Nová miska a Huang Shan Mao Feng

<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 30. 7. 2011 19:01

Nová miska a Huang Shan Mao Feng

Nedávno som sa stretol s Danielom Kurekom, majiteľom http://www.nomad.sk, ktorý práve doviezol novú keramiku od českých keramikov- Jiřího Ducheka a Petra Nováka. Nemohol som odolať a hneď ako sa vrátil z Čiech som ho zavolal do čajovne kde pracujem, začajovali sme a ukázal mi nejaké kúsky čo doniesol. Samozrejme som si musel zopár kúpiť :-) . Domov som si odniesol dve menšie misky od Petra Nováka (o tých neskôr) a jednu väčšiu misku od Jiřího Ducheka. Ako inak lepšie otestovať misky ako pri čaji? :-)

Obrázek

Obrázek

Pripravil som si jednoduchý "plac" na ranné čajovanie, len kúsok od môjho domu (bolo dosť zamračené, takže dnu sa fotiť nedalo). Čaj som zvolil Huang Shan Mao Feng- nie príliš drahý, ale veľmi príjemný "zeleňáč" z Long Fengu, ktorý som si zakúpil v Bratislavkej Čajovni na Zámockej.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Čajová miska od Ducheka je o trochu väčšia než zvyknem používať, ale príliš sa mi páči na to, aby som si nezvykol na jej o trochu väčší objem. Miska je vyrobená z drsnejšej hliny, glazovaná nádhernou bielou krakelovanou glazúrou a dekorovaná jednoduchými a elegantnými ťahmi štetca s tmavo-modrou kobaltovou farbou. Miska bola vypálená v peci na drevo a na glazúre sú zapečené kúsky popola. Jedna z vecí, ktoré mám rád na takejto keramike je, že používaním sa stáva krajšou a krajšou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Osobne som viac na Pu Erhy a tmavšie oolongy, ale tento čaj ma veľmi oslovil. Pochádza z provincie Anhui, z privátnej záhrady a lístky pochádzajú z polodivokých čajovníkov. Suché lístky majú zľahka dymovú arómu, ktorá ale po vložení do predhriateho gaiwanu zmizne a lístky začnú vydávať sladkú, sviežu florálnu arómu. Chuť čaju je sladučká a uhľadená. Dozvuk je kvetinový, s jemným náznakom ovocia (marhule/broskyne) a mandlí. Vodu som použil cca. 80-90°C - teplejšia voda tomuto čaju veľmi svedčí, vpohode zvládne aj stovku.

Obrázek

Obrázek

Nová miska veľmi prispela k príjemnému čajovaniu. Vcelku ma to prebudilo a dostalo zo spavej melancholickej nálady. Práve na také príležitosti mám rád zelené čaje, ktoré osviežia myseľ, ale nezčajujú ma tak ako poriadny Sheng. Na záver ešte jedna fotka novej misky :-)
Obrázek
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 30. 7. 2011 23:17

Re: Nová miska a Huang Shan Mao Feng

Paradní fotoserial :-)
Jen tak dále!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz