Náhrada za kávu: Který čaj?

<<

nanuqcz

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 15. 10. 2013 14:09

Příspěvek 15. 10. 2013 14:39

Náhrada za kávu: Který čaj?

Ahoj,
v posledních týdnech jsem si hodně oblíbil pití kávy. Pomáhá mi se soustředit několik hodin při práci (jsem programátor) a zároveň mi strašně moc chutná (spíš kvůli tomu, že do ní dávám hodně mléka, než kvůli samotné kávě).

Pití velkého množství kávy ale asi na zdraví moc nepřidává. Hledám proto náhradu ve formě čaje se srovnatelnými povzbuzujícími účinky. Který by byl dobrý i s mlékem :-) Snažil jsem se procházet obchody a hledat na obalu ve složení množství kofeinu - no ani na jednom čaji z desítek, mnou prohledaných, jsem tuto hodnotu nenašel. Jaký čaj byste mi tedy doporučili?

Díky moc za tipy

P.S. Radši bych klasický pytlíkový čaj, než sypaný (kvůli jednoduchosti přípravy), ale není to vůbec podmínkou.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 15. 10. 2013 15:10

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

chces poriadny kofeinovy kopanec? skor ako caj skus Mate, obsahu latku bodobnu kofeinu a robia sa aj s roznymi prichutami, malo by to byt o polovicu silnejsie ;-)
pokial chces caj pit silou mocou s mliekom skus nejaky "lepsi" pytlikovany assam, cejlon pripadne nejake anglicky sa tvariace zmesky
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

nanuqcz

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 15. 10. 2013 14:09

Příspěvek 15. 10. 2013 15:22

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

Radši bych něco, čeho můžu vypít hodně :-) Tzn. aby tam bylo kofeinu nejlépe o něco méně, než v kávě.

Můžeš doporučit nějaký konkrétní čaj (výrobce + název čaje)? Jsem sice rád i za obecné informace, ale náhodou natrefím zrovna na čaj z nějaké slabé odrudy (slabé co se obsahu kofeinu týče, na chuti to nemusí být vůbec znát) a pak budu zklamaný.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 10. 2013 17:42

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

Zdravím a vítám zde na forku.
S čaji je to malinko jiné. Na každého působí jinak, obecně to je tak, že pokud chces vydržet dlouho aktivní a bdělý, tak zelené čaje, sheng puery... ( obecně )
Pytlíkový čaj je neco jako 3x přelitá káva z bojleru. To neriskuj....
Mrkni do sekce obchody a vyber neco jako Long Jing a budes si myslim spokojen. Nebo kvalitní sheng puer a uděláš mnoho nálevů. Jak čaj připravit tu najdes, když ne, poradíme....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nanuqcz

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 15. 10. 2013 14:09

Příspěvek 16. 10. 2013 07:40

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

Někde jsem četl, že tyto účinky čaji dávají další doprovodné látky, které kromě kofeinu obsahuje. Zároveň se ale tyto doprovodné látky vážou na kasein v mléce, a tak v čaji s mlékem pozbývají účinnosti. Proto jsem se soustředil hlavně na ten kofein. Co je na tom tedy pravdy?

Necitujeme post na který bezprostředně odpovídáme. :-) Tea Racer
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 16. 10. 2013 07:52

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

neviem jak je to z viazanim na kasin ale ano okrem kofeinu mas dalsie latky, ktore sposobuju, ze cajovy kofein sa sprava inac, neskor sa vstrebava a posobi dlhsie, takze v konecnom dosledku by si mal pri vychytani kaseinom podobne ucinky ako pri kave (rychly nastup kofeinu) ale pravdepodobne o nieco slabsie
napr dracia studna (long jing) je silno povzbudiva ale mne osobne sa k sedavej praci nehodi, nuti ma sa hybat, nehovoriac o tom, ze mlieko do takehoto caju je plytvanie dobrym cajom :-)
budes si musiet odskusat skus napr. biele caje, sice niesu tak povzbudive ale na celo denne popijanie mi pridu vhodnejsie
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 10. 2013 14:38

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

No, není jednoduché povedět. Nevím jestli to je přímo kasien, ale ano, mléko ubírá čaji na síle co se týka theinu ( kofeinu ).
Ten je jinak vázaný a jinak se uvolnuje než v kávě. V káve se ho uvolni mnoho a to z žaludku a ihned začne ucinkovat a rychle ztratí sílu, to je nevýhoda, krom toho také niží cévy a srdce. Thein se chová jinak, vstřebává se ze střev a ucinkuje pomaleji, ale konstatněji.
Je to velmi individuální. Silny long jing na lačno, tak to není na programovaní. Ale slabší klidně popíjím :-)
On neni Ling Jing jako Long Jing, mnozství ucinné látky se liší a člověk to jinak vníma, chce to zkusit.
Nejen že je mnoho látek v čaji, které spolu spolupracují, ale také v člověku se ději různé chemické pochody a vníma to jiank. Mě ten čaj nakopne a tebe uspí, například.
Také se dělá to, že se první nálev ( nepocitam oplachovací ) vylije a dalsi nálevy už neobsahují tu prvotní velkou dávku kofeinu - theinu. Jinak zalévání chladnější vodou, činí čaj jemnějším.... ( ne u každého, bavíme se zde o zelených a hlavně long jing ).
Mléko do zelených a prakticky žádnyých čajů až na vyjímky nepatří.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 17. 10. 2013 03:01

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

Ja tedy co mam kamarady , jez pracuji u PC, tak piji hlavne oolongy a tmavy puerh. Ten piji hodne silny, ropny nalev.
Napr. sheng puerh bych vubec nedoporucil k praci, nevim jak na vas, ale mne zpusobuje lelkovaci, zasnenou naladu a dokazi takto prozevlovat nicnedelanim cele dny. To bych nekomu na praci asi nedoporucil :smile: A toto neni jen muj pocit, shengy takto pusobi na mnoho lidi.
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 17. 10. 2013 10:15

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

Já mám zase třeba po Shu Puerh takovou veselou, hodně moc upovídanou náladu. A po tomto čaji jsem dost zamyšlený a moc se nesoustředím na práci.
Po zelených jsem zase roztěkaný, dělal bych 100 věcí najednou ale nic pořádně, vyjmka je Long Jing po něm jsem vždy uvolněný a mám chuť číst nebo něco psát.

Místo kávy bych klidně doporučil Darjeeling nějaký slabší. Nebo pokud chceš čaj s mlékem tak assam CTC nechat vylouhovat a hodit do toho trošku mléka. Osobně mě to nechutná ale kamarád nato nedá dopustit :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 10. 2013 14:32

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

Ono to je velmi individuální.
Jako čerstvý sheng uplne v pořádku k práci. Zralý je výborný jak říkáš k lelkovací náladě, nebo např. k psaní článků, blogů, ale ne k programování nebo učení.
Ale na denní popíjení asi starý sheng v našich končínách je luxus :-)
Jinak já po oolongách nejsem schopen práce nebo učení. To mám naladu jak po shengu, nebo roztekanou veselou.
Třeba má na to vliv i klima, to nevím. Mě třeba nejaké čaje v létě nenapadne ani pít a v zimě bych se jimi upil. :-)
Je třeba to vyzkoušet.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 17. 10. 2013 23:08

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

Jak již někteří napsali, přiklonil bych se k Assam CTC, avšak pokud bys netrval na mléku máš mnohem více možností, za mě bych doporučil sheng puerh, ale musíš zkoušet a zkoušet.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 10. 2013 23:50

Re: Náhrada za kávu: Který čaj?

Také jsou výborné zelené japonské. Ale je to o vkusu, penězích a hlavně experimentech.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz