Basilur

<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 13. 8. 2011 22:07

Basilur

Zdravím!
Jsem začátečník, to říkám rovnou :-) Shodou okolností se mi v nedávné době sbírka čajů rozrostla o dva kousky od společnosti Basilur. Jeden černý cejlonský s příchutí karamelu, se kterým to dopadlo tak, že jsem jej po ochutnání přenechal dámské části ansámblu a dále (a především) jsem dostal dvě Senchy, jedna z kolekce Garden of Stones a jedna velká piksla z kolekce Island of tea. Dle ochutnávek se obě liší, víc kvalitní mi přijde ta Garden. Moje otázka na Vás se týká kvality tohoto čaje a obecně čajů od Basilur. Mám mírné obavy, jelikož se jedná o typicky japonský styl čaje, ale minimálně balen byl na Cejlonu (Srí Lance), navíc mi Basilur přijde jako taková ta "komerční" firma. Máte tedy někdo s touto firmou zkušenosti?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 8. 2011 22:17

Re: Basilur

No, neškodli by odkaz primo na čaj na ktery je dotaz. Ale obecne to bude kvalita velmi nizká, to jsou čaje co se prodavaji v marketech atd... zkuste nejakého dovozce, jako longfeng.cz, teamoutain.cz a poznate rozdíl. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 13. 8. 2011 22:33

Re: Basilur

Právě oni sami moc informací vskutku neposkytují, viz http://www.basilurtea.com/#tea-collection (vyberte ty kolekce co jsem psal nahoře), jediná informace o čaji je kolekce ze kterých jsou :-) Můžu zkusit nafotit sypaný, použitý, nálev ... ale dle toho mála co vím, tak si také myslím že to nebude nic extra. jen mne zajímalo jestli jste na to už někdo náhodou nenarazil :-)

Jinak v návodu k přípravě je lžička na 250 ml, zalít 80°C a nechat 2-3 minuty ... to je dle mého moc velká teplota a doba, akorát to ven vytáhne trpkost. Co jsem pil, tak nejlepší bylo 70°C, 4 lžičky na 0,5l konvičku, nechat nanejvýš minutu ... předehřev jsem dělal, oplach ne.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 8. 2011 22:51

Re: Basilur

Já bych takové " čaje " obešel obrovským obloukem :-)
To je má rada. Jinak souhlasim teplota i čas je dle mne hodne nadsazený...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 14. 8. 2011 10:42

Re: Basilur

Díky za radu, ale zbavovat se ho nemohu, jsem pod dohledem :-)
Btw teď jsem narazil na e-cajovne na článek o mléčném oolongu od této firmy, dotyčnému prý chutnal.
http://e-cajovna.net/basilur-tea-chinese-milk-oolong-green-tea
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 14. 8. 2011 12:07

Re: Basilur

Ano je to delané tak aby to chutnalo, ale co za chemii v tom je už Ti nenapíší.
Chapu to zbavovaní, jedine vypit na žizen, dal bych tak 65°C vodu a louhnovat pod 10s toho japonce :-)
Pripadne vychladil dodal cukr a pil jako letni limonádu :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

LesPaulik

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 12. 3. 2013 17:08

Příspěvek 12. 3. 2013 17:15

Re: Basilur

Zdravím. Docela se mi ježí všechny vlasy na hlavě, když si čtu o "úrovni" čajů Basilur. :e-ek: Tyto čaje patří mezi nejkvalitnější čaje z celé Srí Lanky. Tyto čaje sem dováží firma Mix-Tee, s.r.o., společně s dalšími Srí Lanskými značkami jako Tipson, Tarlton či Jones. Kvalitativně patří na špičku a zaručuju Vám, že ani jeden Basilur nenajdete v žádným supermarketu nebo hypermarketu. Všechny přísady, které se do čaje přidávají jsou stoprocentně přírodní, tudíž bez chemie. Čaje můžu jen a jen doporučit. =)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 12. 3. 2013 17:29

Re: Basilur

kvalitny caj pokial viem nemal obsahovat ziadne prisady
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 12. 3. 2013 17:57

Re: Basilur

Jamo, tak to je docela extrémní pohled, třeba ovoněné čaje nemusí být nekvalitní. Já to obecně nemám rád, i když třeba jasmínový si klidně dám. Ale neodsuzoval bych je nutně všechny.

Edit: Jak tak koukám na stránka Basiluru, tak jenom upozorňuji, že je opravdu neobhajuji.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

LesPaulik

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 12. 3. 2013 17:08

Příspěvek 12. 3. 2013 18:03

Re: Basilur

Přísadami jsem myslel například kusy ovoce, které z klasického černého čaje udělají například černý čaj s příchutí jahody :-) Nebo si myslíte, že kvalitní čaj musí být jen čistě černý nebo zelený? Svět taky není černobílej... ;-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 3. 2013 21:40

Re: Basilur

Pokud to je kvalitní čaj, proč tam dávat ovoce? Ano jsou vyjímky a tradiční postupy aromatizace, jako jasmín nebo lichi. Ale tohle jsou komerční ovoněné a ochucené čaje. Nemusí být špatně, ale jsou zaměřeny na jiné spektrum lidí než na zastánce kvalitních tradičních sypaných čajů. Ikdyž to nemusí být nutně chemie, proč chut čaje přebijet ovocem s sušené formě?
Ten kdo má rád kvalitní pivo, až už tmave, svetle, polotmavé, porter, stout atd...
by se asi divil kdyby jsi mu chtěl do piva naházet, jahody, meloun, jablka... :-) Ano svet neni jen černobílý, ale ne každý ma rád mišmaš.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 13. 3. 2013 09:38

Re: Basilur

tomdo píše:Jamo, tak to je docela extrémní pohled, třeba ovoněné čaje nemusí být nekvalitní. Já to obecně nemám rád, i když třeba jasmínový si klidně dám. Ale neodsuzoval bych je nutně všechny.

Edit: Jak tak koukám na stránka Basiluru, tak jenom upozorňuji, že je opravdu neobhajuji.

pozor nato ked je caj ovonani tradicne tak armotizujucu zlozku medzi listkami nemas :D ale mozem sa myslit



kazdopadne skusim este zareagovat na pana LP: ovocie v caji je nic moc a len tak tak medzi nami len v cine je udajne nad 10 tisic druhov caju a vam to pride "cierno biele" tak tam hodite ovocicko nech vo vysledku mate mensie spektrum chuti, za mna nie dakujem ostanem pri tradicnom vnimani kvalitneho caju nie preto, ze som cajovy snob ako by sa mohlo zdat (mozno trosku :-? ) ale pretoze mi to tak ovela viacej chuti :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz