Zimní výluh + LF Red Label 2010

<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 819

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 12. 2. 2012 17:41

Zimní výluh + LF Red Label 2010

Zimní výluh

Tak jsme se té zimy přeci jenom dočkali…
Po dlouhé době nám ve východních Čechách napadlo trochu toho sněhu a dorazily tuhé mrazy, které klesly až k -25°C. Ideální podmínky na zimní vandr a test spacího pytle v silných mrazech :-)

Vyrazil jsem v pátek 10.2. dopoledne. Má cesta začala ve vísce Střemošice - Bílý Kůň. Nadále pokračovala přes Chlum a Dolany. Odtud pak do přírodní rezervace Maštale. Téměř celou cestu kolem řeky Novohradky, která byla skoro celá zamrzlá. Jen tu a tam se v průrvě mihla ledová voda. Mám namířeno pod prostorný převis s názvem Zahrádky. Tuším, že bude tuhá noc a budu potřebovat větší oheň, abych se zahřál. Do dnešního dne se mi nepodařilo zjistit proč je takto pojmenovaný. Snad podle toho, že by se sem bez problému ''nasázelo'' 10 až 15 lidí :-). Čas mě netlačí, není kam spěchat. Jasná obloha a slunce nad hlavou. Kochám se okolní zamrzlou krajinou a užívám si božského ticha.

Za nedlouho již budu na místě. Přemýšlím, z jakého pramene naberu vodu. Při pohledu na zamrzlé potoky a splavy, na kterých se vytvářejí absurdní útvary je mi jasné, že z malých studánek moc vody nenaberu... Mířím si to k Mojžíšově studánce. Ta vyvěrá z pod mohutné pískovcové skály a tudíž by nemusela být zamrzlá.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
A taky není.
Pod vytékající vodou se vytvářejí ledové stalagmity, které budí dojem, jakoby snad byly ze skla.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
A vodní páry, které namrzají na skále tvoří úžasné krystaly .
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
... malý bonus - leták vypovídající o zázračných účincích vody
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

... a jsem na místě. Nikdo nikde. Jen převis..., oheň..., má maličkost... a Zimní královna, která vládne absolutní mocí celému lesu.
Slunce již dávno zapadlo za kopcem. Oheň vyhasl a stíny se zmocnily mrazivě tiché krajiny.
Nikde ani živáčka. Ani pípnutí. Jako by jste na televizi vypnuly zvuk. Jen můj dech to ticho protíná...
Přichází spánek a s ním i test spacího pytle. Nejnižší číslo, které je na štítku ukazuje -25, tak uvidíme...
...
...
... přichází ráno a teploměr ukazuje -22. Přežil jsem bez úhony. Jediné co mě záblo, byly nohy. A to i přes dvoje ponožky :-)
Lámací polštářek schovaný na ranní zahřátí, se mi v noci, v botě, samovolně aktivoval :-( . Část vody mi zmrzla a spolu s ní i snídaně. Ale to je to nejmenší. Nad ohněm se zase zahřejí. Hlavní, co mě zahřívalo, bylo pomyšlení na čaj :-;;-))

A je to tady! Oheň vesele plápolá, ruce už nejsou prokřehlé a sliny se sbíhají na energii dodávající LF Red Label Nan Nuo Shi Tou Xin Zhai Gu Shu Gu Hua 2010! Dokonce je tento převis tak vybavený, že jsem zde našel i trojnožku pod konev! Tudíž nebudu muset strkat litinovku přímo na uhlíky :-)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Pokud potřebuji nabudit, Pchu-Er je pro mne ta správná volba. Tento čaj byl sklízený na podzim roku 2010. A to ručně, z divokých stromů, dosahujících věku až 300 let. Mao Cha nemíchaný, čitě jen z pohoří Nan Nuo.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Na listí je radost podívat. Celé, dlouhé listy, z velké části tipsy. Vůně líbezná, příjemně nasládlá a květinová.
Za pár chvil je voda uvařená. Opatrně nahřívám promrzlé nádobí. Vsypávám čaj a s nedočkavostí nasávám libou vůni. Následuje oplach listí. Opět nasávám a užívám si nasládlé a teď již lehce kořeněné, oplachem posílené vůně. Přichází mnoho skvělých nálevů, tolik typických pro Gu Shu čajovníky. Velmi příjemný a jen lehce natrpklý nálev, spolu s květinovými a ovocnými tóny, mi zaplavuje hrdlo. Prohřívá mé tělo a postupně jej nabíjí energii, tolik potřebnou na cestu domů. Nálev je čirý, jiskrný, barvy zlatozelené.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Shibo s miskou ožívají v záři ohně a dodávají mi i vizuální pocit tepla.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Nakonec jen zbývá pokochat se lístky...
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
...a rozloučit se s převisem
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Nutno podotknout, ze spacák test obstál a čaj zas a znovu potěšil.
Chůze domů byla svižná a veselá. Tělo se protáhlo a hlava se vyčistila.
PS: Je až úsměvné, jak si pak člověk doma uvědomí ten přepych. Otočíš kohoutkem a teče ti teplá voda, zapneš topení a je teplo. Postel měkká, jídlo teplé...
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 12. 2. 2012 19:10

Re: Zimní výluh + LF Red Label 2010

Jedním slovem... Nádhera.

Nedávno jsem byl taky v lese na trošku čaje, ale po pár nálevech jsem skoro přestal cítit ruce a po hodině jsem byl na cestě domu:(
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 2. 2012 20:06

Re: Zimní výluh + LF Red Label 2010

:-pq Parádní!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz