Příspěvek 26. 9. 2011 22:18

Fénix z Bulang

Opäť raz prichádza jeseň, čas kedy sa stáva (aspoň pre mňa) čajovanie vonku luxusom a stáva sa až primálo častým. Taktiež je to pre mňa obdobie, kedy začínajú trúdnomyseľné nálady. A ako inak im zabrániť než dobrým čajom? Už dlhšie obdobie sa zamýšľam nad tým, ako čajovanie prispôsobovať nielen chuti, ale aj momentálnej nálade. Jesenné poobedňajšie slnko mi krásne svietilo do izby a ja som sa rozhodol pripraviť dlho odkladanú vzorku, čo som dostal od Daniela Kureka z Nomad.sk - Pu Erh zo svadobnej edície Long Feng a konkrétne nevestu- Fénix z Bulang.
Obrázek
Mao Cha na tento čaj pochádza z pohoria Bulang, konkrétnejšie dediny Jie Liang nachádzajúcej sa v blízkosti Lao Man E. Mao Cha bola zbieraná koncom februára 2010 z prirodzene rastúcich čajovníkov starých 90 až 100 rokov. Čaj je lisovaný do 100 gramových koláčikov, za pomoci tradičných kamenných foriem.
Obrázek
Čaj ma na prvý pohľad zaujal veľmi atraktívnym vzhľadom. Pekné veľké, rovnomerné lístky s podielom tipsov. Najväčšie prekvapenie nastalo, keď som lístky vložil do predhriateho shiboridashi. Namiesto očakávanej ťažkej vône ako pri Drakovi vo vôni dominujú ľahšie kvetové tóny (úplne si pri tom vybavujem vôňu takých malých bielych kvietkov, ale žiaľ si nespomeniem na meno) Chuť je tak isto ľahšia, na taký mladý čaj veľmi harmonická, bez akýchkoľvek rušivých tónov. Kvetinové tóny sa príjemne dopĺňajú s typickou príjemne horkasto-sladkou chuťou ktorú nachádzam v čajoch z Bulang shan. Myslím, že názvy Ženích a Nevesta perfektne priliehajú charakterom týchto dvoch čajov, aj na slepo by vám bolo hneď jasné, ktorý je ktorý.
Obrázek Obrázek Obrázek
Celkovo tento čaj nesklamal moje extrémne vysoké očakávania po ochutnaní Draka a dokonca veľmi príjemne prekvapil chuťami, ktoré som vôbec nečakal. Určite spolu s Drakom radím k jedným z naj mladých pu erhov čo som mal možnosť ochutnať.