Čaj a ledviny.

<<

karel.walt

Uživatelský avatar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 41

Registrován: 9. 6. 2008 01:40

Příspěvek 9. 6. 2008 01:56

Nemate se o cem hadat - dle cinsky mediciny vyber caje zalezi na telesne stavbe. Chlad a horko, Ying a Yang... Kdo ma silnejsi postavu (horkou) se musi chladit zelenym nebo bilym... Kdo ma postavu studenou (hubenou drobnejsi) se spis zahriva cervenym nebo cernym (hei cha).

Jinak tradicne Pu Erh (spravne pripraveny) by jako jediny caj nemel drazdit zaludecni sliznici. Zeleny naopak drazdi nejvic... Dle mych zkusenosti ale ta postava rozhoduje vic. Ja napr. po ranu kdyz jdu na zkousku a ani jist nemuzu (je mi blbe) tak si dam Pu Erh a jen to mi zklidni zaludek. Existuje ale vic faktoru ovlivnujicich vnitrni chlad/teplo. Stejne jako ne kazdy hei cha ohriva - napr. Lubao naopak chladi a uvolnuje zrak...
<<

karel.walt

Uživatelský avatar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 41

Registrován: 9. 6. 2008 01:40

Příspěvek 9. 6. 2008 02:03

Jeste dodatek: Pu Erh je nejvic harmonizujici caj (zakrouti energii Qi spravnym smerem) - rano nabudi, vecer pomuze usnout. POKUD ho spravne uvarite. Hodne zalezi na tom jestli ho louhujete v yixingu, varite podle Lu Yue, nebo delate v hrnecku... Spravny Pu Erh'man si da Pu Erh vzdy - i po jidle na traveni, i pred jidlem na chut'. I misto jidla jako dietu ;)

Uplne jsem zapomel co jsem vlastne chtel: Caj a ledviny.

Uskodit muze jen konzumace hrubsich (tovarni vyroby) utesovych oolongu, cervenych caju nebo Pu Erhu (kterych je tady bohuzel hooodne).

Zbytek jen prospiva, pokud ovsem volite i spravnou vodu ;)
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 9. 6. 2008 08:50

jo, puerh je dokonalý čaj při zažívacích potížích - momentálně mám čerstvé zkušenosti :-)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 9. 6. 2008 09:30

karel.walt píše:Nemate se o cem hadat - dle cinsky mediciny vyber caje zalezi na telesne stavbe. Chlad a horko, Ying a Yang... Kdo ma silnejsi postavu (horkou) se musi chladit zelenym nebo bilym... Kdo ma postavu studenou (hubenou drobnejsi) se spis zahriva cervenym nebo cernym (hei cha).

Jinak tradicne Pu Erh (spravne pripraveny) by jako jediny caj nemel drazdit zaludecni sliznici. Zeleny naopak drazdi nejvic... Dle mych zkusenosti ale ta postava rozhoduje vic. Ja napr. po ranu kdyz jdu na zkousku a ani jist nemuzu (je mi blbe) tak si dam Pu Erh a jen to mi zklidni zaludek. Existuje ale vic faktoru ovlivnujicich vnitrni chlad/teplo. Stejne jako ne kazdy hei cha ohriva - napr. Lubao naopak chladi a uvolnuje zrak...


S tim ze zkusenosti musim souhlasit. Ale zvlastni je ze ja jsem evidentne ten horky clovek ale Pu Erh mi velmi pomaha se harmonizovat, i v horku, kdy bych spis potrebovala chladit. Pu Erh take ordinuji pred zkouskama, zkousela jsme se nabudit zelenym, ale efekty byly vzdy hrozne. Akorat to nabudilo ogranosmus k jeste vetsimu stresu.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 6. 2008 09:31

Ono je taky velmi důležité kdy a jaky čaj použít, ono PuEr, je treba taky rozlišovat asopn jako základní 2 druhy a to Shu a Sheng, jelikož učinky jsou v hodně směrech, rozdílné.
Uvádím již na stránkách že čaj je termoregulátor, v zimě zahreje a v léte ochladi :-)
Ale takový Sheng co neni jeste uzrálý tak nikdy navečer neuklidní, nakopne že nebudete mít ani myšlenky na spaní :-)
To jen tak na doplnění....
Jinak drcené čaje ala sáček, nebo rize, Assam CTC, to je na ledviny hotový bič :-)
Puer je lék nejen na žaludek ale na cely kardiovaskulární systém a doknce čistí i lymfu...a mnoho dalšího.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 6. 2008 09:33

Monishka píše:[
S tim ze zkusenosti musim souhlasit. Ale zvlastni je ze ja jsem evidentne ten horky clovek ale Pu Erh mi velmi pomaha se harmonizovat, i v horku, kdy bych spis potrebovala chladit. Pu Erh take ordinuji pred zkouskama, zkousela jsme se nabudit zelenym, ale efekty byly vzdy hrozne. Akorat to nabudilo ogranosmus k jeste vetsimu stresu.


Na ochlazení, Liu Bao z černých a zelených Long Ting.
Záleží opravdu na tvém rozpoložení. Já to řeším tak že si tělo opravdu řekne na co má chuť :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 9. 6. 2008 10:09

Dzin Tea Racer píše:Puer je lék nejen na žaludek ale na cely kardiovaskulární systém a doknce čistí i lymfu...a mnoho dalšího.

funguje i jako regulační prvek tukového metabolismu - pomáhá, podobně jako L-Carnitin, spalovat tuk, ale na svalovou hmotu "nesahá"
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 6. 2008 10:17

Doom píše:
Dzin Tea Racer píše:Puer je lék nejen na žaludek ale na cely kardiovaskulární systém a doknce čistí i lymfu...a mnoho dalšího.

funguje i jako regulační prvek tukového metabolismu - pomáhá, podobně jako L-Carnitin, spalovat tuk, ale na svalovou hmotu "nesahá"


Ano hlavne oolongy a oba PuEr, Shu a Sheng :-)
PuEr dokonce jako antibiotikum :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 9. 6. 2008 10:32

Dzin Tea Racer píše:PuEr dokonce jako antibiotikum :-)

... díky přírodní plísni

není divu, že za dávných dob byl puer nápoj císařů - tolik pozitivních účinků na lidský organismus se jen tak nevidí
<<

Pedro

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 30

Registrován: 2. 10. 2008 10:41

Příspěvek 30. 12. 2008 01:12

Účinky Pu-Erhu na tělo jsou opravdu obdivuhodné. Mě například nedávno vyléčil- a vyléčil myslím doslova: měl jsem 39teploty a po Shu Pu-Erhu jsem byl zdravý jako rybička do hodiny po vypití :-)
Předchozí

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz