Fo Shou 2004 & 2005 Buddhova Dlaň.

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 1. 2009 12:14

Fo Shou 2004 & 2005 Buddhova Dlaň.

Fo Shou 2004 & 2005 Buddhova Dlaň.

Tyto dva čaje jsou taková zajímavost, ani přesně se nedá říct jestli to jsou oolongy nebo červené nebo černé čaje. Prodejce je klasifikoval jako černé tak jim tak budeme říkat. Každý z čajů je jiny kultivar, což je patrné z foteček a více nám řekne naše degustace. Více foto a detailní info najdete opět na našem webu...

Kdo se chce dovědět o čajích více a vidět více fotek, ať klikne na níže uvedené odkazy!

Fo Shou, Buddhas Palm, Tea Cake 2004 / Budhova Dlaň, koláč 2004
Obrázek

Fo Shou, Buddhas Palm, Tea Cake 2005 / Budhova Dlaň, koláč 2005

Obrázek


Testeři: Dzin Tea Racer, Miroš.
Testováno: V Zhongu 2 minuty, teplota vody 95°C a množství 4g.

Tak jdeme na test, oplachovací nálev je samozřejmostí, jsem zvědav jak dopadnou vzorky. :-)

Obrázek

Nálev: Tak již dle nálevu vidíte že čaj 2004 je tmavší, vůně je výrazně povidlová, sladká, lehce pečená. U 2005 je vůně květinová, lehce pečená a voní spíše jako červené čaje typu Qi Men, barva nálevu je do oranžova a světlejší.

Obrázek

Chuť: 2004 chutná opravdu skvěle, povidla a sladká chuť dominu, je tam cítit i zrající archivní oolong typu TGY, moc dobrý čajík. 2005 je nasládlá, ale hodně do červených čajů, spíše nepatrné tóny čokolády a květin, taky moc dobrá, ale naprosto odlišný čajík. Takové rozdíly až zarážejí. Každopádně chuť se neměnila jen lehce slábla do 3. nálevu. 4. Nálev už byl velmi vodový, nepili jsme jej. :-)

List: Vidíme jasné rozdíly i na vylouhovaných listech. Vše je patrno z fotografie. I vůně je naprosto odlišná, v čaji z roku 2005 je hodně větviček, v 2004 jsem nenašel jedinou.

Obrázek

Shrnutí: Tak když zhodnotíme kvalita, chuť a cena tak rozhodně kupte čaj z roku 2004, myslím že něco podobného těžko seženete. Je to taková zvláštnost a myslím že stojí za vyzkoušení.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 26. 1. 2009 13:02

Já jsem se na tento test opravdu těšil.Čaj z roku 2004 má krémově sladkou "povidlovou" chuť.Vůně je mi připomíná čokoládu :) Je to velice dobrý čaj!Čaj z roku 2005 je trpčí a chuť velice připomíná červený čaj.Vůně je svěží příjemná.Fu Shou 2004 mi chutnala více ale oba čaje jsou velice dobré. :)
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 26. 1. 2009 13:30

Ten cajik z 04 vyzera ako hrudky asfaltu :)
Neviete, kde by sa dal tento caj zohnat? Cital som (neviem ci tu, alebo inde) ze vyrobca uz zomrel.
Backpacking po azii ---> http://lamerko.xf.cz
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 1. 2009 13:37

Lam3r_co. píše:Ten cajik z 04 vyzera ako hrudky asfaltu :)
Neviete, kde by sa dal tento caj zohnat? Cital som (neviem ci tu, alebo inde) ze vyrobca uz zomrel.


Ano to si četl správně, u mě na webu. Sehnat se snad ještě dá, poslu ti na soukromou zpravu kontakt, odvolej se že máš kontakt ode mě.
Je to oolong, tmavý, takže přesně jako hrudky :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Srovnávací testy a degustace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz