Název Tea Earth

<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 13. 1. 2008 23:04

Re: Název Tea Earth

Dzin Tea Racer píše:
To si pleteš země jako půda je "ground" nekdy taky země se hodně píše jako "country" Tea Earth je proste Země Čaje, Čajová Země,.. proto je to správně anglicky...


no muj slovnik i zkušenost řekli, že půda je jeden z výrazů který patří pod vyznam slova earth, ale to si mužem mlatit o hlavu slovnikama a jadru pudla se nedoberem....
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 1. 2008 23:07

Re: Název Tea Earth

Bambi píše:no muj slovnik i zkušenost řekli, že půda je jeden z výrazů který patří pod vyznam slova earth, ale to si mužem mlatit o hlavu slovnikama a jadru pudla se nedoberem....


Půda je ground. Earth je Zěmě i země, viz. všechny 3 slovníky co mám doma, plus online slovníky...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 13. 1. 2008 23:26

Re: Název Tea Earth

Dzin Tea Racer píše:
Bambi píše:no muj slovnik i zkušenost řekli, že půda je jeden z výrazů který patří pod vyznam slova earth, ale to si mužem mlatit o hlavu slovnikama a jadru pudla se nedoberem....


Půda je ground. Earth je Zěmě i země, viz. všechny 3 slovníky co mám doma, plus online slovníky...


to je možný, ale všechny slovniky nejsou stejný... asi mam jinej než ty... mimo to je to fuk... pudu to vyjadřuje stejně ale nepouživa se to stejně jako se nepoužíva spojění jako je tea earth..jak řikam je to fuk... povoleny je beztak všechno stači kouknout do textu nějakýho rapera...pěst na oko gramatice
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 1. 2008 23:29

Re: Název Tea Earth

Bambi píše:to je možný, ale všechny slovniky nejsou stejný... asi mam jinej než ty... mimo to je to fuk... pudu to vyjadřuje stejně ale nepouživa se to stejně jako se nepoužíva spojění jako je tea earth..jak řikam je to fuk... povoleny je beztak všechno stači kouknout do textu nějakýho rapera...pěst na oko gramatice

Ano jedno to je, já sem chtěl ojedinelej název, aby vystihoval co nejlépe to co chci a konzuloval jsem to s odborníky, a je to opravdu správně. Ikdyž možná nezvykle. Už ted si třeba protiřečíte s Monishkou ale to je taky jedno.
Družice Země se taky řekne Earth Satelite, matka Země taky Mother Earth, a Tea Erath znamené Zem Čaje. Navic je to tak záměrně. A správně gramaticky. žádna ground, land, country....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Bambi

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 192

Registrován: 9. 1. 2008 22:50

Bydliště: Prague

Příspěvek 13. 1. 2008 23:39

Re: Název Tea Earth

Dzin Tea Racer píše:Ano jedno to je, já sem chtěl ojedinelej název, aby vystihoval co nejlépe to co chci a konzuloval jsem to s odborníky, a je to opravdu správně. Ikdyž možná nezvykle. Už ted si třeba protiřečíte s Monishkou ale to je taky jedno.
Družice Země se taky řekne Earth Satelite, matka Země taky Mother Earth, a Tea Erath znamené Zem Čaje. Navic je to tak záměrně. A správně gramaticky. žádna ground, land, country....


protiřečim si s moni? nepofidej...to je možny pač na fyzicky urovni jsme dvě ruzny osoby :D
wo xihuan he zhong guo cha ;)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 1. 2008 23:44

Re: Název Tea Earth

Bambi píše:protiřečim si s moni? nepofidej...to je možny pač na fyzicky urovni jsme dvě ruzny osoby :D


Tak to je vaše věc, ale názor na AN máte nějaký každá jiny, to je fuk, opravdu sem ten název konzultoval a možná je nezvyklý ale to bylo jeho účelem, ale každopádně je správny :)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 13. 1. 2008 23:58

Re: Název Tea Earth

Dzin Tea Racer píše:
Bambi píše:to je možný, ale všechny slovniky nejsou stejný... asi mam jinej než ty... mimo to je to fuk... pudu to vyjadřuje stejně ale nepouživa se to stejně jako se nepoužíva spojění jako je tea earth..jak řikam je to fuk... povoleny je beztak všechno stači kouknout do textu nějakýho rapera...pěst na oko gramatice

Ano jedno to je, já sem chtěl ojedinelej název, aby vystihoval co nejlépe to co chci a konzuloval jsem to s odborníky, a je to opravdu správně. Ikdyž možná nezvykle. Už ted si třeba protiřečíte s Monishkou ale to je taky jedno.
Družice Země se taky řekne Earth Satelite, matka Země taky Mother Earth, a Tea Erath znamené Zem Čaje. Navic je to tak záměrně. A správně gramaticky. žádna ground, land, country....


Nechtela jsem se dal zapojovat do teto diskuse ale budiz.

Earth != Zem :--)
Earth == Země

Slovnik mozna tento vyraz povoluje, a tomu verim, citel mozna rekl ze je to gramaticky sprave a ma pravdu. Kazdopadne ciste prakticky, jsem to nikdy nikde neslysela a nedovedu si predstavit, ze by to nekdy rodily mluvci pouzil jako jako oznaceni cajoveho sveta.

Pokud mas na mysli ciste vyznam Cajova Zeme ve smyslu napriklad Modra Zeme nebo Zeme, svet caje, pak jsi me presvedcil. Ale je to velmi, velmi, velmi "uzky" obrat, ktery podle me muze mit jen tento smysl, aby se dal uzivat.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 14. 1. 2008 11:26

Re: Název Tea Earth

Monishka píše:Slovnik mozna tento vyraz povoluje, a tomu verim, citel mozna rekl ze je to gramaticky sprave a ma pravdu. Kazdopadne ciste prakticky, jsem to nikdy nikde neslysela a nedovedu si predstavit, ze by to nekdy rodily mluvci pouzil jako jako oznaceni cajoveho sveta.

Pokud mas na mysli ciste vyznam Cajova Zeme ve smyslu napriklad Modra Zeme nebo Zeme, svet caje, pak jsi me presvedcil. Ale je to velmi, velmi, velmi "uzky" obrat, ktery podle me muze mit jen tento smysl, aby se dal uzivat.


Ano tak to je. Nemá být čajovy svět jako tea worl, tea land, tea country, apod. Ale čajová naše matička Země....
Je to název, pro náš web, a diskutovaný název TEANET = čajová pavučina, čajová síť, a jeste psáno dohromady treba jako doména, je opravdu nesmysl jak si sama řekla! :)
Myslím že tuto diskusi už ukončíme, hlavně že to chápeme....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
Předchozí

Zpět na Novinky a zpětná vazba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz