Matcha, Sencha, Karigane, alebo cajovanie v prirode

<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 9. 8. 2010 15:23

Matcha, Sencha, Karigane, alebo cajovanie v prirode

Nedávno som zistil, že odkedy robím v čajovni, tak moje pitie čaju sa obmedzilo na rýchly nálev medzi objednávkami. A aj keď som doma, tak je buď príliš neskoro, alebo je to len čajovanie sprevádzajúce iné činnosti. Uvedomil som si, že Tea-Time, aj keď čaju rozhodne nevypijem málo, sa už pekne dlho nekonal. Tak ma teda napadla spásonosná myšlienka, že si na dovolenku zoberiem čajové náčinie.

Prvá príležitosť sa naskytla deň po príchode. Vonku nádherné pobúrkové počasie a ja som si vyhliadol pekne situovaný machom obrastený kamenný múrik. Vytiahnem chavan, ďalšie nástroje na matchu a ide sa na to. Pripravoval som Matchu Wako od Marukyu Konyamaen z Uji. Dve naberačky chashaku, cca. 80 stupňová voda a šľahať. Jedná sa o výbornú usuchu, ale na prípravu na spôsob koicha by bola trochu trpká. Chuť hladká, do orieškova a s veľmi dlhým dozvukom.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na druhé dokumentované čajovanie som sa vybral o siedmej ráno do lesa. Po krátkej prechádzke a hľadaní som objavil vyčnievajúci balvan, ktorý bol ako stvorený na čajovačku. Pripravil som Senchu Tsuyuhikari z oblasti Shizuoka. Cca. 6-7g do 150ml kyusu, prvý nálev 75 stupňovou vodou na 50 sekúnd. Druhý 70°C a 10s, tretí 70°C a minútu. Chuťovo by som túto senchu zaradil ako „suchú“ , to znamená že nedominuje sladkosť, ale skôr akási mliečnosť. Rozhodne jej však nechýba plnosť chuti.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Miesto na posledné dokumentované čajovanie som vybral breh lesného potôčika. Oku lahodiaca scenéria znova umocnila chuť dobrého čaju, aj keď ma trochu viac zlákala na fotenie a tak som sa pre dobrú fotku skoro zrúbal do potoka. Pripravoval som Karigane Sakuraba, pochádzajúci zo Shizukoky, kultivaru Yabukita a je ovoňaná lístkami sakury. Podľa dodávateľa ide o mix čaju z Ichibancha 2010 a čaju z roku 2009. Prvý nálev 80°C 50s, druhý 80°C 15s a tretí 85°C a minúta lúhovania. Čaj je skôr jemnejšej chuti, s jemným neinvazívnym tónom sakury, presne takto má podľa mňa chutiť ovoňaný čaj.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Dúfam, že som vám poskytol inšpiráciu na čajovanie v prírode a podelíte sa o fotky.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 8. 2010 15:31

Moc moc hezké, já moc matchu neumim, tak tohle se mi moc líbí. :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 9. 8. 2010 17:13

no na tejto fotke sa mi ta matcha az tak dobre nepodarila vyslahat, da sa to aj ovela lepsie :D zajtra idem pre novu matchu, tak mozem skusit daco nove nafotit

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz