Pomoc s vyberem puerhu, vzorkove caje

<<

spachal

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 26. 2. 2011 20:01

Příspěvek 28. 2. 2011 03:13

Pomoc s vyberem puerhu, vzorkove caje

Zdravim toto forum a rad bych poprosil zkusenejsi s vyberem puerhu. Caje popijim u zdlouha leta, ale prave puerhy me asi trochu neopravnene mijely, respektive piju je, jen bohuzel nemam predstavu o ruznych variantach ..

Takze bych potreboval poradit, planuji nakup 'vzorku', asi ze zahranici a chci se zeptat, co vlastne zvolit. Nemam poneti, zda ma vubec vyznam nakupovat levne puehry ze zahranici, to je muj hlavni dotaz. z obchodu jako YunnanSourcing, Pot In Pot, Dragon Tea House ap.
Moje predstava je 50-100g 'vzorky ', v cene tak 5-10$, celkove v teto chvili tak za cenu 50$ ci pripadne lehce nad. Nejde mi v tehle chvili o kvalitu, chci proste zjistit, jaky typ puerhu mi bude vice vyhovovat, teprve pak bych postupne zacal nakupovat kvalitnejsi caje.
Doted jsem se spokojil s jako konzumnim cajem i se sypanym puerhem z Oxalisu, takze jak vidite, nejsem v tehle fazi nijak narocny :] ..

Mam radeji tmavsi Shu, alespon z toho, co jsem zatim kde mel moznost ochutnat, ale je take mozne, ze jsem proste jeste kvalitni zelene nepil ..
Take se mi prave dnes pres noc louhuje jedna pekna yixing konvicka v Shu cihle :], takze asi by bylo lepsi u tmavych caju zustat ..

Pomohl by mi nekdo zkuseny s vyberem vzorku, treba z YS? S nimi mam vcelku dobre zkusenosti, ale pokud mi doporucite jineho prodejce, budu take rad. Jde mi jen o to, aby kdyz uz si nejaky puerh do budoucna oblibim, aby byl i nadale k dostani, tohle je pry na YS docela v pohode ..
Moje predstava je v uvedene cene okolo osmi vzorku, jen netusim, jake vybrat. Poradite? Predem dekuji!

ps: zdravim tearacera, svet je maly, schvalne jestli poznas, odkud :P
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 2. 2011 11:24

Re: Pomoc s vyberem puerhu, vzorkove caje

Zdarek,
tak já byt tebou zanechal bych experimentů se zahranicnim obchodem a hlavne výše jmenovanym, take jsem mel tu zkusenost a (YS ne ale v jinych ) , a daleko lepsi je nakupovat u nas u prodejců co maji puery dobre deklarované. Je to levnejsí, je to jistejsi a rychlejsi :-)
Doporucuji vyzkouset neco z nabidky pana Prachare. longfeng.cz myslím že na pozadani Ti zasle i vzorky a má vynikající shu i sheng. Tam se neda šlapnout vedle. Pak levnejsi je obchodcajem.net ale tam už musis vybirat a cena je umerná kvalitě.

PS: Z nejmenovaného PC fora se zname asi že? :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

spachal

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 26. 2. 2011 20:01

Příspěvek 28. 2. 2011 13:25

Re: Pomoc s vyberem puerhu, vzorkove caje

Ahoj, dky za rychle info, na ceske obchody jsem se dival, najisto se na ne zamerim az budu kupovat uz nektere case na 'dobre popijeni', jak tomu rikam ja :]. V teto chvili mi jde hlavne o to, abych zkusil ruzne varianty puerhu, abych si alespon udelal predstavu o tom, na co se do budoucna zamerit. Procetl jsem si vyborny prehled http://www.tea-earth.net/black.html, hodne uzitecne, docela mi to v rozhodovani pomohlo.

No, jeste si nakup vzorku necham projit hlavou, mam dobrou zkusenost tak tyden, dva pockat s rozhodnutim, pak se uvidi :]

OT: a ano, forum klidne jmenuj, na iphone.cz me znas jako spachal_tmp, dnes uz malo aktivni spachal :]
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 2. 2011 16:16

Re: Pomoc s vyberem puerhu, vzorkove caje

No tak si to rozmysli, já bych už dnes v zahranici kupoval vyjímecne jen :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz