Blog - Poznámky Obsedantně Kompulzivního Čajomila

<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 15. 3. 2013 13:36

Blog - Poznámky Obsedantně Kompulzivního Čajomila

Obrázek

Autor: Michal Zajačík (Joda)

Jazyk: český

O blogu:
Tento blog se primárně skládá z mých poznámek, které si při ochutnávání čaje vedu. Dokumentuje zejména čaje, které jsem ochutnal a to jak jejich chuťový a vonný projev, tak i neméně důležité věci okolo - kultivar, sklizeň a zpracování, způsob přípravy. Na stránkách se dále nachází dokumentace mé pidi sbírky nádobí a to jak Yixingu, tak porcelánu i jiné kameniny či hlíny.

Obchodní sféra: nejsem napojen na žádný obchod či čajovnu jinak než jako zákazník, případně kamarád na čajování

Rád Vás na svých stránkách uvítám! Děkuji předem za pozitivní reakce i konstruktivní kritiku. Jsem otevřený spolupráci a to jak formou osobního setkání a čajování, tak výměnou vzorků, ale i například vzájemnou výměnou odkazů na stránky.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 15. 3. 2013 14:01

Re: Blog - Poznámky Obsedantně Kompulzivního Čajomila

Máš povedený blog, snad udržíš nějakou pravidelnost aktualizací, přidávám do RSS :)

Prozradíš, kde kupuješ konvičky?
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 15. 3. 2013 14:18

Re: Blog - Poznámky Obsedantně Kompulzivního Čajomila

Děkuji za pochvalu :-?

Konvičky kupuji kde se dá, vesměs jsem to popsal už v jiném tématu, ale mezi hlavní zdroje patří:
Asia Classic na Letenském náměstí v Praze - většinou levné kousky, ale občas se tam najdou opravdové klenoty
Čajovna U Džoudyho na I.P. Pavlova taktéž v Praze, byť v současné době je co se yixingu týká poněkud chudší. Zde se jinak za normálního stavu většinou dá koupit široké spektrum, od levných po dražší
Teanet - Jeruzalémská, Praha, dražší kousky
Něco málo přes net, ale to je vždy docela sázka do loterie.

Jinak máš pravdu, obchod původu bych asi u článků o nádobí měl také uvádět, zkusím to časem doplnit, dokud si to ještě vesměs pamatuji :-)
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 30. 3. 2013 01:36

Re: Blog - Poznámky Obsedantně Kompulzivního Čajomila

Doplnil jsem ceny a obchody u veškerého dosud publikovaného nádobí. Dále jsem sepsal poznámky ohledně Gui Fei Wild Bush oolongu, další v plánu je košt vzorku letošního FF z Nepálu.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 4. 8. 2014 12:16

Re: Blog - Poznámky Obsedantně Kompulzivního Čajomila

Přidána fotodegustace 2004 Da Yi 7542 Purple Label. Jen fotografie. Sdílím tímto způsobem, neboť kde jinde hostovat obrázky než u sebe :)

http://www.zajacik.eu/2014/08/obrazove- ... ple-label/

Zpět na Novinky a zpětná vazba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz