kde sehnat čínské?

<<

trixao

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 13

Registrován: 13. 8. 2013 20:31

Příspěvek 23. 8. 2013 13:23

kde sehnat čínské?

Ahoj, mám dotaz. Kde, na jaké internetové stránce se dají sehnat čínské červené čaje (potažmo v čajovně v Praze)?

A ještě jeden dotaz, jak je to obecně s trvanlivostí červených čajů? Kdy se sklízí a jak dlouho se dají pít? Není problém pít loňské?
Spoustu jich mají na čprodávat čaje bez data sklizně mi přijde dost nefér.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 23. 8. 2013 19:54

Re: kde sehnat čínské?

Nejsem nějaký odborník, ale co jsem četl a setkal se, tak se sklízí klasicky na jaře a přes léto, výjimečně v zimě (winter flushe z DJ, Nepálu atd) trvanlivost mají většinou poměrně velkou. Pil jsem dva roky starý čaj a jasně, bylo to malinko znát, ale i tak to nebyla ani zdaleka taková hrůza jako jsem čekal. Loňského červeného bych se v podstatě nebál vůbec. Tady v Čr je většinou problém s tím, že červené = černé čaje pro některé prodejce. Mají je například na obchodcajem.net, longfeng.cz, z Darjeelingu nejlépe na teamountain.cz nebo darjeeling.cz ..
<<

emba

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 363

Registrován: 5. 2. 2013 18:32

Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek 23. 8. 2013 21:59

Re: kde sehnat čínské?

Čínské červené čaje se dají sehnat na www.teanet-cn.cz ( jejich nový web je www.orijin.cz ). Mají i obchod s čajovnou v Praze, Jeruzalémská 956/10. Kupuji od nich většinou zelené čaje a jsem spokojený.

Zpět na Červené - Hong Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz