Štětka, štěteček na čištění "sítek" u konviček

<<

Sheng

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 11

Registrován: 9. 6. 2012 01:24

Příspěvek 10. 7. 2013 19:16

Štětka, štěteček na čištění "sítek" u konviček

Zdravím.
Sháním jak už je jmenováno v titulku štětku nebo štěteček (nevím jak to přesně nazvat) na čištění "sítek" u konviček. Jednou jsem něco takového našel na ebayi ale neuložil jsem to a teď nevím jak to zpětně najít. Vypadá to jako štětky na čištění vodních dýmek akorát je menší a má kuželovitý tvar. Nevíte někdo kde by se to dalo sehnat popřípadě nějaký přesnější název?
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 10. 7. 2013 19:39

Re: Štětka, štěteček na čištění "sítek" u konviček

V životě jsem nic takového neviděl. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 7. 2013 20:50

Re: Štětka, štěteček na čištění "sítek" u konviček

Já také ne. Na čištění sítka se používá maximálně bambusová tříska. Stačí to ale profouknout, propláchnout...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Sheng

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 11

Registrován: 9. 6. 2012 01:24

Příspěvek 13. 7. 2013 19:33

Re: Štětka, štěteček na čištění "sítek" u konviček

Tak už jsem to našel :) nebo alespoň něco podobného : http://www.ebay.com/itm/Two-Ends-Glass- ... 43b28e6b04
Každopádně ta bambusová tříska mě nenapadla vyzkouším.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 13. 7. 2013 22:47

Re: Štětka, štěteček na čištění "sítek" u konviček

Ježíšmarjá, to bych v životě do žádné mé konvičky nebo kyusu nestrčil. Vždyť něčím podobným doma čistím odpady. Brr... A pak ještě ten pocit, že takovýto neforemný paskvil strkám do konviček, které považuji téměř za umění. No, každopádně proud studené vody mě nikdy nezklamal, vymyl jakékoliv zaseknuté lístky.
<<

Sheng

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 11

Registrován: 9. 6. 2012 01:24

Příspěvek 14. 7. 2013 17:31

Re: Štětka, štěteček na čištění "sítek" u konviček

dayofvictory píše:Ježíšmarjá, to bych v životě do žádné mé konvičky nebo kyusu nestrčil. Vždyť něčím podobným doma čistím odpady. Brr... A pak ještě ten pocit, že takovýto neforemný paskvil strkám do konviček, které považuji téměř za umění. No, každopádně proud studené vody mě nikdy nezklamal, vymyl jakékoliv zaseknuté lístky.

Ja bych si taky nekoupil tenhle plast. Šlo spíš o nastínění toho co jsem hledal.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 21. 9. 2013 07:59

Re: Štětka, štěteček na čištění "sítek" u konviček

Omlouvám se za velmi pozdní reakci. Pravděpodobně už to nebude aktuální, ale napadlo mě to právě teď. Pro tento výše popisovaný účel by skvěle posloužily ty drobné mezizubní kartáčky. Třeba zde http://www.nazuby.cz/pomucky-na-cisteni ... ch-prostor. Dostanete je v mnoha velikostech. A jsou sterilní!
Plast mi v tomto případě vůbec nepřekáží, účel světí prostředky. Rozhodně lepší, než plíseň na sítku kyusu (nebo jak se ty japonský hrnce vlastně menujou). :-)

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz