Amana si dělá Apríl?

<<

dalimil

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 28. 3. 2011 11:23

Příspěvek 3. 4. 2011 16:35

Amana si dělá Apríl?

Čus, doufám, že to píšu do správné sekce.

Chtěl bych se Vás zeptat, co říkáte na ceny nových pu-erů u Amany. 2009 Menghai za 1500 a podobně. Pokud vím, tak zrovna tato značka, jde od roku 03 značně dolů. To si z nás dělá Amana srandu, nebo se produkce v menghai natolik zlepšila, že může cenou konkurovat lepším, zralejším čajům. Jen tak mimochodem jsem se samozřejmě snažil dohledat cenu někde u konkurence na netu, bohužel tak jak pu-er Amana deklaruje, se mi nepovedlo nalézt totožný kus nikde jinde. Podle mého názoru, však tento prodejce jemně ujel. Co vy na to?
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 3. 4. 2011 17:41

Re: Amana si dělá Apríl?

Mám pocit, že Amana jde dlouhodobě dolů... Neznám je dlouho, ale už při první návštěvě (obchodu v Praze) jsem byl celkem rozčarován, druhou návštěvou se to ještě prohloubilo (obsluha nevěděla, co přesně nabízí a hlavně mi nebyla schopna říct ani roky sklizní). Pár kamarádů, kteří odtud brali daleko dřív, mi to v podstatě potvrzují. Z vystavených puerhů v obchodě jsem zkusil jeden sheng a podle chuti to byl nejspíš padělek (nebo blbě označený, každopádně jsem měl dřív vzorek a chuťově to bylo totálně jinde; hnízdo za asi 350Kč).


// Edit - dodávám důkaz, který jsi nemohl nalézt

http://www.yunnansourcing.com/store/pro ... roduct=727
http://www.caj.cz/caje/799007213.html

U Amany stojí 1470Kč, na YS v přepočtu do 400Kč :smile: Jsem si téměř jistý, že se jedná o stejný čaj.

Mimochodem: http://cajovnicka.ic.cz/srovnanipueruysteanet.html
<<

spachal

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 26. 2. 2011 20:01

Příspěvek 3. 4. 2011 21:47

Re: Amana si dělá Apríl?

Ono to je vzdy o tom, kde je schopna se potkat poptavka s nabidkou, treba to maji spocitane dobre. Jak pomalu ale jiste zjistuji, ohledne caju je temer vse primarne o byznysu.. :]
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 4. 2011 22:00

Re: Amana si dělá Apríl?

Ono je byznys a byznys, pochopitelne pokud to cloveka živi, prece to nebude dotovat, ale pak je rozdil rabat 30% nebo 300%. To už je neco jiného.
Mnohdy to byva i opacne čaj muže byt třeba levnejsí ale padelek, nebo naopak.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

spachal

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 26. 2. 2011 20:01

Příspěvek 4. 4. 2011 00:46

Re: Amana si dělá Apríl?

To je bez debat, vydelat se da skoro na vsem. Za naprosto genialni povazuji misto placene likvidace odpadu to radeji za tucny peniz prodavat, viz. ruzne 'napoje bifidus aktiv', v podstate odpad v mlekarenskem prumyslu :]. Snad az takhle to v cajich nedojde, i kdyz naznak v pytikacich tu je ;] ..

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz