Jaký druh čaje pijete nejčastěji?

Jaký druh čaje pijete nejčastěji?

Zelený
11
31%
Bílý
0
Žádná hlasování
Žlutý
0
Žádná hlasování
Oolong
10
28%
Červený
3
8%
Černý
8
22%
Ovoněný
0
Žádná hlasování
Bylinkový
0
Žádná hlasování
Jiný a uvedte v thredu jaký!
4
11%
 
Celkem hlasů : 36
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 7. 1. 2008 22:11

Jaký druh čaje pijete nejčastěji?

Jaký druh čaje pijete nejčastěji?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 9. 1. 2008 13:55

zelený mám rád po zelených asi polozelený :D
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 9. 1. 2008 19:01

Zelený oolong, kam mám hlasovať? :D
Ale inak reálne najviac oolongy a trochu menej zelené čaje.
Socka?
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 9. 1. 2008 23:24

kde mám hlasovat pro Pu Erhy? :D
<<

hanssd

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 94

Registrován: 8. 1. 2008 09:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 9. 1. 2008 23:26

Na cernych cajich Bambi :D
hanssd
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 1. 2008 23:27

Bambi píše:kde mám hlasovat pro Pu Erhy? :D

Černé čaje :grin:
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 10. 1. 2008 02:18

Dzin Tea Racer píše:
Bambi píše:kde mám hlasovat pro Pu Erhy? :D

Černé čaje :grin:


dyž ja mam deformaci že puerh je pro mě nad sorta černých čajů a ne podsorta
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 1. 2008 11:28

Bambi píše:
Dzin Tea Racer píše:
Bambi píše:kde mám hlasovat pro Pu Erhy? :D

Černé čaje :grin:


dyž ja mam deformaci že puerh je pro mě nad sorta černých čajů a ne podsorta


Za tento trestuhodný omyl, může naše Evropa :eek: Jelikož červené čaje vynechala z názvu a místo nich dala název černé! A když se začali dovážet černé, tak v tom byl zmatek! Červené jsou plně fementované a černé, několikanásobně " PuEry, zhuancha apod." Bohužel to tak je, i v číštině to tak je popisováno, vyloženě sorta červené čaje a je tam Dian Hong, Qimen pod, a pak černé " někdy taky jako tmavé" a tam jsou druhy PuErů. Je v tom pěknej zmatek a dnešní obchůdky na čaj neví jestli se maji držet, tradice naší nebo té východní. Já preferuji tu východní, je starší...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 17:17

Dzin Tea Racer píše:
Za tento trestuhodný omyl, může naše Evropa :eek: Jelikož červené čaje vynechala z názvu a místo nich dala název černé! A když se začali dovážet černé, tak v tom byl zmatek! Červené jsou plně fementované a černé, několikanásobně " PuEry, zhuancha apod." Bohužel to tak je, i v číštině to tak je popisováno, vyloženě sorta červené čaje a je tam Dian Hong, Qimen pod, a pak černé " někdy taky jako tmavé" a tam jsou druhy PuErů. Je v tom pěknej zmatek a dnešní obchůdky na čaj neví jestli se maji držet, tradice naší nebo té východní. Já preferuji tu východní, je starší...


já se také držim té vychodní..až moc..když jsem začínala pracovat v čajovně a lidi po mě chtěli černý čaj, tak mi chvilinku trvalo než jsem si zvykla, že chtěji ve skutečnosti hong cha (=červený čaj).. misto toho jsem jim nabízela puerhy, lubao atd..ovšem já jsem před tím mínila to, že pu erh je pro mě rovnocená sotra se zelenými bílými atd
neřadim je jako poddruh černýho čaje ale jako samostatnou sortu...ale tohle řazení je jen pro mě, protože puerhy jsou pro mě srdcová záležitost.....proto jsem se ptala kam pro ně mam hlasovat no ;)
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 1. 2008 18:18

2 Bambi: No ať si kolem lidi říkají co chtějí, pro mě černý čaj je proste nekolikanásobně fermentovaný čaj, dle východu a já taky občas dělal v čajovně a všem jsem to vysvětlil, tahle poevropštěná mluva, me akorát naštve. Prostě je to jinak zpracovaný čaj, jako třeba bílý nebo žlutý, tak to respektuju ale jsem v menšině :eek:
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 19:08

Dzin Tea Racer píše:2 Bambi: No ať si kolem lidi říkají co chtějí, pro mě černý čaj je proste nekolikanásobně fermentovaný čaj, dle východu a já taky občas dělal v čajovně a všem jsem to vysvětlil, tahle poevropštěná mluva, me akorát naštve. Prostě je to jinak zpracovaný čaj, jako třeba bílý nebo žlutý, tak to respektuju ale jsem v menšině :eek:



no já bych sice vysvětlovala ráda a snažim se o to, ale v praci je to pro mě dost komfort, zvlašt když tam mam frontu lidí, a když někdo chce černej čaj tak prostě bez kecu rovnou nabídnu červenej... navíc některý lidi na vysvětlovaní kolem čaje reagujou podražděně..někdy jsou dost mimo už jen z tak zakladni informace, jako je příprava toho čaje. kterej si zrovna kupujou.... někdy mám pocit jako bych byla pani učitelka.... nezdá se to, ale vysílat spravné informace o čaji tak aby je přijímač nesešrotoval a nevyplivl jako nepotřebný odpad, je větší dřina, než připravovat čaj bandě pubertáků (přičemž si každej dal něco jinýho, takže udělat třeba 5x gong fu obřad partě vyhulenejch hovadek trva věčnost)...
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 1. 2008 19:14

Bambi píše:[
no já bych sice vysvětlovala ráda a snažim se o to, ale v praci je to pro mě dost komfort, zvlašt když tam mam frontu lidí, a když někdo chce černej čaj tak prostě bez kecu rovnou nabídnu červenej... navíc některý lidi na vysvětlovaní kolem čaje reagujou podražděně..někdy jsou dost mimo už jen z tak zakladni informace, jako je příprava toho čaje. kterej si zrovna kupujou.... někdy mám pocit jako bych byla pani učitelka.... nezdá se to, ale vysílat spravné informace o čaji tak aby je přijímač nesešrotoval a nevyplivl jako nepotřebný odpad, je větší dřina, než připravovat čaj bandě pubertáků (přičemž si každej dal něco jinýho, takže udělat třeba 5x gong fu obřad partě vyhulenejch hovadek trva věčnost)...

:smile: To si řekla trefně tu poslední větu...
Já dycky jen prohodil " výraz černý čaj je nesprávný, to spletli evropaní, ve skutečnosti je to čaj červený" a když je to zajímalo tak se ptali když ne tak měli smůlu a nehcal jsem je v omylu :-D
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 19:25

Dzin Tea Racer píše: :smile: To si řekla trefně tu poslední větu...
Já dycky jen prohodil " výraz černý čaj je nesprávný, to spletli evropaní, ve skutečnosti je to čaj červený" a když je to zajímalo tak se ptali když ne tak měli smůlu a nehcal jsem je v omylu :-D



no já jsem trochu 'milosrdnější' k blbosti evropanů, a říkám vždy že jde o chybu v dávném překladu z čínštiny a že jde ve skutečnosti o čaj červený... zaleží pak už na každym if to vezme na vědomí či ne ;)
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 1. 2008 19:30

Bambi píše:
Dzin Tea Racer píše: :smile: To si řekla trefně tu poslední větu...
Já dycky jen prohodil " výraz černý čaj je nesprávný, to spletli evropaní, ve skutečnosti je to čaj červený" a když je to zajímalo tak se ptali když ne tak měli smůlu a nehcal jsem je v omylu :-D



no já jsem trochu 'milosrdnější' k blbosti evropanů, a říkám vždy že jde o chybu v dávném překladu z čínštiny a že jde ve skutečnosti o čaj červený... zaleží pak už na každym if to vezme na vědomí či ne ;)


Jednou sem už chtěl domů a v čajovně sem nevěděl co dřív a jeden host se mě optal na tuhle problematiku a já mu odsekl " kdysi to nějakej blb spletl a hejno magorů furt opakuje" a on od tý doby vždy říkal, chci červený čaj, prosim Dian Hong Golden Tips" , nakonec jsem pustil Nightwish hlasitěji a mohl sem jit v 1h v noci domů :smile: jinak bych je z čajovny nedostal, partička týnejdžrů dělala asi 50tej nálev nejlevnějšího olongu Shui Hsien :eek:
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 19:51

Dzin Tea Racer píše:Jednou sem už chtěl domů a v čajovně sem nevěděl co dřív a jeden host se mě optal na tuhle problematiku a já mu odsekl " kdysi to nějakej blb spletl a hejno magorů furt opakuje" a on od tý doby vždy říkal, chci červený čaj, prosim Dian Hong Golden Tips" , nakonec jsem pustil Nightwish hlasitěji a mohl sem jit v 1h v noci domů :smile: jinak bych je z čajovny nedostal, partička týnejdžrů dělala asi 50tej nálev nejlevnějšího olongu Shui Hsien :eek:


:smile: to k nám chodi jeden profesor doučovat matiku a ten je schopnej za celý den louhovat do mrtě jeden čaj z těch levnějších... ale jinak je fajn :grin:

jinak já nic krom činský tradiční music hostum pouštět nemůžu.... a my stejnak zavíráme už ve 21h a spíš mam opačnej problem.. Jinwei už hodinu před zaviračkou zkuhra domu domu..až mam podezření jestli nahodou někde nepotkal ETho, a malem mě kolikrat nenecha ani po hostech uklidit .. nehledě na to že jak hosti tak ja bych uvitala zavirat mnohem později, ovšem on jako činan ma o pracovní době jiný představy a radši se večer věnuje rodině... ne jako češi, kterým je fuk kolik hodin seš přes čas...přece jen jsme vic uspůsobený na chod a otvíračku velkoobchodu no...
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 1. 2008 20:18

Bambi píše: :smile: to k nám chodi jeden profesor doučovat matiku a ten je schopnej za celý den louhovat do mrtě jeden čaj z těch levnějších... ale jinak je fajn :grin:
jinak já nic krom činský tradiční music hostum pouštět nemůžu.... a my stejnak zavíráme už ve 21h a spíš mam opačnej problem.. Jinwei už hodinu před zaviračkou zkuhra domu domu..až mam podezření jestli nahodou někde nepotkal ETho, a malem mě kolikrat nenecha ani po hostech uklidit .. nehledě na to že jak hosti tak ja bych uvitala zavirat mnohem později, ovšem on jako činan ma o pracovní době jiný představy a radši se večer věnuje rodině... ne jako češi, kterým je fuk kolik hodin seš přes čas...přece jen jsme vic uspůsobený na chod a otvíračku velkoobchodu no...

Já tam taky Nightwish pouštět nemel, ale dali mi to plne do kompetence :smile:
Na čajovnu je dobrý mit otvíračku aspon do 22h...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 20:40

Dzin Tea Racer píše:Já tam taky Nightwish pouštět nemel, ale dali mi to plne do kompetence :smile:
Na čajovnu je dobrý mit otvíračku aspon do 22h...



No my ale nemame oficialni status čajovny, ani jinýho typu restauračniho zařizení. jsme čajovej klub... taky si myslim, že kdyby JinWei nelpěl na tom, že se čajovna bez jeho přitomnosti neobejde, tak by jsme klidně mohli mit otevřeno třeba do půlnoci..ale on tam prostě být musí, a je ochotný tam byt jen do 21h no...chlap no :smile: a činan k tomu... :D
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 1. 2008 20:43

Bambi píše:
Dzin Tea Racer píše:Já tam taky Nightwish pouštět nemel, ale dali mi to plne do kompetence :smile:
Na čajovnu je dobrý mit otvíračku aspon do 22h...



No my ale nemame oficialni status čajovny, ani jinýho typu restauračniho zařizení. jsme čajovej klub... taky si myslim, že kdyby JinWei nelpěl na tom, že se čajovna bez jeho přitomnosti neobejde, tak by jsme klidně mohli mit otevřeno třeba do půlnoci..ale on tam prostě být musí, a je ochotný tam byt jen do 21h no...chlap no :smile: a činan k tomu... :D


Ale jo, já mu tak nějak rozumim, když tradiční čajovna tak se vším všudy :-P
Já taky nedělal v oficiální čajovne " ani nevim jakou by oficiální čajovna měla mít náležistosti" :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 20:50

Dzin Tea Racer píše:
Ale jo, já mu tak nějak rozumim, když tradiční čajovna tak se vším všudy :-P
Já taky nedělal v oficiální čajovne " ani nevim jakou by oficiální čajovna měla mít náležistosti" :)



no to nevim ale čajovna většinou spada pod restauračni zařizeni takže musi splnovat nějaky nařizení... třeba my máme jen jednu toaletu pro muže i ženy, což by jsme jako zařizeni restauračniho typu mit nemohli, museli by sme mit zachody dva... atd detaily no...
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 1. 2008 20:51

2 Bambi: no to jo, hlavně že to funguje!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 21:08

To Moni: hm zrovna jsem doždimala gui hua oolong... a nemam inspiraci na dalši čaj... bude to určo oolong ..nechce se mi 'zašpinit' dalši konvičku, už takhle se mi představa čištění cely soupravy moc nezamlouvá :D
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 11. 1. 2008 21:30

Bambi píše:To Moni: hm zrovna jsem doždimala gui hua oolong... a nemam inspiraci na dalši čaj... bude to určo oolong ..nechce se mi 'zašpinit' dalši konvičku, už takhle se mi představa čištění cely soupravy moc nezamlouvá :D


NESPAMUJ a dej si neco z oxalisu at to konecne dopijes :))
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 11. 1. 2008 21:59

Monishka píše:NESPAMUJ a dej si neco z oxalisu at to konecne dopijes :))


no dik nebudu si na noc kazit chut.. :D ti svy oxalisacky zasoby klido věnuju chceeeš? stejně už to bude nepitelny a starý :smile: ...
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 12. 1. 2008 00:34

Bambi píše:
Monishka píše:NESPAMUJ a dej si neco z oxalisu at to konecne dopijes :))


no dik nebudu si na noc kazit chut.. :D ti svy oxalisacky zasoby klido věnuju chceeeš? stejně už to bude nepitelny a starý :smile: ...


Ne dik, sama mam dost... nechce nekdo? Prodma pod cenou... ehm, nebo zadarmo
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 12. 1. 2008 01:19

Monishka píše:Ne dik, sama mam dost... nechce nekdo? Prodma pod cenou... ehm, nebo zadarmo

Ja tiež predám, nechce niekto Oriental beauty, pôvodná cena nejakých 100sk/50g. Kvalita :-g)
Socka?
Další

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz