Škodlivé látky v čaji?

<<

Pavel>X<

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 19

Registrován: 12. 1. 2010 19:36

Příspěvek 10. 3. 2010 23:36

Škodlivé látky v čaji?

No já sem zatím našel jenom semínko ale už bylo převařený...:D No ale k věci ségra dělá zdravotní laborantku a jejich kantorka co do toxikologie? dělá spoustu let říkala že jsou čaje co se pěstujou vedle dolů můžou a byvají kontaminovaný těžkýma kovama a prachem. Při větší konzumaci by to mohlo škodit ale asi to nebo de nic až tak žíly trhajícího. Jak dohledat místo plantáže potažmo jestli nejsou vedle například čínský uhelný doly nebo důl na železnou rudu pro náš komunistický stát (KLDR)? :smile:

Velmi zajímavé téma, ale rozhodne nepatri do tehle sekce Very Happy Přesouvám... Dzin Tea Racer
Život je báječná hra chutí.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 11. 3. 2010 10:17

Kontaminace je jistě možná, nicméně o místě kde se pěstuje čaj a současně jsou společně čajové zahrady a doly jsem ještě neslyšel.
Ve Fujianu mi s veškěrou vážností sdělili, že veškeré hnojené, jakož i používání pesticidů při plánování je přísně kontrolováno státní komisí a při odhalení hrozí obrovské pokuty(její výši mohu najít, pokud to někoho bude zajímat). Tudíš, že se nic takového prostě nevyplatí dělat.
Moc bych to sice nepřeceňoval, v té zemi příčinlivost obyvatelstva nezná mezí, že, ovšem faktem je, že zpracovatelé a distributoři jsou nepochybně schopni takové "vylepšeníčko" rozeznat a pokud by takový čaj od farmářů nakoupili, sami riskují problémy s následnou distribucí. A ztráta tváře v Číně, je poukázkou na sebevraždu.
Viděl jsem čajovníky od prachu, to ano. Rostly vedle prašné silnice, ale ani tady, vzhledem k mizivému provozu motorových vozidel bych se intoxikace zplodinami nebál.
OT: Co bych nikdy nejedl ( mimo zemi původu) jsou ale buráky!!
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 3. 2010 15:44

Tohle je sice jedna stranka veci, proto nekupovat caje u dodavatelu co maji strucny nebo zadny popis u caju! Druha vec je skladovani, plisen na cajich napacha daleko vetsi skody nez caj rostly podel cesty! Jednou jsem se priotravil spatne skladovanym cajem a nikomu to nepreji!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 11. 3. 2010 16:08

Přesně tak!
A ne že by to byla zase taková vzácnost. Kolikrát už jsem slyšel ty nesmysly o kulturních plísních na PuErhu.............. :shock:
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 20. 4. 2013 21:33

Re: Škodlivé látky v čaji?

A ked napr. nepouzivam pri cajovani sitko a robim si biely caj a pijem ho aj s chlpkami... to neskodi? ved predsa ked pijete matchu, tak to vlastne pijete aj ten cajovy prasok, vlastne list nie?
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 20. 4. 2013 22:08

Re: Škodlivé látky v čaji?

Proč by mělo škodit pít s nálevem i "chlupy" z tipsů? Já mám bílé čaje velmi rád a zatím mi ty chlupy v nálevu vůbec nevadily, to přeci není škodlivá látka :-) Nebo jsem jen špatně pochopil otázku?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 20. 4. 2013 23:53

Re: Škodlivé látky v čaji?

Kdepak, neškodí, není to na závadu.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 24. 4. 2013 10:21

Re:

Dzin Tea Racer píše:Tohle je sice jedna stranka veci, proto nekupovat caje u dodavatelu co maji strucny nebo zadny popis u caju! Druha vec je skladovani, plisen na cajich napacha daleko vetsi skody nez caj rostly podel cesty! Jednou jsem se priotravil spatne skladovanym cajem a nikomu to nepreji!


Jaký vliv má na kvalitu čaje popisek u dodavatele? 88;-) Na základě této skutečnosti se nedá přece posuzovat kvalita čaje. To že dodavatel nemá někde popisek může mít spoustu jiných příčin a důvodů :D
Čaj jako životní cesta.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 4. 2013 11:24

Re: Škodlivé látky v čaji?

To je spatne pochopeno, popisek nema vliv na kvalitu caje, ale caj kde je jen oznaceno napr. Zeleny čaj, takovy proste nekupuji, jelikoz nevim ani stari, puvod atd. Prodejce ktery nema u zbozi zakladni informace bud je nevi nebo to dela zamerne... Az na vyjimky...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 24. 4. 2013 15:46

Re: Škodlivé látky v čaji?

Ne ne myslím, že jsem tě pochopil velmi dobře ;-) Nemusí nutně znamenat, že zboží bez popisku je nějakým způsobem nekvalitní či závadné, nebo pochybné existence :-)

Necituj prispevek který je hned pod tím kam odpovídáš. Dzin Tea Racer
Čaj jako životní cesta.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 4. 2013 15:52

Re: Škodlivé látky v čaji?

Nikde jsem nepsal že zboží bez popisku je závadné nebo pochybné existence. Jen že bych takové nekupoval. Ty by jsi si koupil nekde na netu např. ( maso ) bez bližsiho popisku? Nebo by jsi si koupil ( maso - hovezí, kontrolovaný chov, nemecko, cislo certifikátu, datum porázky ) ? ;-)
Já prostě nekupuji věci bez deklarovaných základních popisků, jelikož jsem se již nekolikrát a nejen já napálil.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 24. 4. 2013 21:10

Re: Škodlivé látky v čaji?

Podívej může tam být napsané co chce a může to být stejně nepravdivé ;-) Každopádně to působí věrohodněji to máš pravdu, ale nic to nezaručuje. Stejně tak jak se říká "papír snese všechno". Já si myslím, že je lepší na zkoušku objednat a na základě zboží, které ti dojde si udělat názor.

Znovu upozornuji, necituj na co právě odpovídáš. Dzin Tea Racer
Čaj jako životní cesta.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 4. 2013 22:18

Re: Škodlivé látky v čaji?

Ano, působí to verohodněji a já osobně si opravdu nebudu objednávat naslepo zboží kde není uvedeno nic víc. Jelikož popisek zelený čaj, může být opravdu cokoliv. A ikdybych si naslepo objednal, tak mě prodejce může odpalkovat že tam mel jen popisek zelený čaj. Takže mohl klidne prodávat treba 10 let starý čaj.
Takže opravdu to kupovat nebudu. Pokud tam mel prodejce napsano zelený čaj Long Ting 2012, tak mohu diskutovat jestli to byl nebo nebyl Long Ting a jestli onen rok.
Ale pochopitelně jsou nepoctiví prodejci co si tam napíší bludy, i prodejci co tam pro jistotu nenapísí nic. Ale co je psáno to je dáno a na tom základe může být i reklamace. Objednat si čaj bez popisu a bližsí deklarace na zkousku, je možná lepsí, ale jen pro prodejce, rozhodne ne pro kupujícího ;-)
Ty by jsi si v obchode koupil pivo kde neni polepka a je tam jen pivo? A koupil by jsi si jich hodne od každeho jedno? A kdyby jsi si udelal názor že je dobré koupil by jsi si více? Nebo kdyby jsi vedel že mas rad plzen nekoupil by jsi si rovnou bez zkouseni a drahych experimentů rovnou práve onu plzen? ;-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 25. 4. 2013 11:29

Re: Škodlivé látky v čaji?

:-) Zcela vyčerpávající dzine ;-) Co dodat? Vidím to trošičku jinak :smile:
Čaj jako životní cesta.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 4. 2013 14:09

Re: Škodlivé látky v čaji?

To je v pořádku, co člověk to názor. Ono je dokonce asi povinne uvadet informace o zboží typu potravina nebo nápoj.
Koupit si pak Goykuro best kvalita a za pul roku zjistit ze ze zahrady vidis Fukušimu asi budeš premyslet jinak :-))) a to ze prodejce nedal vice info bude druhotné...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz