Kde mají dobrou tradiční TGY?

<<

maxi-m.a.o.

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 66

Registrován: 5. 12. 2008 01:13

Příspěvek 13. 2. 2010 00:47

Cau :-) No, budu ted' mit par mesicu na to abych se zase venoval cajum. Aktivne je pil a psal nejake clanky na sve stranky. Tak si to chci naplno vychutnat :D
Pokud pijes rychle, tak ten yixing je nejlepsi vec pod sluncem. Ten caj se v tom akorat probere ke konzumaci.
V pripade, ze neco v sobe ma prilis ohne, je yixing take velkym pomocnikem. Avsak bylo by mozna lepsi se takovym cajum vyvarovat, svedci o tom, ze je delali prilis rychle. Ale pokud se stalo, tak potom ten yixing... Myslim ale, ze to bude spis problem cerstve zpracovanych Yan Cha, nebo tech, co byly skladovane ve spatnych podminkach - nestarly spravne, a aby se schovaly nedostatky tak je jeste tesne pred prodejem preprazi (ostatne je to asi vetsi cast Lao Cha na trhu, autentickych bude urcite mene nez padelku, stejna situace jako se vsemi cinskymi vyrobky).

P.s.: Pooh - mimochodem, tradicni TGY mely v teanetu, nevim zda maji porad. Takove to male (drahe) baleni od Feng Shanu. Mam jedno doma (uz dva mesice, nebyl na to cas), v nejblizsich dnech se na to chystam, o zazitku potom neco napisu :)
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 2. 3. 2010 20:51

Už jsem chutnal tu z LF a musím pochválit.. skutečný čajový zážitek a pro mě velmi osobní záležitost.. Díky za všechny tipy :-)

Na tu Tvojí TGY, jsem, Maxi, zvědav :-)
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 26. 1. 2011 14:37

Re: Kde mají dobrou tradiční TGY?

Čerstvá podzimní sklizeň z Číny, vynikající sorty, privátní objednávka jihlavské čajovny:
http://cajovnicka.ic.cz/2010tieguanyinpodzim.html

K sehnání by měla být pouze asi v pěti čajovnách v ČR, dále bylo odesláno jen pár jedincům.
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 26. 1. 2011 14:39

Re: Kde mají dobrou tradiční TGY?

vyzera prijemne, ale mne osobne tieto svetle druhy moc nechutia, ako raz za cas to ano, ale ovela viac ma beru tradicne spracovane oolongy
Předchozí

Zpět na Polozelené - Wu Long, Yan Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz