeba na Senchu, nebo Dračí Studnu :-D





no ja když vstavam v poledne tak problem se žaludkem nemám žadny ...problem mi dělá vstavání před 8h ráno(v 5 jsem v komatu bych nevstala ani omylem) ...to mam žaludek na vodě dycky a zelenej by to jenom zhoršil...mám to ozkoušené... puerh mě zklidní dost dobře..slabý of course... a chut k jidlu u mě nepodporuje spíš pomuže k tomu, že se mi při pomyšlení na jidlo nezvedá žaludek.... pochybuju že si zadělávám na problém se žaludkem, když mi od něj naopak pomáhá... kolikrát mám dojem, že by mi pomohlo se vyzvracet, ale puerh tohle nutkáni potlačuje výborně.... prostě ženský fungujou jinak no...
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 18. 1. 2008 00:03

Bambi píše:
Dzin Tea Racer píše:No práve dyť PuEr se používá naopak když je žaludek zaplácanej třeba mastným obědem, nebo proste " jako na vodě", opravdu když jsem tohle četl tak sem si myslel že si dělaš srandu, PuEr po ráno, to je fakt šok...
Sice to tvoje ráno kolem poledne, to bych taky asi snesl a když píšete kolik nálevů z PuEr tak je to velmi slaby ale i tak...
Jinak zkus si ráno v 5h, dát PuEr a druhej den slabý zelený čaj, tak pochopíš o čem je řeč. Zelený je velmi sklidňujicí na žaludek, (nebavim se o silném a přelouhovaném) všude je doporučován po ránu.. Já na sobě testoval všechny své čaje a hned ráno kolem 4-5h pred meditací a nejhorší byl PuEr, pak žluté, pak červené, oolongy, bílé a nejlepsí zelené....
Ano pravda na každého funguje něco jiného, ale opravdu bych to nebral na lehkou váhu, pokud takle brzy musíš používat PuEr po ránu ( byť slabý ), tak si zaděláváš na žaludeční problémy. A hlavně PuEr velmi podporuje chuť a trávení ( hlavně ráno není co když je to nalačno )tak se po něm dost přibírá ( narozdil od oolongů třeba ), ale když Ti to tak vyhovuje tak prosím :) V žádném případě se nechci do Tebe navážet, ale vyčítal bych si že sem Tě nevaroval.
Ale pokud to ( ráno ) je opravdu poledne, tak v metabolismu už probíhají dávno jiné pochody než ráno. Opravdu zkus ráno v 5 vyzkoušet pokaždé jiny čaj a uvidís.
Jinak v zimním období se opravdu pijí spíše fermentované čaje, ať už oolongy , červené, černé, a podzimní sklizně Darjeelingů, ale sem tam dostanu i chuť třeba na Senchu, nebo Dračí Studnu :-D





no ja když vstavam v poledne tak problem se žaludkem nemám žadny ...problem mi dělá vstavání před 8h ráno(v 5 jsem v komatu bych nevstala ani omylem) ...to mam žaludek na vodě dycky a zelenej by to jenom zhoršil...mám to ozkoušené... puerh mě zklidní dost dobře..slabý of course... a chut k jidlu u mě nepodporuje spíš pomuže k tomu, že se mi při pomyšlení na jidlo nezvedá žaludek.... pochybuju že si zadělávám na problém se žaludkem, když mi od něj naopak pomáhá... kolikrát mám dojem, že by mi pomohlo se vyzvracet, ale puerh tohle nutkáni potlačuje výborně.... prostě ženský fungujou jinak no...


Prave, kdyz vstavam brzo mam presne stejny pocit. jednou mi fakt bylo blbe a zkousela jsem zvracet ale neslo to, proste nebylo co. Ale uz se to dost zlepsilo, zacla jsme pit caj vic totiz :))
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 18. 1. 2008 00:14

Monishka píše:
Prave, kdyz vstavam brzo mam presne stejny pocit. jednou mi fakt bylo blbe a zkousela jsem zvracet ale neslo to, proste nebylo co. Ale uz se to dost zlepsilo, zacla jsme pit caj vic totiz :))


Chápu tvé pocity sista.... kam se hrabe alkoholová opice...prochazka ružovou zahradou proti stavům, který mě pronasledujou takhle brzo po ránu... to by člověk nejradši podstoupil okamžitou transplantaci žaludku.... ještě že mame čaj :D
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 1. 2008 11:39

Zajímavé jak na tebe působí čaj, ale PuEr je na trávení hlavně, mimo jiné a po ránu není co trávit, a zelený na sklidnění :)
Ale nechme toho, třeba Ti bude jen pomáhat, ale dle všech doporučení, rad, a to i čínských lékařů a nakonec i mojich zkušeností je nejlepší zelený ráno, PuEr po jídle a navečer...
No jak říkám, každému co jeho jest.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

hanssd

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 94

Registrován: 8. 1. 2008 09:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 24. 1. 2008 12:40

Podle me puer po ranu je vrazda. Je to pro organismus velky sok. Nehlede na to, ze puer by se mel pit po jidle. Kolik lidi dneska stiha poradne snidat? :-D
hanssd
Další

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz