Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Potřebujeme komerční sekci?

ano
6
32%
ne
13
68%
 
Celkem hlasů : 19
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 9. 2011 19:21

Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Tak se ptám, potřebujeme komerční forum? Odpovezte ano nebo ne v hlasovani a v postu uvedte proč a jaká by mela byt pravidla.
Nerad bych aby tu byl flame, zkryta inzerce a reklama.
Nejak se to tu zvrhlo a já doufám že to byla jen vyjímka a nedopustím aby se to opakovalo.

Děkuji za vaše názory.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 11. 9. 2011 19:44

Re: Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Hlasoval jsem ano a doplňuji - placenou komerční sekci. Myslím, že profi registrace by měla být zpoplatněna.
A dále si myslím, že musí dojít ke zpřísnění pravidel:
- za jakýkoli náznak osobního útoku ban
- jakýkoli náznak inzerce mimo k tomu určené vlákno je automatický ban
- jakýkoli náznak obchodního či obchodně motivovaného flame znamená ban (nemusí jít nutně o obchodníka, je tu pár lidí skrytě propagujících některé obchodníky a tevrdících, že jednají nezávisle)
Praxe by se myslím po pár případech vyjasnila přes varování v tom kterém daném vlákně...

Ono z pozice majitele fóra nejde být s každám za dobře a vše řešit smírně, naopak si myslím, že jediným řešením je velmi striktní přístup k dodržování pravidel, a to pravidel přísných. Jinak to dopadne jako na e-cajovne.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 11. 9. 2011 20:56

Re: Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Hlasoval jsem ano.

Pravidla představená panem Prachařem jsou opravdu velice striktní. Byl bych pro poněkud mírnější formu, napřed udílet varování, vytvořit třeba speciální skupinu pro tyto uživatele (něco jako Podmínečník :-) ), či alespoň téma se seznamem, kam by se člověk dostal za útočné psaní, reklamu na nepatřičném místě apod. Jedinou výjimku by pro mne představoval flame - původce flamu ban, zbytek zúčastněných buď podmínka, nebo také ban.

Podmínky pro komerční sekci - zpoplatnění by vyústilo v to, že by daná sekce zela prázdnotou. Příspěvky zde by měly splňovat předem dohodnutou formu - název obchodu, jméno majitele, stránky, kontakty a dále popis dle libosti inzerujícího, za žádných okolností by se v něm však nemělo objevit srovnávání kvality prodávaného čaje s konkurenčním. To bych trvdě stíhal.
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 12. 9. 2011 02:17

Re: Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Hlasoval jsem NE. Hlasoval bych ANO v pripade, ze bych si byl jist, ze to nebude jen misto pro svary, jak uz se jinde prihodilo (zde se objevil zatim jen zarodek), a moderator aby se z toho zblaznil, jestlize by to mel vse spravedlive posoudit – spory atd. Zatim je obsah Tea-earthu predevsim celkem klidnym mistem pro debaty o caji, tak si na to navstevnici zvykli a nejspis jim to i vyhovuje, protoze prispevky pribyvaji.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 9. 2011 13:01

Re: Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

zdenek.prachar píše:Ono z pozice majitele fóra nejde být s každám za dobře a vše řešit smírně, naopak si myslím, že jediným řešením je velmi striktní přístup k dodržování pravidel, a to pravidel přísných. Jinak to dopadne jako na e-cajovne.


Tak jsem to ani nemyslel být s každým za dobře. Ale myslel jsem že se tu budeme respektovat každy s každym, prodejce, zákaznik atd...
Tohle forum i celá Tea Earth je tu pro přiznivce čaje, takže se prizpůsobím a případne založím sekci jak jsem psal.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 12. 9. 2011 18:29

Re: Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Mně se zdá logické, že nový prodejce se chce představit komunitě, která je geograficky roztahaná po celé zemi a opravdu se potkává jen na internetu. Je to i v našem zájmu. Hlasoval jsem ano, ale je to relativní, třeba by jen stačilo upravit sekci se zkušenostmi s čajovnami apod. do stavu, kdy by tam byly třeba primárně informace a až pak zkušenosti. Zkrátka tak, aby tam mohli přispívat i prodejci, hlásit novinky atd.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 12. 9. 2011 23:55

Re: Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Nezdá se mi, že by nemohli. Spíš nechtějí, nebo je to nenapadlo. Většina z nás si už vybrané obchody hlídá sama.
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 13. 9. 2011 21:22

Re: Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Hlasoval jsem ne, protože si nemyslím, že by byla taková sekce primárně nepostradatelná. Ale třeba by se chytla a byla by prospěchem pro místní komunitu. Myslím si, že je to tedy zcela na tvém zvážení Dzine. Kdyby nová část fóra zela prázdnotou, tak bys ji mohl popřípadě zrušit. Nevím jak je zřízení či rušení takových celků pro tebe náročné, což může být celkem významným kritériem. Pokud samotné vytvoření a případné zrušení bezproblémové, tak nevidím důvod, proč do toho nejít.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 9. 2011 21:42

Re: Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Založit novou sekci je tak na 3 minuty práce, spíše mi jde o to jestli je zapotrebi, pripadne jestli hned a jaka tam dát pravidla. Jeste bych to nechal chvilku jako otevřené téma, nemam nejak ted čas to ani zvažovat a přemyslet o tom.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 14. 9. 2011 21:37

Re: Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Za mě ne.
Nevím, v podstatě je mi to jedno, ale přijde mi, že to sem nepatří. Přecijen, je to forum a ne reklamní server. Je asi pravda, že by to mohlo být přínosem, například v poznávání e-shopů a obchodů i s nějakou recenzí či názorem, ale obávám se, že by se to mohlo i trošku zvrhnout. Má to i svoje plusy i mínusy.
Takže, vlastně můj nároz asi nikomu nepomohl a je to tedy na Tobě (ono jako by nebylo...) ;-)
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 18. 10. 2011 22:50

Re: Komerční sdělení - potřebujeme nove forum?

Mě přijde, že ani ne. Sekce zkušeností s obchodníky tady je - prodejci tam normálně přispívali (teda, normálně jak kdy, ale +- ano). A přijde mi blbost, aby do daného tématu sami obchodníci nemohli přispívat (třeba se obhajovat). A když už tam můžou psát, tak proč by měli mít vlastní sekci. Ostatně - prodejci se můžou prezentovat na svém webu, ne? A pokud si ve zkušenostech s obchodníky, či tak někde, založí téma, že mají ty a ty webovky, tak mě to asi nijak nepohoršuje.

Inzerci mimo bych klidně taky přesouval (s upozorněním uživatele, ať se to neopakuje). Co se týče osobních útoků, případně útoků motivovaných prosazováním nějakých obchodních cílů, to se obávám, že je dost subjektivní. Pokud čteme v kontextu, pak třeba "(nemusí jít nutně o obchodníka, je tu pár lidí skrytě propagujících některé obchodníky a tevrdících, že jednají nezávisle)" už lze brát za osobní útok, případně za snahu o vyvolání flame. Nebo tenhle můj příspěvek za něco takového taky lze považovat. A myslím, že to pan Prachař jako útok nemyslel, stejně tak ani já. Ale někdo by třeba nesouhlasil. Pak se to může snadno zvrhnout ve slovíčkaření o tom, co je náznak a podobné bláboly.

Zpět na Novinky a zpětná vazba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz