Pomoc pri vybere :D

<<

Riso

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 25. 11. 2010 21:15

Příspěvek 25. 11. 2010 21:45

Pomoc pri vybere :D

Zdravým všetkých potreboval by som pomôcť pri výbere nejakých čajov. Som na tomto fóre nový a akurát začínam s čajmi, v podstate môžem povedať že som ešte ani poriadny čaj nepil. :smile:
Takže v prvom rade by som potreboval pomôcť pri výbere nejakého zhongu asi budem kupovať z www.teatrade.sk poprípade by som chcel aj z čiech len neviem ako je to z dopravou či by to došlo pekne povedané neporušene :D respektíve kolko bude stáť poštovné na slovensko.
Ďalej by som potreboval poradiť s nejakými čajmi na povzbudenie zatedy čo som tu tak zbežne čítal tak by som skúsil asi Meng Ding Cui Yu, Pi Luo Chun
chcel by som skúsiť aj nejaké japonské. Ďalej som tu čítal že biele sú dobré na koncentráciu a učenie tak z tých nejaké a ešte by som chcel nejaký na ukludnenie ked prídem večer domov taký na dobrý spánok. Poprípade čo by ste mi poradili ešte na začiatok.
Vopred ďakujem za každú dobrú radu . :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 11. 2010 21:51

Re: Pomoc pri vybere :D

Rovnou zapmen že koupís čerstve zelené čaje. Neni jejich sezona :-)
Na to uceni, zkus oolong, červeny čaj, nebo sheng i shu puer.
U zhongu to neni podstatne, vybirej dle obsahu a jak se TI libi.
Vylozene pred spaním aby jsi nebyl moc nabuzeny, tak je idelani bíly čaj a u mne i tmavy shu puer nebo tmave oolongy.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Riso

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 25. 11. 2010 21:15

Příspěvek 25. 11. 2010 22:11

Re: Pomoc pri vybere :D

A mohol by si mi poradit konkretnejšie nejake z tych čajov ?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 11. 2010 22:26

Re: Pomoc pri vybere :D

No detailne to je na webu i s ucinky :-)
www.tea-earth.net
to si spis rekni ty. LongFeng.cz zasila i na slovensko a tam si vyberes na 100%.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 25. 11. 2010 23:03

Re: Pomoc pri vybere :D

Také jsem si prošel procesem, kdy mi tu téměř nikdo nebyl ochoten poradit nějaký konkrétní čaj :D Tak tedy vyberu pár mých oblíbených zástupců:

Zelené: Long Jing Shi Feng, Huang Shan Mao Feng, nějací japonci (Sencha, Gyokuro) - ale to už jsou hodně specifické čaje
Oolongy: Tie Guan Yin (je jich více, ideální kompromis je pro mě semi-baked a pak možná i nějaký tradiční), Wen Shan Bao Zhong, Mao Xie, Long Juan Ben Shan
Červené/černé: Je to celkem jedno, chce to zkusit různé darjeelingy (Thurbo, Guranse Tips, Meghma apod.) a pak klasičtější jako je Gruzia, nebo Thai Black, nebo dále Liu An, nyní mi moc zachutnal Wu Liang
Pu-erh: Na začátek by to chtělo najít něco co nejlepšího, asi jen vzorek. Protože u levnějších (a mladších) se pak často stává, že buď je výborný, nebo skoro špatný. Velice dobré jsou LongFeng.cz puerhy (přímo longfeng produkce, ale tam bude velký problém něco sehnat). Shu jsem už mnohokrát koupil dost levný a byl dobrý (chutnal mi, hodnotil bych 3.5/5). Sheng je podle mě horší najít, celkem nerad přiznávám, že Dzin má pravdu, když tvrdí, že k puerhu se člověk musí propít. Původně jsem totiž shengy neměl vůbec rád, nyní si jej občas rád s chutí dám, je to prostě něco jiného.


Uvedl jsi Meng Ding - pokud ho chceš ochutnat (zajímavý čaj, ale s odstupem času musím říct, že to není zrovna "můj šálek čaje"), tak si počkej na jarní produkci (kolem března by snad měl jít sehnat). Velice povzbuzující jsou (pro mě) ty zelené, které jsem psal (první 2). Ovzlášť Huang Shan Mao Feng. Mnohokrát jsem četl o povzbuzující účincích jasmínu v zeleném čaji. Jasmín ale moc nemusím, takže nevím.

Před spaním můžu cokoliv kromě žlutých/zelených... Soustředěnější jsem po každém čaji, který mi chutná, nejvíce opět trojice bílé/žluté/zelené.

Snad jsem alespoň trochu poradil :-)

// Jinak mám doma ještě zbytek Shi Fengu (struktura téměř stejná i u Huang Shan Mao Feng) a je stále dobrý, jen méně voní, účinky pořád stejné. Jsou více zapečené, než tipsové zelené (jako je tam Meng Ding), tak zřejmě víc vydrží. Uskladněn je v ALU/ZIP sáčku. Takže bych klidně zkusil z nějakého obchodu vzorek vzít. Ještě k těm vzorkům - napiš prodejcům mail, jestli jsou ochotní ti udělat vzorky čajů (asi i napiš kterých čajů), většinou jsou ochotní
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 11. 2010 23:24

Re: Pomoc pri vybere :D

Ale on chtel poradit si myslim z konretni nabidky, ne vypsat seznam. To si mohl projit web. :-)
Já nasel zbytek LJ Shi Feng a neni to nic extra ale dá se to.
Jinak ty pred spaním nemužeš bílý? TO je divne jediny nemá žádny thein v sobe :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 26. 11. 2010 08:11

Re: Pomoc pri vybere :D

Aha, tak se mi to asi popletlo a bílé tam nepatří (je vlastně pravda, že jsem jich tolik nepil...). Malá chybička. Opraven původní příspěvek

Pořád jsem dal konkrétnější seznam, tys dal v podstatě odkaz na 750 čajů :D Některé z nich najde i na teatrade, ale např. jejich nabídka zelených je víceméně spousta japonských a pár jiných.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 11. 2010 10:25

Re: Pomoc pri vybere :D

Jasny, bylo mi to divne že bílé. Tak to editni at ho nemateme :-)
Není problem dát konkretní seznam, ale musí ním dat vice parametrů, jako treba jak to má chutnat, kolik to má stat a kde presne nakupovat, přesnější ucinek. Ale myslím že si vybere. Nejlepe aby nám dál treba 5 zelenych, 5 červenych.... a my mu z toho vybereme. Tak jsem to myslel.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Riso

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 25. 11. 2010 21:15

Příspěvek 27. 11. 2010 01:47

Re: Pomoc pri vybere :D

Prave to je v tom ze este len zacinam idem v podstate naslepo preto sa pýtam na nejaké konkrétne ktoré by boli v tomto období najvhodnejšie. Konečne mam čas cez vikend tak si môžem lepšie pozriet forum a ešte neviete náhodou kolko je poštovné na Slovensko.
Diki moc Blastere za rady.
A ešte keď sa môžem spýtať zhong a gaiwan su synonyma alebo je medzi nimy nejaky drobny rozdiel len aby som bol na istom. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 11. 2010 01:59

Re: Pomoc pri vybere :D

Ano je to to samé zhong a gaiwan.
Postovne odkud? :-) Myslíš z longfengu? Jak jsem TI radil už nahore? Dyt se mrkni do podminek a máš to tam napsane.
Musíš byt konkretní není problem Ti tu vypsat 50 čajů, ale pokud nam nedas kriteria o cene, chuti, učincích, síle apod. Tak to je střílení naslepo. Byt Tebou objednam si mensi gramaž a vice druhu čajů, at mas moznost ochutnat a vybrat si. To co chutan Ikovi, nebo co mam rad já nemusi chutnat Tobe.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Riso

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 25. 11. 2010 21:15

Příspěvek 27. 11. 2010 19:44

Re: Pomoc pri vybere :D

Chapem, skusim nejaké vybrať a potom ich sem môžem hodiť zatedy dik za rady :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 11. 2010 19:53

Re: Pomoc pri vybere :D

Nemáš zač. Od toho tu forum je :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz