Pomoc z výběrem čaje

<<

Thornwald

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 1

Registrován: 13. 12. 2009 20:05

Příspěvek 13. 12. 2009 22:03

Pomoc z výběrem čaje

Zdravim vás všechny :), potřeboval bych poradit ohledně výběru dvou čajů .Hledám nějaký opravdu silný čaj na spaní , který opravdu uspí /ale ne napořád takže Durman ne :D/ mám problémy se spaním a moje kamarádka také , ale meduňka už mě nepomáhá.
Ten druhý čaj bych potřeboval naopak na energii , jestli znáte někdo konkrétně nějaký opravdu silný zelený čaj - zkoušel sem například Mate , ale zas tak efektivní mi to nepřišlo - vím že je samozřejmě důležitý postup , příprava čaje a jak se pije ale každá rada dobrá

úředem díky moc

Thornwald
Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený.Stáří , když silné je , neohýbá se,mráz nespálí hluboké kořeny. Z popela oheň znovu vzplane,ze stínů světlo vzejde náhle: až zkují ostří polámané , nekorunovaný zas bude králem.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 12. 2009 22:25

Také zdravíme, na podporu spánku je nejlepsí teplé mléko s medem, nebo i kakao. Každopádně je dobrý bílý čaj, nebo lehký shu puer či oolong. Na povzbuzení jsou dobré zelené čaje, Long Jing, Yunany, Sheng Puery, žluté čaje také.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 14. 11. 2013 21:30

Re: Pomoc z výběrem čaje

Vysvetlite mi prosim, ze aky je rozdiel medzi zelenym a bielym cajom??? Zeleny sa susi na slnku a biely tiez, biely obsahuje tiez tipsy a aj zeleny, zeleny a biely su bez oxidace. Pri bielom pisu, ze sa nechavaju listy zvädnut... nie je to to iste ako oxidovanie. Jednoducho aky je zakladny rozdiel? v suseni?
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 15. 11. 2013 11:31

Re: Pomoc z výběrem čaje

Ne nezbytně, sušení na slunci je právě záležitost spíše bílého čaje. Zjednodušeně se u zeleného provádí zavadání, tvarování, zastavení oxidace teplem u čínských na woku, u japonců napařením. U bílého po zavadnutí dojde právě k tomu sušení ideálně na slunci, častěji strojově a tím se dokončí výroba. To co píšu jsou společné znaky, postupy se u jednotlivých čajů samozřejmě liší, takže to ber spíš jako rámcovou představu.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 15. 11. 2013 11:55

Re: Pomoc z výběrem čaje

Farky prave tym pomalsim zavednutim biely trosku zoxiduje cca 8% ale nieje to klasicka oxidacia (z chemickeho pohladu samozrejme je :-) )
zaklad prave bieleho by mal byt kultivar, hrozne zalezi od toho ako to beries lebo v dnesnej dobe najdes biele caje aj z inakadial
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 15. 11. 2013 16:05

Re: Pomoc z výběrem čaje

FarKy,
něco o bílém čaji si můžeš přečíst mimo jiných zdrojů zde:
http://tea-and-around.blogspot.cz/2013/ ... e-mym.html

a pak je již jednoduché odvodit v čem se od zeleného liší. Případné komentáře nebo připomínky, chyby již spíše do vlákna o bílých čajích zde na fóru a kdyžtak duplicitně na blog - tam mi přijde email s upozorněním, abych nezapomněl odpovědět.

Odkaz schválen administrátorem.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz