Dovolenkový čajový fotoseriál

<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 1. 8. 2011 17:52

Dovolenkový čajový fotoseriál

Rozhodol som sa, že tento týždeň poputujú fotky a moje komentáre najskôr sem :-) Keďže som na dovolenke, zobral som si dáke náčinie a príroda je tu nádherná, tak som sa rozhodol s mojimi čajovými momentmi s vami podeliť. Zobral som jeden DJ, jeden zelenáč, pár čerstvých shengov na "koštovku" a košík Liu Anu čo mi včera prišiel.
Na môj blog asi nebudem hádzať všetko, asi len ten Liu An a dáke postrehy k tým shengom. Nový príspevok sem hodím cca. raz za dva dni.

Obrázek

Troška som sa zoznamoval s iným foťákom a čajoval skoro "na stojáka" lebo samozrejme, len čo som vytiahol päty z izby začalo pršať. Pripravoval som si DJ FF Puttabong, ktorý mám spolu s ďalšími DJ FF od Peťa Staníka, čo mi ich prihodil k svojej "for drink" objednávke z Indie. Nie som nijak veľmi aktívny piják darjeelingov, ale mám ich rád, hoci vysoké triedy až tak patrične oceniť neviem :-?

Obrázek

Čajík má príjemne korenistú vôňu, chuťovo je to skôr v citrusových končinách a keď sa podarí silnejší nálev (ako mne dnes), tak má veľmi zaujímavú chuť a aftertaste po živici z ihličnatého stromu, konkrétnejšie borovica. Celkový dojem je veľmi príjemný, žiadny topgrade, ale uspokojí aj skúseného milovníka Darjeelingov (kamarát čo ho so mnou tiež kupoval)

Obrázek
-odraz listov koruny stromu, čo ma prichýlil pred dažďom.

Jednoduchá uvítacia "teasession" :-) Keď sa troška zlepší počasie, tak skúsim ponúknuť dáke atraktívnejšie fotografie :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 1. 8. 2011 21:51

Re: Dovolenkový čajový fotoseriál

Tomu říkám dovolená :-)
Já ji ted také mam ale ne uplne dle svojich představ. Ale pripravuji sekci o ohrivaní vody, takže po nocich čajuji a pres den dodelavam resty co nestiham o práci.
Už se budu opakovat ale neni nad čajovaní v přirodě, jsem rád že je nás více.
Hezké Gwynnbleid, jen tak dál!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 1. 8. 2011 22:37

Re: Dovolenkový čajový fotoseriál

Ďakujem :) Tak čajovanie vonku je úplne o dačom inom. Doma si môžem dať akokoľvek záležať, ale čaj mi vonku proste vždy viac chutí :)
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 2. 8. 2011 11:23

Re: Dovolenkový čajový fotoseriál

A je tu report ďalšieho dovolenkového čajovania :-) Tentokrát som sa rozložil na peknom miestečku pri lesnom potôčiku. V ruke termoska, na krku foťák a po vačkoch miska, konvička a vzorka čaju. A takto to vyzeralo:

Obrázek Obrázek Obrázek

Na dnešnú Tea Session som vybral jednu zo vzoriek Shengov z tohtoročného jarného zberu- čaj z jednej mojich najobľúbenejších oblastí Ba Da Shan. Pohorie Ba Da sa nachádza na severe Menghai, nejde o tak slávnu oblasť ako Yiwu, či Ban zhang, ale keď som prvý krát ochutnal čaj z tejto oblasti, ihneď ma veľmi zaujal.

Obrázek Obrázek Obrázek

Čajík je lisovaný tento rok myslím po 250g koláčoch (nie som istý, minulý rok to bolo 200g) a boli použité kamenné formy. Keď som koláč z minuloročnej várky delil, išlo to naozaj ľahúčko. Čaj má veľmi dobrú kvalitu listu a bol použitý materiál zo starých čajovníkov.
Suché lístky voňajú nasládlo, s ľahkým ovocným akcentom. Naparené vydávajú intenzívnu vôňu po trstinovom cukre, marhuliach a so zaujímavým pomarančovým podtónom, ktorý som v minulom ročníku nepostrehol. Chuť je príjemne nahorklá, prechádzajúca do sladkosti a marhuľového dozvuku.
Čajík je celkovo veľmi príjemný, chutí mi ešte viac než minulý rok. Ak by ste vedeli odporučiť dačo zaujímave z oblasti Ba Da, budem len rád :-)
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 6. 8. 2011 14:26

Re: Dovolenkový čajový fotoseriál

Takže konečne som sa dokopal dačo ďalšie napísať :-)
Tentokrát som si vyhliadol menej poetické, ale o nič škaredšie miestečko v areáli rekreačného strediska kde dovolenkujem. Menovite pekne situovaný kamenný múrik pekne obrastený machom :-)

ObrázekObrázek

Na čajovanie som vybral ďalšiu vzorku z čerstvých Shengov a konkrétne z Mansa. Mansa shan (漫撒山) je jedna zo slávnych čajových hôr a nachádza sa východne od Yiwu, na hraniciach s Laosom. Tohtoročný koláč som si ešte nemal možnosť "ošahať", ale zo skúsenosti s minuloročnou produkciou možno očakávať tradičné lisovanie v kamenných formách a veľmi ľahko porcovatelný koláč. Materiál zo starších čajovníkov, sušenie na slnku.

Obrázek

Vôňa je nasládla, troška mi pripomína jemne opražený jačmeň, ale ani stopa po dymovosti. Chuťovo je čaj hutnejší, s príjemnou horko-sladkou chuťou a veľmi príjemnou "sladovitosťou" (nedávno som bol v jednom súkromnom pivovare a akurát varili slad, tak pri tomto čajíku som si na to spomenul) Bohužiaľ mi ostalo už len cca 4g čaju, takže som ho zalieval tak 80-100ml vody, schopných nálevov bolo asi 6, ale "dojazdových" viac :-)

ObrázekObrázek

Čajík bol zas chuťovo v iných končinách a presne vďaka tejto diverzite mám Sheng pu erhy tak rád :-) Čaj ma zaujal, pravdepodobne, kúpim dáky koláčik do zásoby.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz