Japonské čaje versus radiace

Budete kupovat Japonské čaje když hrozí kontaminace?

Ano
12
71%
Ne
2
12%
Nezajímá mne to japonské čaje nepiji
3
18%
 
Celkem hlasů : 17
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 3. 2011 12:07

Japonské čaje versus radiace

Situace v Japonsku je opravdu tragická, hodně mne to vzalo, tohle je prostě život, můžeme mít sebe lepší techniku, lítat do vesmíru, transplantovat srdce, ale pak jeden záchvěv země a je tu tragedie.
Zaslechl jsem uvahy o radiaci a jejího vlivu na produkty z Japonska.
Mám strach o čaje, když prý v Tokiu teče z kohoutku radioatkvini voda, co ted? Oblasti jsou nekteré daleko, ale po havarii v Černobylo tu jeste před 5ti lety rostli radioaktivní houby.
Co si o tom myslíte?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

melkhior

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 12

Registrován: 30. 1. 2011 21:07

Příspěvek 24. 3. 2011 20:05

Re: Japonské čaje versus radiace

Já bych se nebál. Radioaktivní voda v Tokiu sice byla, ale úroveň její kontaminace byla malá. Pokud dané události sleduješ, tak u Fukušimi byla radiace 160 mikrosievertů (na některých místech elektrárny až 500(, zatímco při výbuchu Černobylu se pohybovala mezi 1000 - 10000 sievertů, což je markantní rozdíl. Důležité je také si uvědomit, že ta radiace pochází z převážně z uniklého radioaktivního jódu, který má poločas rozpadu 8 dní. Navíc pokud si člověk uvědomí, že v minulosti proběhlo přes 2000 atmosferických testů jaderných hlavic, kdy např. radiační mrak a tlaková vlna oběhly celou Zemi několikrát, tak mu začne "jaderná katastrofa" v Japonsku připadat jako pšouknutí.

Jinak radiace je všude kolem nás přirozená a třeba při cestování letadlem člověk schytá zajímavé dávky kosmického záření. A jinak pokud jíš banány ( můžou být radioaktivní), tak konzumace 1 kg banánů je jako kompletní rentgen hrudníku.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 3. 2011 21:17

Re: Japonské čaje versus radiace

Nevztahuj to na mne, to bylo hozeno do diskuse, ne že bych se ptal přímo já.
Ona na druhou stranu je jedna vec co rikají media a co je skutečnost, o Černobylu jsme se dovedeli s velkym spoždením.
Já za sebe odpovídám že se nebojím. Ale jak to dopadne uvidíme.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

melkhior

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 12

Registrován: 30. 1. 2011 21:07

Příspěvek 24. 3. 2011 23:50

Re: Japonské čaje versus radiace

Ok :D . Ono to totiž vypadalo, že se ptáš ty osobně. Jasně, že z medií se člověk nedozví úplně vše, ale existují zdroje, kterým se dá víceméně věřit. Jinak pokud by náhodou čaj byl zasažen, tak se do ČR nedostane. Více se bojím, že celá situace v Japonsku ovlivní cenu jejich čaje.

Jinak pokud se ti zdá moje reakce přehnaná, tak je to tím, že mě dost vytáčí, jak většina lidí v ČR panikaří ( skupování jodových tabletek a tak).
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 3. 2011 23:57

Re: Japonské čaje versus radiace

No tak ta hysterie je také pobuřující.
Cenu čaje nevim jestli to ovlivní, asi urcite spíše z důvodu drahych pohonych hmot atd...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Spide

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 29

Registrován: 28. 3. 2009 22:43

Bydliště: Nymburk

Příspěvek 3. 4. 2011 21:27

Re: Japonské čaje versus radiace

Tak v mém okolí naštěstí nikdo jódové tabletky nekupuje a japonských čajů bych se nijak nebál..kdyby došlo k zasažení čaje tak ho japonci do světa vůbec nepustí. V případě japonců nemám strach ze zamlčování informací a zametání pod koberec :)
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 4. 4. 2011 09:59

Re: Japonské čaje versus radiace

Spide píše:Tak v mém okolí naštěstí nikdo jódové tabletky nekupuje a japonských čajů bych se nijak nebál..kdyby došlo k zasažení čaje tak ho japonci do světa vůbec nepustí. V případě japonců nemám strach ze zamlčování informací a zametání pod koberec :)

to si myslím i ja... viem si predstaviť nejakého perfekcionistu čo by chytil do ruky dozimeter a začal merať a potom by sa sťažoval..
takže si to asi japonci nedovolia...
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Alenka

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 4. 4. 2011 17:02

Bydliště: Čajovňa dobrých ľudí, Pri synagóge 3, pešia zóna, Nitra

Příspěvek 4. 4. 2011 17:11

Re: Japonské čaje versus radiace

My, ako Čajovňa dobrých ľudí, vozíme letecky japonské čaje pravidelne. Posledná zásielka čajov, čajovej keramiky a porcelánu prišla do Nitry pred pár dňami. Skúšky na radiáciu boli vykonané na japonskej strane pred odletom a rovnako sa čaje kontrolovali na radiáciu ešte pred ich preclením. Môžeme potvrdiť, že čaje žiadne známky radiácie nevykazovali a boli prepustené do voľného obehu.

Tak na zdravie!

S pozdravom
Alenka Ondejčíková,
Čajovňa dobrých ľudí Nitra
http://www.e-tea.eu
<<

Kazisvet

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 84

Registrován: 25. 12. 2008 12:22

Příspěvek 5. 4. 2011 13:50

Re: Japonské čaje versus radiace

Tiež som dosť rozmýšľal nad radiáciou a čajmi z Japonska.
A poviem Vám, že z toho dobrý pocit nemám. Keď si človek vezme, že radiácia zasiahla "vraj" aj časť Európy, tak aká koncentrácia musí byť v okolí Japonska.
A s tým zamlčovaním údajov o radiácii...ťažko povedať.
Zase na druhej strane, myslím si že 50 - 100 gramové balenie čaju, ktoré si bežne kupujem hádam nebude obsahovať smrteľnú dávku radiácie.

ďalej otázka na Alenku:

Chystám sa na veľtrh ktorý sa organizuje tento mesiac v Nitre. Ešte som tam nikdy nebol a chcem sa teda opýtať, či bude na mieste možné zakúpiť čaje a príslušenstvo a či budem odchádzať s úsmevom na tvári :)
Ďakujem
<<

spachal

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 26. 2. 2011 20:01

Příspěvek 5. 4. 2011 15:15

Re: Japonské čaje versus radiace

Nic proti, ale anketa je v podstate nesmyslna. Pokud jako kontaminaci myslis ne znecisteni, ale ozareni a naslednou radioaktivitu, je nerealne, ze by radioaktivni caje opustily tovarnu, pokud by k otmu doslo, tezko by to proslo pres odbaveni na japonske strane a je v podstate nemyslitelne, ze by to proslo bez povsimnuti i pres ceske celnice.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 4. 2011 17:39

Re: Japonské čaje versus radiace

Dost pochybuji že je zbytečná, hodne lidí to proste nebude kupovat protoze neveri že by celníci vše kontrolovali. Hodne lidi už ted hysterčí co nebudou kupovat :-)
V dukladnost našich celníku opravdu neveřím...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 5. 4. 2011 18:14

Re: Japonské čaje versus radiace

Třeba já je nebudu kupovat! :-)
Ten jedinej hlas nahoře je můj.
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 5. 4. 2011 19:54

Re: Japonské čaje versus radiace

Stan píše:Třeba já je nebudu kupovat! :-)
Ten jedinej hlas nahoře je můj.


Ale to je tím, že již delší dobu hlásáš: Kdo by pil japonce? :-D ;-)
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

Alenka

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 4. 4. 2011 17:02

Bydliště: Čajovňa dobrých ľudí, Pri synagóge 3, pešia zóna, Nitra

Příspěvek 6. 4. 2011 09:57

Re: Japonské čaje versus radiace

Sme v stálom kontakte s producentmi čaju v Japonsku a napríklad v Šizuoke sa kontroluje radiácia denne. Naši hygienici, nie colníci, zatiaľ dôslední sú, ale dôslední a zodpovední by mal byť najmä dovozca a vývozca čaju.

Téma japonských čajov a radiácie rezonuje zrejme svetom dosť silne, lebo pred chvíľou som dostala mail aj od priateľov a čajových farmárov z čínskeho Dong Ding Shanu, ktorí pestujú Pi Lo Chun a tiež sa pýtali na náš názor na japonské čaje.

Milý Kazisvet: Tešíme sa na stretnutie v Nitre. Na 14. ročníku medzinárodnej výstavy bonsajov, suiseki a čaju BONSAI SLOVAKIA 2011, bude non-stop program obsahujúci mnoho ochutnávok zaujímavých čajov, napríklad puerov zo starých divokých čajovníkov, Banzhangov..., budú tam čajové rituály, premietania, čajové expozície, dokonca i puerové kamene, ktorými sa v Xishuangbanne nohami lisujú čajové koláče. Čajovňa dobrých ľudí tu bude tentoraz v indickom štýle, môžete si posedieť a ochutnať čaj podľa ľubovôle, vrátane čajových rarít, drahých puerov, čajov z japonska :-) alebo si vziať nejaké vzorky čajov so sebou.

Program výstavy pôjde non- stop a viac informácií o programe i hosťoch z 12-tich krajín nájdete na http://www.bonsai-slovakia.sk .

Verím, že odídete s úsmevom :-) a pozývam i ostatných milovníkov čaju a bonsajov do Nitry, tešíme sa na stretnutie 14.-17. 4. 2011 pavilón C, výstaviska Agrokomplex, Nitra.
<<

Kazisvet

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 84

Registrován: 25. 12. 2008 12:22

Příspěvek 6. 4. 2011 21:26

Re: Japonské čaje versus radiace

Ďakujem za odpoveď. Určite sa vidíme v Nitre :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 4. 2011 11:30

Re: Japonské čaje versus radiace

Tak se docela divim, už je to tady....
server aktualne.cz už pise o radioaktivnim čaji z Japonska. To bylo řečí o kontrolách atd...
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/as ... ?id=697467
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 18. 4. 2011 14:06

Re: Japonské čaje versus radiace

Naměřené množství je ovšem 1.000x nižší než je norma (respektiva přísnější ze dvou norem, přičemž čaj podle mne spadá do té méně přísné a množství naměřené v tomto čaji je pak 10.000x nižší než připouští norma. Tedy ten článek pod senzačním titulkem říká jen to, že naměřili úplné nic...
Z. Prachař
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 4. 2011 15:28

Re: Japonské čaje versus radiace

Ano proto, jsem dal radeji odkaz na zdroj, ale mám upřímnou radost, že to nekdo aspon měří. Ikdyž duvod k panice asi vubec nebude treba :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 18. 4. 2011 16:53

Re: Japonské čaje versus radiace

Také mám ten pocit, že samotný nález ani není pořádný nález, ale skoro odchylka v měření. Jde jen o to, jestli standardně (dřívě) byla hodnota 0, nebo třeba 0.5. Pokud to dlouhodobě 0 nebyla, tak nevím, co řešit.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 4. 2011 17:00

Re: Japonské čaje versus radiace

Tak ale ikdyž to nema vyznamový smysl, jsem rád že to nekdo měří. Když bouchl Černobyl byl jsem malý chlapec ale od te doby trpím já a stejne tak nekolik set ticíc lidí silnou alergiíí. Fukušima je daleko, ale stale jsem rád že to nekdo meri, ikdyž se nijak neztotoznuji se zdrojem ke kteremu jsem daval odkaz. :-)
Loni jsem byl na prohlidce jaderne elektrárny a byl jsem ozařen nekolikanásobne vice dle dozimetru :D
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 18. 4. 2011 17:24

Re: Japonské čaje versus radiace

Jsi mi připomněl, jak můj bratr (narozen 1988) často říká, že se za komunistů měl nejlépe. Ta souvislost alergie a Černobylu je v podstatě neprokazatelná.

Jinak jistě, také jsem rád, že se to kontroluje, ale štve mě, že podle tohoto článku začně spousta lidí odsuzovat Japonsko, japonské kontroléry a exportéry, že nám sem dovážejí radioaktivní potraviny. O to víc, když se Cesiem 137 běžně ozařují některé potraviny.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 4. 2011 18:47

Re: Japonské čaje versus radiace

Neprokazatelná? To že ji v ten rok dostalo tisíce lidí co nikdy problem nemeli je malý důkaz? :-) Radiace snižila imunitu a dostalo ji hodne lidí, včetně me.
Ale to už jsme hodně OT.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 18. 4. 2011 21:30

Re: Japonské čaje versus radiace

Jsem OT, ale dovolím se snad naposledy reagovat: No ale úplně stejně to můžu svádět na spoustu jiných vlivů. Stojím za teorii civilizačních chorob - pobyt v místnostech se zvířaty, kouření, nezdravý životní styl, neotužilost organismu, obklopování se "špatnými" materiály (alá eternit) + poté hlavně dědičnost. Mimochodem - zubní plomby a náhrady obsahují hodně radiace, údajně jedna nová porcelánová korunka vyzáří tolik, kolik dostane člověk bez ní za 3 roky. *keep smiling* Jinak ano, jsem alergik s náběhem na astma, vzhledem k tomu, že na mě nemají ty léky valný účinek, tak to neléčím.

Jinak že ten rok jí dostalo tisíce lidí, kteří neměli dřív problém - věřím, že v té době také zemřely miliony lidí, kteří byli celý život živí. Žádnou konkrétní zprávu o vlivu Černobylu na vývoj alergie jsem nenašel, jestli najdeš, poděl se, rád se přiučím. Momentálně jsem ohledně Černobylu bez názoru, mám informace i od lidí, kteří tam pracovali před výbuchem a dost se ty informace liší, především počet zasažených lidí.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 4. 2011 21:45

Re: Japonské čaje versus radiace

Já nemam potrebu Ti nic dokazovat, ale verim sve alergolozce, ktera mi to ukazovala i v číslech. A to procento nebylo nijak male, byl to narust o tisice procent v jediny rok. S alergii se clovek narodí, ma treba mensi nebo vetsi potize, ale lidi co ji napr, nikdy nemeli jako můj otec a pak byl na lecích, to je také asi hrozna nahoda....

Ale už jen a pouze k čajům prosím.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz