Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

<<

Klimša

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 6

Registrován: 9. 9. 2011 03:04

Bydliště: Ostrava

Příspěvek 9. 9. 2011 05:23

Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Z osobních, ale taky z možných budoucích podnikatelských zájmů, jsem si procházel nabídku oolongů na českém trhu. Řekl bych, že je to celkem bída. Jako příklad si vezmu čaj z hory Ali, tzv. Ali shan a našel jsem možná jeden, dva druhy z téhle podle mě hodně známé oblasti. A taky popis těchto čajů nebyl nic moc. Informace typu "Čaj je ručně sbírán v zahradách v nadmořských výškách od 1500 do 2300 m.n.m." mě taky moc neuspokojila :.) Tak je tenhle čaj z výšky 1500 nebo 2300 m ? V tom je sakra rozdíl. Před cca týdnem jsem tam byl na výletě, podívat se jak to tam vypadá a najít nějaké kontakty a byl jsem velice potěšen. Počasí nic moc, ale nepředstavitelně to tam voní po čaji, na každém rohu obchod s čaji, prostě pro člověka, kterého čaje zajímají, je to ráj :-x Dostalo se mi taky srovnání Alishanu pravého a napodobeniny, která neviděla Alishan z rychlíku a možná ani z letadla :D Po prvním přičichnutí k napodobenině mě hned napadlo, "ten tak krásně voooooní" ale brzy jsem byl zpět nohama na zemi a bylo mi řečeno, že je někde z Vietnamu a vůně je pouze uměle přidána. Byly tam i vizuální a mechanické rozdíly. Teď vám povím jaké čaje jsem ochutnal.

1. nejlevnější byl JING SHUEN ... 1300 m.n.m.
2. OOLONG (wulong) 1300 m.n.m. - jarní sklizeň
3. OOLONG (wulong) 1300 m.n.m. - podzimní sklizeň
4. OOLONG (wulong) 1500 m.n.m. - jarní sklizeň
5. OOLONG (wulong) 1600 m.n.m. - podzimní sklizeň
6. OOLONG (wulong) 1800 m.n.m. - tohle je opravdu to nej, co tam bylo, a proto si myslím, že informace o nějakých 2300 m.n.m. je zcestná.

A na závěr jedna perlička, oolong z Alishan se nejmenuje oolong, ale místní ho nazývají kvůli odlišení se JEN LU. Mějte se hezky a další měsíce prozradí, jestli tyhle nedostatky dokážu obrátit ve svůj prospěch :roll:

PS: omlovám se za dlouhý článek, doufám, že to nikomu nebude vadit ;-)
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 9. 9. 2011 09:05

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Zdravím, hľadal si naozaj dobre? :-) myslím, že toto http://www.longfeng.cz/index.php?option ... 8&Itemid=1 má aj od zlých popisov hodne ďaleko rovnako aj kvalita je TOP.
Ale inak samozrejme držím palce :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 9. 2011 17:44

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Ano z LF beru a jsem spokojený. Uvidime jestli dokažes nabídnout neco lepsiho :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Klimša

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 6

Registrován: 9. 9. 2011 03:04

Bydliště: Ostrava

Příspěvek 9. 9. 2011 18:22

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Vůbec nepochybuju o kvalitách čajů na longfengu, popis je taky hodně podrobný a svědčí o profesionalitě, ale jen jsem chtěl říct, že v téhle oblasti je mnoho druhů čajů různých chutí a myslím, že by určitě stálo za to z Ali shanu ochutnat něco víc, než jen jeden (pokud tedy správně čtu, kdyžtak mě opravte, nejsem žádný profík, spíše nadšenec :) ) Děkuji za podporu, zatím je vše ve stádiu plánování, možná jsem velký optimista, uvidím jaká bude realita :D. Žádný odkaz tady na forum dávat nebudu, budu jen doufat, že si mě případně zájemci sami najdou :)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 9. 9. 2011 21:45

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Prostě taková malá komerční inzerce, že.
<<

Klimša

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 6

Registrován: 9. 9. 2011 03:04

Bydliště: Ostrava

Příspěvek 10. 9. 2011 01:27

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Zatím není co inzerovat :)
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 10. 9. 2011 11:56

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Stan píše:Prostě taková malá komerční inzerce, že.

Preco sem prenasat paranoju z e-cajovny? Podla mna je uplne regulerne, ze sa takto potencialny obchodnik predstavi :-) Podla mna je u nas v cajovych obchodnych kruhoch zbytocne vela nevrazivosti..
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 10. 9. 2011 13:13

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Abych nebyl úplně OT: Taiwanské wolongy piji výjimečně, tudíž jsem s jejich nabídkou vcelku spokojen.

To Gwynnbleid:
Bez jakýchkoli emocí si dovolím tento příspěvek komentovat.
Není možné přenést něco, co není. Na e-čajovně nevládne paranoia, nýbrž naprosto nekontrolovatelná válka komerčních subjektů, jejich zaměstnanců a příznivců, píšících pod různými nicky a podobně. Ta je důsledkem přístupu správce a majitele stránek, jež je jeho věcí a tudíž zcela mimo komentář . Celá situace nicméně začala přesně takhle (viz výše). A smutné je, že mnoha lidem na tom nepřipadá nic nehodného nebo snad dokonce nemorálního.
Pokud si případný obchodník hodlá udělat průzkum zájmu zákazníků, ohlášku zamýšlené realizace podnikatelského záměru, či přímo komerčně inzerovat, má umístit svůj příspěvek do sekce "Komerční inzerce a oznámení" (kde si to sám se zájmem přečtu). Že tu taková nikde není ? Tak to sorry.
Nechci se rozepisovat dál, ale celkem jednoduše lze dovodit, jak jinak na tomhle tratíme ve finále my všichni milovníci a konzumenti čaje.
Závěrem, prosím, můj subjektivní názor: Podle mě takové představení potenciálního obchodníka není regulérní vůbec. A to není otázka nevŕaživosti obchodníků, ale bohužel absence etiky a morálky v naší zemi.
Prosím tímto administrátora, aby v případě jiného názoru na směr tohoto fóra můj příspěvek smazal (rozhodně to nebudu brát osobně).
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 10. 9. 2011 13:46

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Stan: Myslím si, že není důvod tvůj příspěvek mazat. Nicméně v tomto tématu není ani jedna zmínka o nějakém prodejci kromě longfengu. Ten je tu ale obecně podporován (i mnou) díky velice dobrým dlouhodobým zkušenostem.

"Není možné přenést něco, co není." No a právě zatím není ani ten prodejce. Až bude, tak se v klidu může prezentovat v sekci "Zkušenosti s obchody s čajem a příslušenstvím", kde už pár takovýchto příspěvků je. :) (mimochodem se tam Dzin vyjádřil, že to ale nehodlá moc tolerovat).



K tématu - moje srdcovka je Wen Shan Bao Zhong, kupovaný "překvapivě" na LF a nedám na něj dopustit :) Také Dong Pian mi chutnal. Jinak je ale nějak moc nevyhledávám, takže nabídka mi zcela postačuje. A v této kategorii zůstávám u vyzkoušeného prodejce. Mám pocit, že už všechny kategorie čajů jsou na českém trhu zastoupeny (dá se říct konečně :) dlouho tu chyběly hei cha)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 9. 2011 13:52

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Ike Blaster odpovedel tak že bych to lepe neumel.
Nepotrebujeme tu hlavne sekci o komerčních prodejcích. Pokud se prodejce predstaví nic proti tomu nemam. Sekce o Zkušenostech s obchody tu je. Jedna věc je oznamení začátku prodeje treba zelenych čaju prvních, nebo novinek je v poradku. Ale aby si tu delal nekdo reklamu zdarma často a periodicky, to už ne. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 10. 9. 2011 14:04

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Nechci tu diskusi někam odchylovat, proto se nyní vážně omlouvám za OT.
Více to nebudu komentovat.
Iku díky. Nyní vysvětlení.
Prodejce zatím není, píši proto případný obchodník, což ostatně Klimša uvádí hned v prvním řádku svého příspěvku. Nicméně tento považuji za druh komerčního oznámení (viz. vysvětlení výše).
Dzine, prosím, přečti si co jsem psal.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 9. 2011 14:18

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Stane ja to chápu a četl jsem to. Ale nejak nechápu jestli je dobre to tu nejakym způsobem členit, prodejce neprodejce. Oboji jsou lidé a pokud se dodrzi nejake rozumne meze mezi inzercí oznamením atd. nevidim v tom problem.
Ale jsem na druhou stranu svolný takovou sekci vytvořit pokud o to bude zájem.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Klimša

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 6

Registrován: 9. 9. 2011 03:04

Bydliště: Ostrava

Příspěvek 10. 9. 2011 18:07

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Je mi líto, že jsem tady vzbudil u někoho negativní emoce, to jsem určitě neměl v plánu a tímto se omlouvám. Možná, že je mé oznámení trošku komerční, ale určitě ne moc. Chtěl jsem se zeptat na názor ohledně čajů a kde jinde, než na takovém fóru, to lze udělat ? Možná byla chyba zmínit potenciální podnikatelský záměr, ale já v tom nevidím nějaký velký problém, nezveřejnil jsem zde žádný link, žádné jméno, ale pouze to, že o tom uvažuji v blízké budoucnosti. Taky jsem to v předešlém příspěvku zmínil, že zde žádnou reklamu zveřejňovat nebudu.
Mějte se hezky, užívejte si hezké chvilky s čajem :) Já se jdu balit a mířím z téhle zajímavé a krásné země zpět domů :) Ahoj
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 11. 9. 2011 00:02

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Stojím si za svým! A nemám co dodat, až snad na to že necítím žádné negativní emoce.......Váš původní příspěvek je komerční inzercí !
Svůj postoj k tomu jsem vyjádřil.
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 11. 9. 2011 10:07

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Gwynnbleid píše:
Stan píše:Prostě taková malá komerční inzerce, že.

Preco sem prenasat paranoju z e-cajovny? Podla mna je uplne regulerne, ze sa takto potencialny obchodnik predstavi :-) Podla mna je u nas v cajovych obchodnych kruhoch zbytocne vela nevrazivosti..


Kdyz jsem cetl uvodni prispevek v tomto vlakne, tak jsem doufal, ze brzy zapadne do ztracena. Nestalo se tak a stali jsme se svedky, jak sikovne uz v nadpisu, jako by to napsala chytra horakyne, lze ucinit pokus vetrit se do prizne snad budoucich zakazniku a vyuzit k tomu forum, ktere si takove cile neklade.
Jestli zde pak bylo zmineno neco o e-cajovne a jejim stylu, ano zde jsem v tomto pripade takovy neblahy vliv pocitil. Nic, co by bylo hodno nasledovani.
Pokud ma potencionalni obchodnik s cajem vazny zajem se predstavit, udela to v placene inzerci. Zde mi tento vychytraly pokus v tomto smeru pripada nemistny. Rad si zde prectu, pote co obchodnik vstoupil na trh, nazory zakazniku na nej, ostatne k tomu ma forum slouzit.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 9. 2011 10:37

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

No Klimša tu už v prvnich vetách píše o osobních, ale i možných budoucích zájmech. Kdyby psal jen o obchodních, bylo by to jak říkáte. Nerad bych aby se tu hodnotil obchodnik který ještě nikomu neprodal žádny produkt. :-)
Myslím že si tu uhlídáme aby se to tu nezvrhlo. Ale jsem moc rád že to tu hlídáte a dáváte foru řád.
Ale co takhle diskutovat k tématu? Jste všichni spokojeni s nabidkou oolongů? :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 11. 9. 2011 13:31

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

V taiwanských čajích vidím trochu díru, jsou buď extra drahé, nebo podezdřele levné. Tím nechci nikoho srážet, opravdu. Co se týče četnosti čajů z Taiwanu, také není zrovna z čeho vybírat. Nejlepší čaje z Taiwanu jsem zatím měl pouze od lidí, kteří je nakupují ze zahr., nebo přímo od producentů. V ČR sice dobré, ale s vyšší cenou.

Aby si člověk vychutnal výtečný Li-shan, nebo Oriental beuaty, musí poměrně dost hledat...

//znáte tyto shopy? Zatím jsem neobjednával, ale nevypadají zle.
http://www.t-oolongtea.com/
http://www.teafromtaiwan.com/shop/loose ... 20a&page=2
http://verytea.com/shopping/index.php?o ... b40e1593fe
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 11. 9. 2011 13:48

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Klimša: ochutnal jste 6 čajů a máte kuráž hodnotit nabídku ostatních? Tak to Vám gratuluji k Vašemu sebevědomí... Ale nepište prosím nesmysly (mj. LF má v nabídce ne 1 ale 3 čaje z uvedené oblasti)...

Stan: do slova a do písmene podepisuji Váš post...

Zdeněk Prachař (LF)
<<

Klimša

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 6

Registrován: 9. 9. 2011 03:04

Bydliště: Ostrava

Příspěvek 11. 9. 2011 15:34

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Pár slov panu Prachařovi. Já jsem nehodnotil a ani se necítím kompetentní hodnotit kvalitu čajů, spíše mi jde o šířku nabídky a v tom musím souhlasit s panem z čajovničky a také mu poděkovat za kvalitní příspěvek k tématu, že by to mohlo být trošku lepší a k tomu také měl směřovat můj úvodní dotaz tohoto vlákna. Co se týče nabídky LF, tak pokud by jste si pořádně přečetl, co jsem napsal ... "jen jeden (pokud tedy správně čtu, kdyžtak mě opravte)" ... a tímto děkuji za korekci.
To Čajovnička: Díky za odkazy, určitě je prozkoumám, stránku teafromtaiwan už jsem někdy zahlídl, ostatní dva ještě ne.
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 11. 9. 2011 16:14

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Tak tohle už začíná být malinko směšné pánové. Tedy aspoň z mé posice prostého čajomilce
bez komerčních cílů a choutek, mi přijde hysterie Stana, pana Prachaře a peera naprosto nepochopitelná.
Dzin je provozovatel a majitel těchto stránek a jasně se vyjádřil, že mu dosavadní projev Klimši nevadí,
tak co se proti němu rojíte jak vzteklí psi? Chápu, že pan Prachař je podnikatel a má své zájmy, ale co
peer a Stan? Vždyť skutečně z posice Klimši v podstatě o reklamu nešlo. Neuvedl žádné kontakty ani odkaz
na rozebíhající se e-shop. Dál už tohle nebudu rozebírat.

Když se vrátím k původnímu dotazu, tak Taiwanské oolongy vpodstatě nepiju, ale rozhodně se nebráním
rozšíření českého trhu. Pokud budou vaše čaje za přijatelnou cenu, tak nevidím problém s jejich koupí.
:-,,)
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 11. 9. 2011 16:47

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

To Pat-Pej: Stan i peer vyjádřili svůj názor, a to slušnou a věcnou formou, výkřiky o hysterii a psech zase nechápu já. Stana znám osobně a vím, že v obchodě dokázal opravdu hodně, takže jeho názor na obchodní etiku či obchod jako takový si poslechnu vždy s respektem a také jeho zkušenosti čajové (i když se mnohdy neshodneme úplně ve všem) považuji za cenný zdroj znalostí a inspirace. Peera osobně neznám (alespoň si to neuvědomuji), ale jak jsem již napsal, v jeho příspěvcích žádnou hysterii či "vzteklopesství" nevidím, stejně jako je nevidím ani v příspěvcích, které vyjadřují opačný názor, než sdílím já. Pokud smím hodnotit, myslím, že v tomto směru jste krutě přestřelil...
A tvrdíte-li, že nejde o komerční či reklamní sdělení - proč tedy na konci příspěvku píšete, že půjde-li o čaje za rozumnou cenu, nevidíte problém s jejich koupí?

Jinak toto vlákno mi připomnělo, proč jsem se kdysi zařekl, že na veřejná fora nebudu přispívat, myslím, že je čas toto předsevzetí oprášit...

Z. Prachař
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 11. 9. 2011 17:21

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Dzin Tea Racer píše:No Klimša tu už v prvnich vetách píše o osobních, ale i možných budoucích zájmech. Kdyby psal jen o obchodních, bylo by to jak říkáte. Nerad bych aby se tu hodnotil obchodnik který ještě nikomu neprodal žádny produkt. :-)
Myslím že si tu uhlídáme aby se to tu nezvrhlo. Ale jsem moc rád že to tu hlídáte a dáváte foru řád.
Ale co takhle diskutovat k tématu? Jste všichni spokojeni s nabidkou oolongů? :-)


Pokud jsem se nevyjadril dost presne, tak to asi bude nutne rici naplno. Z uvodniho prispevku trci jako slama z bot snaha zavest v Cechach do povedomi o techto cajich poradnou osvetu a hned upozornit na nekoho, kdo to muze zmenit. Tudiz svuj hlas pripojuji k nazoru, ze zde o reklamu jde. Neobstoji ani jiny, zde uvedeny, uhybny pokus – je to reklama (v citaci „… trošku komerční …“) jen castecne, protoze k nemu lze snadno dodat jako primer obdobne tvrzeni – jen tak trochu tehotna, coz je take nonsens.
Bude-li Tea-earth pokracovat timto smerem, dostane se povazlive blizko k urovni platformy e-cajovana a to by byla jiste skoda.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 11. 9. 2011 17:23

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Promiňte že se montuji do diskuse. Osobně bych uvítal nějaké subfórum určené pro komerční sdělení (kam bych i přesunul toto téma, aby nikoho nedráždilo). Váš odchod, pane Prachaři, do jakéhosi internetového exilu bych osobně viděl velice nerad, vždy si rád přečtu Vaše příspěvky a beru je jako řekněme stabilní bod všech diskusí. Souhlasím se zde řečeným, navíc, s tím jak jsem se už pročetl diskusemi na e-čajovně a zde, tak mi e-caj. toto vlákno (pouze toto vlákno) velice připomíná, byť toho bylo docíleno poněkud uměle, protože kdyby se to shovívavě přešlo, či se pro komerčnost poněkud poupravilo (či zamklo) už na samém začátku, bylo by to asi pro čtenáře lepší. Myslím, že bych preferoval tu druhou možnost + zvážit tvorbu komerčního subfóra.

Michal Zajačík
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 11. 9. 2011 17:33

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

Myslím si, že vyjadřování se o morálce a etice věcné není, alespoň v tomto vlákně ne. A zdá se mi, že to je mnohem neoprávněnější než má metafora o vzteklých psech. Nevadí mi, že zde presentujete svůj názor na tuto drtivou reklamní kampaň, ale prostě a jednoduše nechápu, proč se tak snažíte Klimšu potlačit a narozdíl od svého tvrzení to neděláte věcně. Každopádně jsem se chtěl jen ozvat proti zybtečně negativistické řadě příspěvků. Nechci místní diskusi nějak přehnaně hrotit, protože to za to nestojí a ani není proč. Ona obchodní společnost ještě ani nebyla založena a možná ani nebude. Nemohu tedy s ní mít žádné positivní zkušenosti a tudíž nemám žádný věcný důvod ji hájit.
Možná je to reklamnní sdělení, ale s minimálním dopadem a proto si mylsím, že nepovede k nějaké válce obchodníků a není nijak amorální. A nevidím nijak problematické své sdělení světu, že si rád koupím čaj za rozumnou cenu. Veřte mi, že si jej stejně tak rád za příznivou cenu koupím i od Vás nebo jiných ctěných obchodníků.
Záverem chci dodat, že jsem nechtěl jitřit vaše emoce a ani vás vyhánět z veřejných fór. Tato debata ztratila svůj smysl už na začátku a zvrhla se naprosto zbytečně úplně jiným směrem, než který jí byl vytyčen úvodním příspěvkem.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 11. 9. 2011 18:43

Re: Jak jste spokojeni s nabídkou Oolongů z Taiwanu?

To Pat - Pej:
Označil(a) jste mě za vzteklého psa (troufám si tvrdit, že do očí byste mi to neřekl(a)!), přitom jsem neudělal nic jiného než označil zmiňovaný příspěvek za komerční inzerci. A to, jak lze přečíst ve Vašem sdělení, citace: ...."Možná je to reklamnní sdělení, ale s minimálním dopadem a proto si mylsím, že nepovede k nějaké válce obchodníků a není nijak amorální", sám(a) to připouštíte.
Máte v této větě pravdu, reklamní sdělení jistě amorální není, ale jeho zveřejnění zde ano! A argument, že se vlastně ještě nic nestalo, protože firma vlastně ještě není.........no, to je vážně síla.
Nebudu nikoho unavovat přesvědčováním, že nemám s obchody čajem nic společného. Jde mi jen o čistotu, etiku a slušnost. Bohužel, to Vy zcela evidentně nechápete.
Další

Zpět na Polozelené - Wu Long, Yan Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz